Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Netflix Türkiye

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
8 Haziran'da 522'ymis iste, su anda 832. Hizla arttiriyorlar.

Ayrica dublaj da yapiyorlar. Stranger Things mesela dublajli eklendi. Netflix Originals genelde dublajli ekleniyor sanirim artik (istersen kapatabiliyorsun).

Sadece House of Cards gec eklendi, onun da Turkiye'de birinde lisansi varmis epey eskiden verilen, Dogan'da sanirim, ondan. Artik lisans vermeyi tamamen kestiler, ciktigi gibi ekleniyor altyazisiyla, varsa dublajiyla Originals'lar.

Daha once de soyledim zaten, Kanada IP'si ile uye olun, ayda ₺20 cok net sirf Originals icin deger bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Holy said:

Ben de kanada hesabı işine girmek istiyorum da TV'den direkt izliyoruz. TV'nin DNS'leri ile mi oynamam gerekiyor yoksa direkt izleyebilir miyim?

Kanada hesabi sadece odemeyi etkiliyor, hangi IP ile baglanirsan o IP'nin arsivi goruyorsun. Turkiye IP'si ile, TUrk arsivini kullaniyorum ben direk. Bir de Kanada IP diyorum ben ama ben bunu yapali yillar oldu, hala izin veriyor olmali ama yabanci forumlardan gordugum kadariyla.

Bir de size daha pahali olabilir CA$1, eski uyelere az bir indirim var sanirim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Enpara yok ben de (var ama kullanmadim hic, o %50 icin cok sey yapmami istiyor), ekstrede CA$ yaziyor ama niye yapmasinlar bilmiyorum.

Ama Netflix Originals izliyorsaniz sık sık verin en azindan bu ₺20 kadar ucreti. Turkce altyazi ve dublaj yapiyorlar ve tek gelirleri uyeler iste. Iki sigara parasi yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Genel Yönetici
Daha da buyur. Netflix global lisans aliyor surekli, BluTV ya da Digiturk Play nasil yarissin? Yerel firmalar sonucta. Amerika'da Hulu ve Amazon rakipleri ama Dunya'da tekler, monopol olmaya hazir tam. ABD disinda yerel firmalarin rekabet etmesi mumkun degil.
Sosyal ağlarda paylaş

Global lisansını alamadıklarının yerelini alamaz diye düşünüyorum ben işte burada Digiturk ve Dsmart hazır finansal gücü ve abone sayısıyla daha iyi para verebilecektir. Netflix'in Türkiye'ye o riski alıp yatırım yapacağını sanmıyorum. Keşke her şeyi global alabilseler. Pis açgözlü telifçiler bi salsa :(
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
goldbären said:

@Gerge
Netflix güncelliği nasıl bu aralar? Mesela Narcos TR sub ile 2 eylülde aktif olacak mı bizde? O kadar güncel mi yoksa yine birkaç ay bekletir mi? Ona göre babama kurmayı düşünüyorum bir hesap. Hem beni zahmetten kurtarır hem de kendisi bir şeyler bakar kafasına göre. Yoksa hemen izlemek ister korsan gogo oluruz yine.

Narcos dublajli geldi, ilk sezona da dublaj eklediler. Altyazi da var.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben amerikada satin aldim, Turkiyeye gelince altyazilar otamatikman turkceye dondu hatta dublaj bile turkce opsiyonuyla gozukunca, etkilendim!

Bir de henuz DVD kiralama olayini kullanmadim ama, nasil oluyor bilen var mi?

Soyle de bir sey farkettim, mesela bazi filmleri aratiyorum, diyor ki sadece DVD olarak mevcut ona uye olunuz filan falan. Boyle 7-8 film sordurdum searchte , yok. Neyse, aradan 2-3 hafta gecti, bir baktim o arattigim filmlerin 4-5 i gelmis. Oyle cok da populer filmler degildi, bazisi kenarda kosede kalmis. Acaba dedim, benim aratma durumuma gore mi filmleri koyuyorlar ? Bilemedim. Ilgincti ama.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

https://www.ivacy.com/blog/how-to-get-the-cheapest-netflix/

Kanada'yi yanlis yazmislar, HD plan icin CAD8.99 veriyorum ben. 20.5TL.

kanada 9.99dolar gözüküyo şu an bende. brazil en ucuzu ordan alsam nolur. bi de vpn açıp kayıt oluyorum parayı çekiyo ondan sonra vpn kapatıp izleyebilir miyim? ya da her hangi bi ülkeden bağlanıp onların içeriğini izleyebilir miyim? ilk kayıt önemli dimi sonra değişmez ücret
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...