Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Anksiyete

monoscope

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
On 03.06.2022 at 18:56, deadwoll dedi ki:

İlac kullandiginiz surec nasil peki? Anksiyete bozuklugu tamamen ortadan kalkiyor mu? Yan etkisi var mi ilacin?

uzun vadede ortadan kalkıyor ama nereye kadar kullanıcaksın ilacı. bir yerde bırakmak zorundasın .

Bir kaç kez doktor kontrolünde uzun dönem kullandım . bıraktığımda bir şekilde geri döndü. kendini fiziksel ve psikolojik olarak belli ediyor zaten .

son olarak 6-7 aydır cipram kullanıyorum. şimdi bırakma arifesindeyim ve iyi gidiyor . pek fazla takıntım  da olmuyor. herhalde bu sefer tutacak diye bakıyoruz. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 3 ay sonra ...

Ben de update geçeyim;

Ben bir psikolog ile görüştüm Türkiyeden skype üzerinden seanslar yaptık. Orta seviyeli depresyon ve yüksek anksiyete resmi sergiliyordum. EMDR ile ilerledik ve baya faydasını gördüm. İnanılmaz bir panik atak geçirme fobim vardı yani merdiven çıkarken falan durup soluklanıp devam ederdim yeter ki nabzım yükselmesin falan diye.

Kaç ay terapi yaptığımızı hatırlamıyorum fakat şu anda panik ataktan korkmadığımı söyleyebilrim, panik atak da geçirmedim sanırım çok ciddi. Ara ara içim çok sıkılıyor ve bu sıkkınlık birike birike sert vuruşlu kalp atışlarına dönüşüp sönüyor.

Hayatımdaki sikkoluklar uykularımı kaçırırdı sabahları midem bulanarak uyanırdım yaşamak bile istemezdim fakat şu an bu sikkoluklarla savaşcak ya da umursamayacak gücüm var ara ara pes edesim geliyor ama hayata devam ediyoruz. Hayatı çok da ciddiye almamak gerektiğini farkettim. Öyle ya da böyle yaşayıp ölüp gidiyoruz işte yani bu noktaya gelebildim iyi oldu benim için.

Senelik böyle bıkkınlık dönemlerim oluyor bunlar da eylül ekime denk geliyor her sene o anlarda çok fazla düşüyorum hayattan zevk almıyorum depresyona giresim falan geliyor sigara içesim geliyor ama bi şekilde o çukura girmiyorum. Şu an o bıkkınlıklardan birindeyim mesela ama idare ediyoruz işte.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...