Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kanser hakkında, benimle ilgili aslında

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Cok gecmis olsun, baskalarida demis mucadele ruhunu buna kanalize et diye dogru tespit. Kendin icin olmasa bile kizin icin yasaman lazim hani ki babamla yasadim bunu ben, bir insan babasini hele erken yasta kaybettikten sonra ayni olamiyor kesinlikle, cocuklugu bitiyor direk. Kanserle mucadelenin %70i filan moral zaten ki bu illetin ozellikle son senelerde bu kadar fazla gorulmesindeki en buyuk fakptlerden biri korkunc mutsuz bir toplum haline gelmemiz.

Acil sifalar diliyorum tekrar ve surecte seni yanliz birakmayan patilerde tesekkur ediyorum kendi adima, guzel komunitedir burasi hani sabah aksam insanlar birbirine laf sokar burada ama zor gunlerdede kenetlenmesini biliriz.

Doktor konusunada deginmeden edemiycem, turk saglik sisteminin curumuslugunu bizzat yasamis biri olarak, onleyici saglik hizmetleri konusunda modern dunyayi 60-80 yil geriden takip ediyoruz ki kansere bu kadar insani kaybetmemizin en buyuk nedeni bu, erken tani diye dunya popusunu yirtarken biz sirf "doktorda sira olmasin, tahlil filan cok uzatmadan ilac versinki ortalama 87 iqlu hasta saglik sistemi super isliyor sansin" modunda takildigimiz icin ne yazikki giderek artiyor kanser vakalari. Kapsamli sigortasi cidden sart heleki risk guruplarinda. Okuyup duygulandiniz, kuddusiye guzel mesaj ve desteklerinizi yazdinizda cok alti cizilmesi gereken, hepinizin dusunmesi gereken birsey bu. Hatta bu konuda bilgili bir pati varsa konusunu filan acalim, vape gibi sacmaliklari hypeliycaginiza boyle ciddi konular hakkinda bir guideimiz olsun bari
Sosyal ağlarda paylaş

Frostbite said:

Sequo said:

Kemoterapi ne kadar kötü birleydir ya bence kanserdende kötü. Tıp çare bulamadığı şeyleri tamamen öldürmek için bunu kullanıyor.

Vucudu öldürüyor abi. Kanserli hücreleri öldürmek için yararlı yararsız ne varsa öldürüyor.

Amaç kanserlilerden kurtulursak zarar verdiğimiz yararlıları bir şekilde toplarız.

Umarım kimse kanser olmaz ve buna gerek duyulmaz.

Kanserden 5 sene sonra ölebilecekken kemoterapi ile 1 sene sonra elveda diyebiliyorsun.

Bence alternatif yolları deneyin.

Kemoyada devam edin ama alternatifte yapınki kemonun sayısını ne kadar azaltırsanız bu şekilde o kadar faydalı olur

yorum yapmiyim dedim ama dayanamadım harbi cahilsin keko aman seko.

adamın verdiği bilgiler doğru yalnız.
kemoterapi giderek yerini immunoterapi denen yönteme bırakıyor dünyada.
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

Frostbite said:

Sequo said:

Kemoterapi ne kadar kötü birleydir ya bence kanserdende kötü. Tıp çare bulamadığı şeyleri tamamen öldürmek için bunu kullanıyor.

Vucudu öldürüyor abi. Kanserli hücreleri öldürmek için yararlı yararsız ne varsa öldürüyor.

Amaç kanserlilerden kurtulursak zarar verdiğimiz yararlıları bir şekilde toplarız.

Umarım kimse kanser olmaz ve buna gerek duyulmaz.

Kanserden 5 sene sonra ölebilecekken kemoterapi ile 1 sene sonra elveda diyebiliyorsun.

Bence alternatif yolları deneyin.

Kemoyada devam edin ama alternatifte yapınki kemonun sayısını ne kadar azaltırsanız bu şekilde o kadar faydalı olur

yorum yapmiyim dedim ama dayanamadım harbi cahilsin keko aman seko.

adamın verdiği bilgiler doğru yalnız.
kemoterapi giderek yerini immunoterapi denen yönteme bırakıyor dünyada.

Yahu boş konuşmak için konuşuyor zaten engin bilgisi olsa doğrusu şuna inanıyorum der ama bilim bilimdir inanmakla olmaz ben cevap vermiyorum artık bilgisi olmadan fikir sahibi olanlara.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...