Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gaming keyboard/mouse

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

Fiyatlar o civarlardaydı ya Ağustos'ta. Çoğu sitede stokta değildi gerçi. Ben de emektar blackwidow'un tuşları teklemeye başlayınca bakındıydım ama sonra aklıma tekleyen tuşlara contact sprey sıkmak geldi. Bir iki sene daha götürse herhalde Razer'ın en uzun süre kullanılan ürünü olarak tarihe geçecek. Yedinci yılını devirdi.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
On 26.10.2020 at 18:24, Silphatos dedi ki:

sessiz mekanik diye bir şey yok, en sessiz switch bile en sesli membrandan sesli.

ses sıkıntısı varsa şunu öneririm, tuşlar fena değil mekanik olmayan bi klavye için+ media tuşları efsane

https://www.hyperxgaming.com/tr/keyboards/alloy-core-rgb-membrane-gaming-keyboard

Aynı gerekçeyle bunu aldım. Gece oynarken evin her yerine sesi geliyordu klavyenin. Özellikle çalışırken evdekiler çekemiyordu, yazı olayı kötü evde.

Dün bu klavyeyi aldım. Sesi çıkmıyor. Tuşlara vursam dahi kapalı kapıyı geçmiyor. Performansını da sevdim. His olarak iyi, multimedia tuşları filan güzel. RGB olayı daha geri kalmış ama zaten sadece gece tuşları görme amacıyla tek renk kullanıyorum onu.

Sosyal ağlarda paylaş

rgbsini aynen ben de zifiri karanlıkken bir şeyi 10 kere yanlış yazarsam kullanıyorum, yoksa full kapalı. tek sevmediğim tarafı capslock numlock vs uyarı hedeleri aşırı şiddetli, gözümün içine giriyorlardı üzerine sticklerla kapattım halen ışık geliyor ama gözümü almıyor artık iyi oldu.

Silphatos tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Attan inip eşeğe binmek gibi gerçekten. Diğerinin rahatlığı yok kesinlikle ama o da gece tüm evde yankılanıyordu.

Yine de adi ofis klavyelerinden çok daha rahat. Böyle giderse ofisi de oyun ekipmanıyla dolduracağım zaten.

Sosyal ağlarda paylaş

evet, ben de onu atmistim da 1400 lira olmus ? 

bu arada 2. g305'i 460tl'ye aldim, bir gun sonra 550tl oldu.

coolermaster masterkeys serisi de sessiz aslinda.

logitech'in yine mini keycap'li serisi vardi, o uretilmiyor.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

pfffff gaza getirdiniz su konuyla beni

gittim hayatimdaki en sacma parayi harcadim: (gerci razer raiju almistim, odur herhalde)

https://www.teknosa.com/steelseries-apex-pro-uk-tkl-ayarlanabilir-omni-switch-mekanik-oyuncu-klavyesi-p-125088910?utm_source=akakce.com&utm_medium=comparison&v=1.67.3

1610tl, bakalim nasil ? 

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Mekanikten HyperX Alloy Core RGB Membran'a döndüm ben gürültü nedeniyle, ciddi ciddi rahatsız geliyor şu anda. Word ile çalışırken özellikle. En iyi mekanik olmayan klavyelerden diyorlar bir de.

Red switch'ler çok iyi bence, senin aldığın da red.

Sosyal ağlarda paylaş

24 dakika önce, axedice dedi ki:

Abi manyak mısınız klavyeye 1600 lira verilir mi noluyor lan?!? 60 vs 144hz i yine anlarım görsel mörsel bişiler ama klavye lan bu, çat çat basıyorsun yazıyor işte. E$h mi kaçtı herkesin içine tasarım klavye alıyonuz?

49" 144hz'deyim ztn, ama omnipoint-switchhhh bambaşka istediğin force'u ayarlıyorsun ? 

bir de keycap almam lazım şimdi 300 lira.

Sosyal ağlarda paylaş

omnipoint-switch, basma yüksekliğini ayarlatıyor klavyenin kenarından.

9ea4536278304bb58f8cd74cdcd25eba.jpg

yazı yazarken daha alçağa koyuyorsun aktivasyon için, (daha az hata)

oyun oynarken daha yükseğe (hızlı tepki)

https://steelseries.com/blog/adjustable-mechanical-switches-104

apex 7'de direkt tek switch'li bütün klavye

Spoiler

bunu almasam şunu alıcaktım, iyi oldu 

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Valla klavye de fark yaratıyor ama fareye gerçekten değiyor. Normalde 700Tl'ye satılan fareyi Prime Day'de 400'e aldım, aşırı memnunum. Daha önce fare kullanmıyormuşum ben diyecek kadar yani. Önceden normal Logitech kablosuz ofis fareleri kullanıyordum.

Bu atlamayı en son Logitech F310'dan Xbox One koluna geçtiğimde yaşamıştım. 60hz-144hz geçişi kadar büyük geldi bana fark.

Mekanik klavyeye geçiş rahatlığı arttırıyor, oha dedirtiyor ama bu üçü kadar değil.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...