Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gaming keyboard/mouse

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

12 saat önce, goldbären dedi ki:

redditte bunu önermiş blackwidowa alışan birisi
https://amzn.to/2Xoj3sg
ama bence alıştığından devam et bütçe sıkıntın yoksa. bir de buradaki membran bitane var silfatoşun falan önerdiği o da güzel mekanik ısrarın yoksa.

Ulan yine piton gibi dildo cikacak diye tiklamaya korktum da, guzel klavyeymis. Tr'de varsa bunlara gecerim blackwidow'a 1300 lira falan vermek istemiyorum.

Hatta membrane olanlar bayagi ucuz da, cikkidi cikkidi yazmanin tadi baska.

Sosyal ağlarda paylaş

12 saat önce, goldbären dedi ki:

redditte bunu önermiş blackwidowa alışan birisi
https://amzn.to/2Xoj3sg
ama bence alıştığından devam et bütçe sıkıntın yoksa. bir de buradaki membran bitane var silfatoşun falan önerdiği o da güzel mekanik ısrarın yoksa.

bunun numpadsizini kullanıyorum 3 4 sene olmuştur. hem kaliteli hem de renkleri tipi falan güzel hoşuma gidiyor. Yanına da g305 aldım o da efsane. kablosuz maus büyük rahatlık.1 kalem pil en az 7 8 ay gidiyor. küçük mausa elim alışık olduğu için bende problem olmadı.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Silphatos dedi ki:

wireless g403(g703 aynısı) akar da fiyatlar delirmiş, şimdi alacak olsam ben de bu kadar para vermezdim yalnız kablosuzu bi süre kullandıkntan sonra kabloluyla oyun oynayamazsın artık bungee bile kurtarmıyor o rahatlığı. kalem pilliler de bence dandik, şarjlı 403'ü 1 saat bağlıyorum 2-3 gün gidiyor (full kullanım 33 saat diyor %100deyken şarj) 

g305 de g102nin wireless modeli galiba, o mouse şekli iyi de aşırı küçük. benim baş parmak ve serçe padde sürtüyodu üstüne koyamadğım için 102 kullanırken

G403'ün şarjlısı var mı ki? Benim gördüklerim hep kabloluydu. 305'ten korkmaya başladım herkes küçük deyince.

Bir de şarjla 2-3 gün gidiyor diyorsun, pilli mouse tek pille 3 sene götürüyor ?

Sosyal ağlarda paylaş

benim kablosuz g403 işte, sonradan onu g703 yaptılar kafa karışmasın diye hem kablolu hem kablosuz aynı SKU 

abi kablosu sürekli kasada asılı bitince takıyorum işte yarım saatte yarısı doluyo en kötü, kalem pille uğraşacağıma haftaya 1-2 kere şarjlarım bence daha kolay. 1000hzde de kalem pil 3 sene götürmez büyük ihtimal birkaç ay anca herhalde sallıyorum ama her şekil bitecek 

Sosyal ağlarda paylaş

son logitechleri tavsiye etmiyorum, özellikle g703. evde 3 yada 4 tane bozuk g703 var. bozuk dediğim birinin sol tuşu çift basıyor öbürünün sağ tuşu çift basıyor diğerinin scrollu bozuk falan. hepsi de kronik problemler. en son memnun kaldığım mouse g900, hala sapasağlam ama ağır işte. razer viper ultimate var şu an, henüz bir sorun yaşamadım güzel baya.

mx500'den beri logitech kullanıyordum ama bir daha tövbe.

Sosyal ağlarda paylaş

42 dakika önce, deftonez dedi ki:

son logitechleri tavsiye etmiyorum, özellikle g703. evde 3 yada 4 tane bozuk g703 var. bozuk dediğim birinin sol tuşu çift basıyor öbürünün sağ tuşu çift basıyor diğerinin scrollu bozuk falan. hepsi de kronik problemler. en son memnun kaldığım mouse g900, hala sapasağlam ama ağır işte. razer viper ultimate var şu an, henüz bir sorun yaşamadım güzel baya.

mx500'den beri logitech kullanıyordum ama bir daha tövbe.

Bunun Logitech ile çok alakası yok yalnız. Hemen hemen tüm mouse firmalarının microswitch'ini Omron diye bir firma yapıyor. Bir ara hatalı batch çıkartıp dağıtmışılar herkese, hepsinde bi dönem bu sıkıntılar vardı. Denk gelmesi şans meselesi. 

1 saat önce, Silphatos dedi ki:

bi kablosu sürekli kasada asılı bitince takıyorum işte yarım saatte yarısı doluyo en kötü, kalem pille uğraşacağıma haftaya 1-2 kere şarjlarım bence daha kolay. 1000hzde de kalem pil 3 sene götürmez büyük ihtimal birkaç ay anca herhalde sallıyorum ama her şekil bitecek 

M720 için bir arkadaş 3 sene dediydi yoğun kullanımla, bu gaming olduğu için daha az götürebilir de, PS4 controller şarjından bile kılım, o yüzden çok şeyedemiyorum şarj işine. Bi de işte içindeli Li-ion pil sonuçta, zamanla pilin kendisi de "tükenecek".

Sosyal ağlarda paylaş

m720 ne panpa ofis mouse herhalde 125hzdir o, sen şimdi bunu 500hz veya 1000hz kullanacaksın, 3 yıl değil 3 ay giderse iyi bence.  lityum pil de tabii ki bitecek ama o bitene kadar mouse kaportası kalmaz büyük ihtimal şu an 3. yılında sanırım.. biraz yanlardan soyulmaya başladı, bi bu kadar daha gitse yeter bana

@goldbären  sağol canım yeni gpu alasım vardı zten ❤️ 

Silphatos tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

dpi değil mouse polling var, usb ile ne kadar zamanda bir iletişin kurduğu.  125hz dandik ofis fareleri olur 8ms, 250hz 4ms, 500hz 2ms ve 1000hz 1ms olarak gidiyor. en çok bu yer pil, düz mantık aynı sürede 4 kat daha fazla çalışıyor ofis faresine göre. daha iyi sensorün yiyeceği enerji farkı ve ışık mışık varsa da ilave cabası

https://zowie.benq.com/ja/support/mouse-rate-checker.html 

Silphatos tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Valla bütün reviewlarda bayağı iyiydi ben araştırırken. İlk sayfalarda da biri bayağı memnunum demişti galiba. Kablo istemediğim için ben 305 aldım indirimden 30€'ya.

Yine bi kendin de bak tabii, veya kullanan varsa yorumlasın, ben okuduğum kadarını söyledim.

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...