Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gıcık olduğumuz kurumsal tripler

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

türkiye'nin en kurumsal şirketi bile gerçek anlamda kurumsal değil ama neyse onu geçelim

1) gerekli gereksiz her şeye toplantı veya "bi konuşalım bu konuyu" çeken tipler
2) günde 10 kere sigara molasına çıkan ama sen youtube'da 5 dakikalık video izlediğinde aklınca laf sokanlar.
3) kendisini inanılmaz çalışıyor gibi gösterme çabaları. bomboş durup dizi izlerken telefonu çaldığında "napalım ya çok yoğunuz abi" çekenler.
4) yaptığı iş ile dünyayı kurtardığını sananlar. gerçekten özel yetenek gereken işler ayrı, belli bir eğitime sahip her kişinin 3 ayda öğrenebileceği işler ayrı. çalışan kesimin %80'i falan boş iş yapıyor.

daha gider de baydım düşünmekten bile.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Bugün açacaktım unutmuşum şimdi aklıma geldi. Benim favorim;

Toplantıya sırf direktörlere vp lere vs gözükmek için gelip, bir boku dinlemeyip laptopunda takılan tipler.

Go.

Mardin'de görev yapan ekip üyesinin, Sakarya'daki ekip şefi çıkmadan işi bırakmaması
neymiş ya mail atarsa
telefondan cevap ver amk
beyin hücrelerine kurban olduğum ya

Not: Çıkmadan dediğim de +5-6 saat işyerinde boş boş oturmaktan bahsediyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Quel-Thul said:

her bişeye burnunu sokup, emirler yağdırıp, stress yaratıp cok iş yapıyomuş gibi gözüken işkolik müdürler

onlar olmadıgında iş daha iyi akıyor nedense

@mithat sana gelsin

Ahahaha ulan tam jlo olmus bu. 20 gun izne gitti is mudursuz daha kolaylasti sorunsuz sikintisiz gecti 20 gun
Sosyal ağlarda paylaş

cicibeybe said:

sipeyskeyk said:

Bugün açacaktım unutmuşum şimdi aklıma geldi. Benim favorim;

Toplantıya sırf direktörlere vp lere vs gözükmek için gelip, bir boku dinlemeyip laptopunda takılan tipler.

Go.

Mardin'de görev yapan ekip üyesinin, Sakarya'daki ekip şefi çıkmadan işi bırakmaması
neymiş ya mail atarsa
telefondan cevap ver amk
beyin hücrelerine kurban olduğum ya

Not: Çıkmadan dediğim de +5-6 saat işyerinde boş boş oturmaktan bahsediyorum

Hacı biz bu konuda çok doluyuz, ağzımızı açmayalım (:
Sosyal ağlarda paylaş

kurumsal bir yerde çalışamadığım için daha bizim hanıma yancılık yapıyorum bu konuda, yöneticisi bi kız var yok böyle bişi. sevimli de bişi ama konuşurken ağzına vurasım geliyor yok sıkecıl etmeler egzeküt etmeler programı kill etmek falan :S :S :S ve her daim BİZİNIZ ın çok önemli olduğunu kendisinin teknik olarak iyi olmasa bile bizinızı çok iyi bildiğini ve müşterilerin işlerini bizinız yoluyla hallettiğini söylemesi.
Sosyal ağlarda paylaş

her bi boka toplantı talep edenler
lan malzemede hata var
dogrusunu talep açmışız
sana bildirmişim
e-mail atmışım telefon etmişim

toplantı yapalım son durumu bilmek istiyoruz
lan ne diyim işte malzeme gelsin takıcam

gidiyoruz toplantıya çay çorba 45 dakka
sonra bütün konuyu baştan tekrar dinliyoruz anlatıyoruz
diyoruz malzeme gelsin takıucaz

"lütfen biraz daha dikkatli çalışalım hızlı aksiyon alalım"

pezevenk sanki ben malı sırtımda getiricem almanyadan
lan gemide napıyım arkasından suya inip ayak mı cırpıyım gemiyi itmek icin
Sosyal ağlarda paylaş

baya sinirlenmiş

ps. dediğin olay genelde senin veya seninle irtibat halinde olan adamın anlamadığından değil, o adamın üstlerinin dinlemeden anlamadan "hödö hödö hödö" demesinden sonra "tamam efendim, tekrar bir araya gelip, daha hızlı aksiyon almaları konusunda kulaklarını çekeceğiz" deyip işin içinden çıkmasından dolayı ortaya çıkıyor, genelde başka bir alternatifleri olmuyor zaten yoksa kabak o adamın başında patlıyor "sıkı takip etmiyorlar" deyip geçiyorlar. iletişim koptu mu düzen saçmalamaya başlıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...