Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Klima konusu

yekeyeke

Öne çıkan mesajlar

• 4 yıl sonra ...
  • 1 yıl sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • Genel Yönetici

Klima fiyatları dışında sevis ücretleri de çıldırmış. Aileden biri geçen sene yeni klima almıştı ama taşınacağı için bana bıraktı. Evde yer kaplamasın diye daha bu hafta taktırdım. Sıfır alınca sorun yok tabii servis gelip mecburen kuruyor ama ikinci el veya taşınma durumunda iyi servise denk gelmek önemli. Adamlar sökerken hortumların bir kısmını kesmiş ve gazı uçurmuşlar. Demontaj, montaj, hortum ve gaz ücretleri üst üste eklenince çarpıyorlar ?

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Haha ?

Gelen servis demontaj yaparken bakır boruyu kesip zarar vermişler dedi. Gaz olayında ise sanırım demontaj yapmadan önce soğuk modda çalıştırıp gazı toplaması mı ne gerekiyormuş onu yapmamışlar. Gazın hepsini uçurmamış olsalar ekleme ile kurtarılabiliyormuş ama anladığım sıfırdan dolum yaptılar.

Sosyal ağlarda paylaş

Yani temizliklik, dezenfekte etme gibi şeyleri sen de yapabilirsin içindeki filtreleri vs. falan çıkarıp yıkayarak. Onun haricinde de bi fısfıs aletiyle, duvarda kalan ünitenin içine kimyasal püskürtünce temizleniyor (içeriği ne bilmiyorum kokmuyordu belki sadece su püskürttüler benimkine :D).

Daha ekstrem bir şeyi yaptırman gerektiğini de zaten alet evi eskisi gibi soğutmadığında anlıyosun ya da açıldığında eve koku saldığında. O zaman el mahkum çağırıcan servisi.

Ha benim bir önceki kiralık evime taşındığımda klimaya bakım yapılmış gibi durmuyordu. Yaklaşık 4. senenin sonunda dış üniteye bağlı borularda sıkıntılar olmaya başladı, o zaman ilk kez servis çağırdım. Arada aleti falan temizlediler ettiler, bir de gaz takviyesi yaptılar. Hadi filtre temizliğini belki her yaz başında yapmak mantıklı da geri kalan servisler işler tamamen sana kalmış.

Phoenixlin tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

5 saat önce, goldbären dedi ki:

abi doğası gereği klimanın demontajında bakır borularının (hortum değil) sökülmesi ve gazının uçurulması gerekiyor. bakır boru da haliyle yeni yere göre yeniden kesilmeli.

zaten her türlü o gideri ödeyecektin yani çokbilmişlikten ziyade üzülme diye diyorum sdf.

ayi ustad sadede gel;

2. el alayim mi?

tedarikci tanidik var 5-6k'ya cozerim gecen 2 senenin modellerden

-

adana'da degilim, sislideyim 4-5 ay kullaniyorum klima

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

On 29.05.2022 at 17:36, goldbären dedi ki:

abi doğası gereği klimanın demontajında bakır borularının (hortum değil) sökülmesi ve gazının uçurulması gerekiyor. bakır boru da haliyle yeni yere göre yeniden kesilmeli.

zaten her türlü o gideri ödeyecektin yani çokbilmişlikten ziyade üzülme diye diyorum sdf.

Cahil arkadaşım, dış ünite ile emme yapılarak gaz dış ünitede toplanıp ondan sonra söküm yapılıyor. Bilmeyenler cart diye boruları sökünce elbette gaz kaçar. 

Saygılar.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...