Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sineklerin evrimi

fenn

Öne çıkan mesajlar

Bu akılsız dediğimiz varlıkları sineklik elimde odaya girdiğimde kaybolurlarken elimde hiç bir şey olmadığında ortada rahatça uçuyorlar. Sinekliğe veya bana koşullandılar diye düşüneceğim ama elimde sineklik olmadığında beni rahatsız ediyorlar. Ortama ayak uyduran yaşar mantığı ile bunlardan sinekliğe karşı önlem almayanlar ölüyorlar , hatta sinekliğe bile konan salakça akrabalarının dna sı havuzdan silinirken diğer gizlenenler genetik havuzu şimdiden doldurmaya başladılar bile. Bundan 200 yıl sonra her öldürmediğim sinek için bize yağan lanetleride duyar gibiyim B)
Sosyal ağlarda paylaş

Buna benzer Amerika'daki geyiklerle ilgili bir şey okumuştum. Yıllar boyunca karşıdan karşıya geçerken ölen geyikler sonucunda dikkat konusunda daha iyi olan geyiklerin popülasyon olarak arttığına ve bunu doğal seçilime bağlı olan bir adaptasyon yarattığıyla ilgili bir yazıydı. Hatta geyik populasyonu / ezilen geyikler oranını yıllara göre incelediklerinde oranın yıllarca düştüğü gözleniyordu.

Olabilir mi? Bence adaptasyon olarak olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

2 etmen var

1. psikolojik olarak senin benim yaklaştığımı görüyor benden kaçacak düşüncen.

2. sinek bir hayvan olduğundan vücut hareketlerini ve duygularını hissetmesi.

sinekliği falan tanıdığı yok yoksa. yavru ayının karşısına çöp tenekesi koyup kulak gibi bi'şey yapıştırıyorlar ayı sanıyor da sinek sinekliği mi tanıyacak ehehagfsd.
Sosyal ağlarda paylaş

• 11 ay sonra ...
bajazet said:

2 etmen var

1. psikolojik olarak senin benim yaklaştığımı görüyor benden kaçacak düşüncen.

2. sinek bir hayvan olduğundan vücut hareketlerini ve duygularını hissetmesi.

sinekliği falan tanıdığı yok yoksa. yavru ayının karşısına çöp tenekesi koyup kulak gibi bi'şey yapıştırıyorlar ayı sanıyor da sinek sinekliği mi tanıyacak ehehagfsd.

Şu an gene aynı sonuca ulaştım. Abartısız söylüyorum bilgisayardan 5 dakikalık video izlerken genellikle konduğu yere 15-20 kere kondu ve kalkıp gittim , sinekliği aldığımda kayboldu. Soğuğun etkisiyle biraz mayışması yüzünden öldürmem uzun sürmedi. Sürekli üzerime gelen sinek resmen saklandı. Mutfağa gittiğimde ise 2 tane sinek oynaşıyordu sanırım. Birini sandalye üzerinde öldürdüğümde diğeri cama gitti ve kaçmaya çalıştı son sürat ama kapalı camda kaçamadığından aynı sonucu tattı.

Sineklerin sinekliğe karşı bir adapte olması var. Bana olmaları söz konusu değil ki beni tınlamıyor bile sinek. Belki ayağa kalkmama olabilir ama otururken tınlamıyorlar beni. Ayakta olunca elimde sineklik ölüm kustuğumdan buna koşullandılar sanırım.

Bence sinekler öğreniyor ve 100 yıl sonraki insanların çekeceği var. Adamları resmen evrime zorladık , sanayi devrimiyle. Sanayi devrimi dediğimde 1 milyoncu sinekliği :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...