Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Anksiyete

monoscope

Öne çıkan mesajlar

öncelikle bir psikiyatrist öneririm. İlaç tedavisiyle anksiyete için yüz güldürücü sonuçlar elde edilmekle birlikte, özellikle bedensel semptomların (ateş basması, çarpıntı, karın ağrısı, mide bulantısı yanması vs...) bastırılması yaşam kalitesine belirgin etki eder.
İlaçtan korkmayın. Tabii ki yan etkisi olabilir ama illahi çıkacak diye bir şart yok, çıksa bile doktorunuzla iletişim içinde olursanız yan etkileri yönetilebilir.

Spor en az ilaç kadar etkili başka bir tedavi yöntemi ama tek başına basit bir yürüyüş yeterli gelmeyecektir.

Psikoterapiyi ilaçla beraber olarak öneririm ama mevcut şartlarda bir lüks ne yazık ki. Yeterli sayıda terapist olmadığı gibi olanların bir çoğunun da geçerli sertifikasyonu yok!

Ayrıca yakın arkadaşlarla konuşmak ve dertleşmek de yabana atılmayacak bir psikoterapi imkanıdır. Bunu göz ardı etmeyin.

Son olarak st. john's wort (sarı kantaron) yapılan bilimsel çalışmalarda plasebodan etkili olduğu gösterilememiştir (türkçesi etkisiz)
Sosyal ağlarda paylaş

mart gibi gitmiştim doktora anlattım işte ufaktan
20mg prozac muadili depreks verdi
1 ay sonra gel dedi gidemedim
geçen hafta gittim yine 20mg prozac verdi

takılıyorum bayram öncesi bi tekrar gidicem.

daha çok yoğun kaygım vardı. tek tarif edebileceğim olay düşündükçe saç diplerim yanıyordu terliyordum.
düşünecek bi bok da yok gerçi hayatımda

neyse fena değil şimdilik ama korkuyorum da
yalnız şampanyayı geç patlatmak güzel ;)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...