Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gıcık olduğumuz kurumsal tripler

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

• Admin
garanti yazilmistir ama tekrardan dile getirelim.

Toplanti/ajanda
1- 5dk sonrasina toplanti koyanlar.
2- Toplantidan 5dk once gelip aaaa sunu anlatabilirmisin, sunun sunumunu yapabilirmisin diyenler.
3- Baskasinin ajandasini kontrol etmeden toplanti ayarlayanlar.
4- Evden calisip calismadigini kontrol etmeden yerel toplanti duzenlemek isteyenler.

Birde digerleri diyelim
1- Lyncde veya emailde bold karakter kullananlar , anlamli anlamsiz kelime sonlarina unlem isareti kullananlar.
2- Sigara molasinda 1 saati yiyen adamlarin goz ucuyla senin gelip gidis zamanlarini kontrol etmesi.
3- Her yazisma ingilizce olmasi gerekirken baska dil kullananlar. Ve eee bunlar ne kocum diye sordugunda "uehhehe you know there is a google tranlator mate" diye cevap verenler.

Turkiyede durum daha vahim ona diyecek sozum yok ama yurtdisida cok cok daha iyi degil. Sonunda hersey insanlara ve karaktere baglaniyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Virus said:

3- Her yazisma ingilizce olmasi gerekirken baska dil kullananlar. Ve eee bunlar ne kocum diye sordugunda "uehhehe you know there is a google tranlator mate" diye cevap verenler.

rus sirketi tavsiye ederim sana
mail basligina ingilizce cok onemli cok kritik timeline blocker yazip
4 paragraf rusca yardiriyorlar bana :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Inan o konu sadece musteriylende alakali degil, calistigin sirkette bile karsilasiyorsun. Misal is gorusmesi yaparsin IK derki butun yazismalar ingilizce olmak zorunda ve senin bulundugun ofisde calisan diger arkadaslar oda icersinde birbirine ingilizce konusmak zorunda etc etc .
Gerceklen yuzlesme cokda uzun zaman almiyor toplantiya giriyorsun high management ingilizce bilmiyor. IK sirketi ilgilendiren genel mail atiyor ama ingilizce olarak icerigi gondermiyor. Listeyi daha cok uzatip giderim :)
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

Virus said:

rus sirketi tavsiye ederim sana
mail basligina ingilizce cok onemli cok kritik timeline blocker yazip
4 paragraf rusca yardiriyorlar bana :)
CYKA BLYAT
Sosyal ağlarda paylaş

sipariş açtıktan 4 gün sonra malım nerde diye arayan türkiyenin en büyük üreticilerinden biri.

amerikadan hammadde getiricem.
gümrüğünü yapıcam
istanbuldan eskişehire getiricem
üreticem.
kalite kontrol raporu sunucam.
4 gün.
hel yes.

"Ama choq yavash aksiyon alıyosunuz dynun bey olmaz böyle hızlandıralım lütfhen biz siparishimizi gechmishiz yanee"
-imza attığı termin 45 gün
Sosyal ağlarda paylaş

Hiç kurumsal firmada calısmadım ama danısman olarak cok müsafir sanatcı oldum. Uzaktan bakan biri olarak sabun gibi adamlar var.Kurumsal firmada olsam onlardan nefret ederdim heralde. İş dagılımı yapıyorlar adam istisnasız her işten kacıyor.Ama proje bitecegi zaman geri gidiyon adam gene orda projenin içinde gozukuyor ama biliyorum adam hiç bişe yapmadı. Cok varmıdır böle adamlar bilmem ama sevmemiştim o elemanı.
Sosyal ağlarda paylaş

Virus said:

Sonunda hersey insanlara ve karaktere baglaniyor.

zaten kurumsal yapının amacı şunu elimine etmek değil mi? halen sorun yaratıyorsa kurumsalız biz diye söylenmesinde sorun vardır zaten.

ha %100 uyan kaç şirket vardır o ayrı bir tartışma konusu.
Sosyal ağlarda paylaş

kurumsal yapı etrafında çok efsane dönüyor ama aslında görev ve sorumluluğun kime ait olduğunun belirlenmesinden başka olayı yok.

bir firma kurumsalım diyorsa, %90 ihtimalle para ve pazar dışında saçma sapan bürokrasi, ne işe yaradığı kimin kullandığı belli olmayan veri dağları ve götü kalkık çalışanlar dışında pek birşeye sahip değilim diyordur.
Sosyal ağlarda paylaş

Cokomantis said:

höm höm çok kurumsalız deyip otobüs yönetir gibi şirket yönetenler o sayının yüz bin katı falan değil mi ya? crit bence.

Oranlar öyle, ama bu taraf "0" olmadıkça "Türkiye'de kurumsal çalışılmaz" diye bir şey yok.

Kurumsal çalışma hayatının da getirdiği düzen gibi güzel yanlarının yanında otobüs yönetir gibi yönetilen şirketlere göre dezavantajları mevcut olabiliyor tabii. Genellikle (ya da ortalamada diyelim) kurumsal şirkette terfi/yükselme ve kariyerde ilerlemek daha zor oluyor, ve dolayısıyla bunun maddi yansıması da daha geç oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Pek critlememiş aslında Türkiye'de de az sayıda olsa da son derece kurumsal çalışan (özellikle yabancı kaynaklı) şirketler var.
Var da fistan gibi vizyonsuz bir köylü nereden bilecek var olduğunu, bırak crit attım zannetsin :D

edit: bu arada herkes kurumsal hayatı sevmek zorunda değil, ama gidip kardeşler inşaat firmasında staj yapıp sonra koromsol yok torkoyo diye ağlamak saçma, çünkü bal gibi var. Kurumsalım deyip olmayan da çok türkiye de ona da kabul, ama yok demek de yanlış.
Sosyal ağlarda paylaş

"e-posta'nın içeriğini konusuna yazarak gönderen angutlar" yerine "mailin bodysini subjecte yazan angutlar" yazan... tipler diyelim, neyse. bari ingiliçce yaz da havan olsun güzel insan.

the morons wrote body of mail to subject, mi oluyor doğrusu? ingilizccesi güzel olan biri bi baksın bakalım :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...