Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türk mü yabancı mı

Valvyn

Öne çıkan mesajlar

bizde birlikte yaşama kültürü yok. ailelerimizde zaten yok da genç nesil de bile bi yere kadar var. bir süre sonra evlilik beklentisi oluyor kesin olarak.

ayrıca ben türk dedim. adriana lima'sından değil. ben türkiye'de yabancı birini tercih etmem açıkcası. hayatımı bir kadını türkiye'de yaşamaya adapte etmeye çalışarak geçiremezdim sdfs.

ha türk'ün adriana lima gibi olanı zaten bize uzak. şıklar uç olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi hala gorunuse indirgiyorsunuz herseyi.turk kizlari gayet guzel,orda bi problem yok.sorun kafa yapisi.hayatlarindaki tek amaclari koca bulup evlenmekten oteye gitmeyen,kulturel veya entellektuel konularda kendilerini zerre gelostirmeyen,butun gun facebookta twitter zaman gecirip bi tane kitap acip okumaktan aciz turk kizlari.istisna elbet vardir ama cogunluk boyle.

yabanci kizlar ise ozellike italyan kizlarini baz alarak soyluyorum en az 4-5 sosyal veya spor aktivitesiyle ugrasan,dunyanin bicok ulkesini gezip gormus,otobuste giderken bile acip kitap okuyan her konuda tartisabileceginiz genelkulturlu yabanci kizlar siradan bi guzellige sahip olsa bile yukarda belrttigim tipte en guzel turk kizindan fersah fersah otede.onun icin yabanci kizlar.sari sac renkli goz ugruna degil.
Sosyal ağlarda paylaş

rönesans görmüş ülkede doğan büyüyen kızla müslüman ülkedeki kızın aynı olması zaten beklenemez.

kaldı ki karşı cinse bok atmak çözüm değil. türk erkeği olarak herkes fit mi sporcu mu ? herkes kitap okuyor mu birikimli mi çok mu entel ? biraz da kendimize bakmak lazım. türk türk işte yani kadını erkeği hepimiz aynı bokuz.
Sosyal ağlarda paylaş

feverfeverray said:

ben bir kadin olarak zengin adama ihtiyac duymuyorum bence kimse duymamali ne zengin adama ne zengin kadina. ekonomik statu yas ilerledikce onem kazanan bisi, en azindan esit olunmali falan diyorlar evet olabilir. ben lisedeyken bile tanistigi ilk adama arabasi var mi diye soran arkadaslarim vardi...

bence kadinlar kendilerinin gerizekali olduklarini dusunuyor ve iyi yerlere gelemeyeceklerini kolay yoldan kabullenerek zengin koca arayisina giriyorlar.

yapmayin.

benim fikrime göre ise, üreme dürtülerini bastırmaya yetemeyecek akıl ve fikir seviyesi, erkekler içinde aynısı geçerli.

şöyle ki, doğada hayvanların davranışlarını gözlemlediğimiz zaman, her hangi bir yokluk olmadığı sürece, en güçlü ve sağlıklı erkek tarafından döllenmek istedikleri, doğurmaya müsait dişilerin ilgi çektiğini görüyoruz.

araba gibi statü sembolü olan şeyler de benzer etkiyi yapıyor. rakiplerini yenen erkek gibi arabası veya x i en iyi, en büyük ve gösterişli olanda bu şekilde kabul ediliyor.

erkekler içinde aynı, binlerce yıldır, göğüs ve kalça doğurganlık ve üreme ile eşleştirilmiş şeyler, bu son yıllarda "sağlıklı" kanısını "fit" hatlarda eklendi -eskiden balık etli olmak daha sağlıklı kanısı uyanıyormuş misal-

sonuç olarak, bu dürtüleri baskılayacak bir fikir ve düşünce yapısı oluşmazsa, partnerini seçmek için eleme yaparken bu elementler etkin oluyor, tabi medeniyet, "düşünebilen hayvandan" daha fazlasını bekliyor ama belki doğru olan diğer şekildir bilemiyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

rönesans görmüş ülkede doğan büyüyen kızla müslüman ülkedeki kızın aynı olması zaten beklenemez.

kaldı ki karşı cinse bok atmak çözüm değil. türk erkeği olarak herkes fit mi sporcu mu ? herkes kitap okuyor mu birikimli mi çok mu entel ? biraz da kendimize bakmak lazım. türk türk işte yani kadını erkeği hepimiz aynı bokuz.

Senin bir üst posttunda Rave anlatmış durumu.
Sosyal ağlarda paylaş

Gevşek kız sevenler yabancı diyor, anaç seven türk.
Bi de anaç da olsa türk diyince cahil önyargısı var. Bunu diyen de kendini bi nane sayanlar.
tabi bir de insanın kendisini geliştirme durumu var. Münferit olarak ırksal bağlamın dışında çok kaliteli kızlar da var. Genellemeler yanlış diyoruz ya öyle bişi işte. Önemli olan doğru insanı bulabilmek kroya kro nerde nerd gidiyor bir nevi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...