Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Stranger Things (2016) - Netflix

GERGE

Öne çıkan mesajlar

huun said:

Masakari said:

5. bölümdeyim yoklukta gideri var. İyi aile kızının yiyişme olayları fazla yer kaplamış hikayenin havasını, gizemini çok bozuyor.Biraz daha kassalar dawson's creek çıkarmış.

80'lerde çekilmiş holivut filmi izlemedin mi sen adam?

o filmlerde yiyişmemek diye birşey olamazdı. işte özgürlükçü ortam falan herkes yiyişirdi. kötü! kız da, iyi! kız da yiyişmeliydi. yiyişmezse iyi bir amerikan kadını olamazdı. sonra 90'ların başında sporcu, rekabetçi, testosteron dolu yakışıklı erkeklere vaat edilecek basit ödüller olarak peşkeş çekiyorsunuz kadınları diye feminist eleştiriler falan başladı, yiyişmek yasaklandı.

şimdi bir daha değerlendir bu konuyu, 10 numara 80'ler sana.

Abi post gerçekten hamamda sırtını dövdüren hamdi abiden sosyal çıkarımlar olmuş, işin garibi bunlar dogru cıkarımlar.

Haklısın hamdi abi.
Sosyal ağlarda paylaş

fena değildi ya.gayet izletti kendini.kurgusu iyi,akıyor bi şekilde.ergen kızın sahnelerinde bile sıkılmadan izledim.

hem bütün veletlerde sevimli.afro hariç

7.5-8 i var en az benim gözümde.ayrıca winona gayet iyiydi,milletin fazla abartılı oynadığını söylemesi garip geliyor.zira kadın daha nasıl ekstrem bir durumun içinda olabilir bilemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Diziye bayıldım! Öncelikle direkt bana hitab eden bir dizi zaten. E.T. benim için en önemli filmlerdendir. Dizide de bir çok sahne birebir mirror edilmiş E.T.'den. Üstüne Stephen King ve Carpenter eklentileri harika olmuş. 80'ler ile de kalpleri fethediyor.

Winona Ryder'ın performansı resmen iki arada bir derede bıraktı beni. Yani karakterin origin'i zaten başarısızlığa dayalı. Terkedilmiş kadın, çökmüş aile. Eve yetişemiyor, büyük oğlu weirdo'ya dönmüş bu durumdan ötürü, okulu bırakmak zorunda kalmış yardım için. Anne'de bunların yükü var. Üstüne böyle bir olay gelince böyle bir karakter çıkması doğal geliyor. Ben kadını ilk yakın plan görünce "son zamanlarda çok esrar çekmiş. Kadın Charlie Sheen'in o röportaj dönemlerindeki haline dönmüş" dedim. Göz çukurlarından hareketlere kadar Charlie Sheen'in çökmüş halinin aynısı olmuş Winona.

Onun haricinde herşeyi beğendim. Eleven diziyi sırtlıyor resmen. Cuk diye oturmuş kız role. Grubun siyah üyesini biraz fazla ittirdiler ortalarda ama sonra toparladı. Toothless efsane zaten. Genel olarak hepsi iyi oynamış.

Dizi Plot'undan klişelerine, karakterlerden kamera açılarına kadar 80'ler döneminin bir aynası. 30 yaş güruhu için orgazm resitali. Bayıldım herşeyine. Favori yapımlarından oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

Yoklukta kendini izlettirdi ama ikinci sezon ayni tas ayni hamam devam ederse basarim 1 yildizi

80'ler nostaljisi falan da degil bu, o donemin bilimkurgu ve gerilim filmlerini birebir copy/pastelemis adamlar.

ikinci sezon canavari buyuk ihtimal Will olacak herhalde o son sahneden sonra

Sosyal ağlarda paylaş

bunu izlerken aklıma eski bir film geldi de orijinal ismini hatırlayamadım. korku klübü diye etercümesi aklımda kaldı ama arayınca bulamadım. 4-5 arkadaş var gene, drakulaya, kurt adama, zombilere karşı mücade ediyorlar. gene çocukluğumuzun efsane filmlerindendi ama aklımda kalanlar bu kadar dsfd

neydi bu?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...