Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

4.5G

orc_lord

Öne çıkan mesajlar

applev0dka said:

abi bu 4.5g olayı ile ilgili benim atladığım bişey mi var acaba ya.

sizin cepte kaç gb internet paketi var ? 50mbit 100mbit dl hızı olsa nolcak mobil veri ile film mi izleyeceksiniz.

benim tablette vodafone unn var 17GB mi ne yapmıştım en son çünkü 8gb yetmiyordu... Tatile filan biyerlere giderken yolculuk yaparken iyi oluo film filan izliosun
Sosyal ağlarda paylaş

şu tablo çok güzelmiş yav. cep telefonu üstünden görüntülü konuşmaya bile imkan veren hızlara sahip internet alıyorsun sonra da 10000 dakika konuşma 10000 sms kakalayıp, 15gb gibi ufak bir kotayı sana 160 lira üstünden sunuyorlar.

4.5g neyine arkadaş bu kotalarla yav...

https://i.hizliresim.com/BPGpDv.png
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

bide kotanız cabuk bitecek muhabbetinin dayanağı ne. ay çok hızlı o zaman bol bol film izleyim dersen biter tabi de yaptığın rutin şeylere devam ettiğinde niye daha çabuk bitsin ki.
aptal bi isimlendirme, geç gelen teknoloji vesaire fakat olumlu bir gelişme.

yaptığın rutin şeylere devam ediyorsan 350mbit hız sunan 4.5g'ye geçmenin anlamı ne o zaman?
aynı şeyleri 3g ile de yapıyorsun sonuçta. o hız yeterli demek ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

sanssizsansli said:

bide kotanız cabuk bitecek muhabbetinin dayanağı ne. ay çok hızlı o zaman bol bol film izleyim dersen biter tabi de yaptığın rutin şeylere devam ettiğinde niye daha çabuk bitsin ki.

yaptığın rutin şeylere devam ediyorsan 350mbit hız sunan 4.5g'ye geçmenin anlamı ne o zaman?
aynı şeyleri 3g ile de yapıyorsun sonuçta. o hız yeterli demek ki.

daha hızlı yapar, telefonla daha az meşgul olursun. vidyo izlicem diye, sinemaya bakcam diye beklemezsin telefon elinde. hızlıca bakcağına bakarsın.
rutinde naptığına bağlı tabi, whatsapp'sa rutinin pek bişey değişmez tabi
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ben bir şeyi merak ediyorum, dünya çapında gerçekten "4,5G" diye bir kavram var mı?

3G, 4G falan anlıyorum da, 4,5G nedir abi? Ciddi ciddi sırf Tayyip "4G olmaz, direkt 5G'ye geçelim" dedi diye mi götten uyduruldu bu kavram, yoksa hakikaten uluslararası geçerliliği var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

teknolojinin adı LTE zaten. Turkiye'de kurulan ise yine LTE ama geliştirilmiş versiyonu ve LTE Advanced diye geçiyor. İşte hız 300mbit filan olunca LTE advanced oluyor gibi düşün.

4g demek yerine biraz da bildiğimiz tartışmalar yaşanınca 4.5g dediler adına sanırım. marketing tamamen. ama normal LTE'den farklı olduğu bir gerçek. Dünyada ne durum bilmiyorum tabi. onlar da belki LTE advanced'e geçmişlerdir ama hala aynı ismi kullanıyorlardır bilmem.
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

bi youtube videosu actin.arkadasina basindan bisi gostereceksin yada ortasindan.8mbitle video stream olurken 3-5 saniye beklemeyle istedigin yerden videoyu ayarlayaip izleyebilirsin.simdi videoyu actigin anda butun videoyu yukleyecek.sonra benim kotam neden bitti diyeceksin.halbuki 8mbitte bekleye bekleye tam istedigin yerden baslatiyodu videoyu.hemde 144p olarak.simdi butun veriyi 1080 hatta belki 1440p hatta ve hatta 2160p olarak cat diye yukleyince 1 videoyla kota nasil dolduruluru huzunlu bi sekilde deneyimlersin artik.

stream kanallarinda videolarin on tanimli hizli baglantiyi gorunce en yuksek bitrateten yuklenme seyini kapatmak lazim.(youtubeda "play hd on wifi only" diye bi secenek var ayarlarda, digerlerini bilmiyorum.youtube disinda da bisi izlemiyorum zaten.)

1-2 saatlik konseferans videolari falan oluyo.arada derede bi seye bakacak olsan, gene hunharca katleder bu bwyi.

yeni kotalar gelmedigi surece 4.5g ye gecmek pek mantikli durmuyo.8gb kotam var.yeri geliyo 3gde bunu 1 haftada doldurdugum oluyo.4.5 g de heralde 1-2 saate dolacak gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

olm amma olay yapmışınız lan. saniyesinde 4.5'ye geçsin diye telefon başında beklemeler falan :D
en ufak şeyimde bile olmadı benim. telefondan reddit bakıyorum arada paticik bakıyorum budur yani. 1000mbit olsa kaç yazar lan telefondan, 1080p film indiricez sanki :D

önümüzdeki aylarda birgün geçerim illa. milletin telefonu hiper uçarken benimki çok ağır kalırsa veya youtube'a falan sararsam bi şekilde ama bugüne kadar wifi'dan bile youtube açmadım çok az açtım, 4.5g'de niye açiim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...