Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung Galaxy S7

Bone

Öne çıkan mesajlar

bu basliklarin sadece senesi ve bahsedilen modellerin adlari degisiyor.
kalani ayni kaliyor.

ayni fixed dusunceler, ayni bagnazliklar...

komik gercekten.

ilerleyen aylarda sony'den devam ederim diyecektim aslinda ama bu aklimi cekmedi degil. edge guzel duruyor gercekten.

halen konusulmamis ama konusulmasi gereken esas konu ise suydu LG'NIN REKLAMI NE AMK! kafalar cok iyimis telefonu yaparken. keske innovatif yapalim derken telefonu cirkin yapmasalarmis.

bi de su camera bulge yerine telefonu 1-2mm kalin yapip pil omrunu arttiracak firmalara sukela verecegim.
Sosyal ağlarda paylaş

iphone kullanıcısı mesela

ufak detayları umursamayan. işte font şöyleymiş, arayüz böyleymiş, ekran geçişlerinde ufak gecikmeler oluyormuş falan bunlara takılmayan. telefon seçerken öncelikle markası ve havasına bakıp ondan sonra en sadece en temel şeyleri kullanıp (whatsapp, sosyal medya etc) ayarlara girip bir kere burada ne varmış lan diye bakmayan kullanıcılar. kabaca pazarın 95% i falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

KillJoy said:

bone samsung fanı çıktı oh yeah.

samsung fanıyla alakası yok. kaldı ki lg g5 almayı düşünüyorum.

öte yandan aptalca mesajlar aptalcadır.

cihazlarda kendi fontlarını yüklemeye imkan tanıdığı için sanki samsung default font olarak comic sans kullanıyor gibi yansıtmak da aptalca bi hadise.

gereksiz atar, hatta aptalca demek nedir ya. relax!
smartphone olarak samsung kullanmadım ama çevremde samsung kullananların nerdeyse hepsine bu font var. gözlemci olarak yorum yaptım.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

iphone kullanıcısı mesela

ufak detayları umursamayan. işte font şöyleymiş, arayüz böyleymiş, ekran geçişlerinde ufak gecikmeler oluyormuş falan bunlara takılmayan. telefon seçerken öncelikle markası ve havasına bakıp ondan sonra en sadece en temel şeyleri kullanıp (whatsapp, sosyal medya etc) ayarlara girip bir kere burada ne varmış lan diye bakmayan kullanıcılar. kabaca pazarın 95% i falan.

-ios fontu halvetica sanırım ve baya iyi kendisi,
-ios arayüzü meh, bence de çok eskidi ama yine de karmaşası yok, abuk subuk zilyon uygulaması yok.
-markaya bakmak gerekli bence en azından support, garanti açısından.
-havasını bilmiyorum ama tasarımı benim için ilk tercih kahretsin, belki bende tasarımcı olduğum için.
-telefonla geçirdiğimiz vakit zaten spotify,whatsapp,mail,web,sosyal medya,youtube ve arama

bende pazarın %95iyim sanırım, ee %5lik kısım ne yapıyo? vpn ile pron mu izliyo, abi o da çok kolay bi uygulama ile oluyor.

ha bu arada gingerbread den beri android kullanıyorum. Zamanında baya superuserlar oc'lar cynogen mode'lar falan koşturdum. sonra htc ile tanıştım hiç dokunmadım arayüze. bozuldu şimdi g2 ile takılıyorum, telefonu sevmiyorum ama şarj konusunda kaç yıllık telefon ama müthiş performans sağlıyor ya, niye böyle telefon yapmıyorlar.

ve sanırım bundan sonra iphone alırım, eğer böyle inanılmaz bi tasarımla karşılaşmaz isem.
Sosyal ağlarda paylaş

demek istediğim şey iphone'da pakette gelen bir şeyi kullanıcı beğenmediğinde kullanıcı onu değiştirebilme arayışına girmiyor. genel olarak bütün markaların averaj kullanıcısı böyle. telefon atıyorum helvetica fontu ile geliyorsa ve onu beğenmiyorsa lan bunu comic sans yapamıyor muyum diye bir arayışı yok. veya home screen'de düzende "şu ikonları daha ufak yapamaz mıyım" diye bir düşünce yapısı yok. geldiği hali neyse onu kabulleniyor. bu kafa yapısıyla alakalı tamamen, üstünlük alçaklık değil yani. tinker eden daha üstün değil benim gözümde. ben otizm procluyorum mesela sevmediğim bir şeyi değiştiremediğim, hele ki 2-3k verip de aldığım ve yazılımla çalışan bir gadget ise.

diğer yanda iphone kullanan arkadaş bir konuda ağlıyor, diyorum ki araştırdın mı çözümü falan var mıymış, foruma baktın mı falan. "hayır abi, neyse ne boşver" diyor. alteration olayı baya ters geliyor "arıza" olmadığı sürece. arıza olduğunu düşündüğü bir şey varsa da zaten support a veriyor. built in gelen dışında bir şeyin düşüncesi tabu gibi bir şey adamlar için.

çok garip geliyor bana.

samsung konusuna gelince, bir şeyleri değiştirmenin gereklilik hali alması ve bunun üretici tarafından bu hale getirilmesi benim gözümde kabul edilir nitelikte değil. o kadar para veriyorum lan, daha iyi performans sağlayabilecekken neden yazılımın canını okuyorsun da ben saatlerce onu düzelteceğim diye uğraşıyorum. "düzeltme" sürecinde bir şeylerin patlayıp çatlaması veya versiyon geçişlerinde yaratabileceği problemlere girmek istemiyorum bile. keşke şu sevdadan vazgeçip clean android üzerinden sadece tasarım çalışsalar.
Sosyal ağlarda paylaş

KillJoy said:

-ios fontu halvetica sanırım ve baya iyi kendisi,
-ios arayüzü meh, bence de çok eskidi ama yine de karmaşası yok, abuk subuk zilyon uygulaması yok.
-markaya bakmak gerekli bence en azından support, garanti açısından.
-havasını bilmiyorum ama tasarımı benim için ilk tercih kahretsin, belki bende tasarımcı olduğum için.
-telefonla geçirdiğimiz vakit zaten spotify,whatsapp,mail,web,sosyal medya,youtube ve arama

-apple fontu Myriad pro olmali
-Meh dedigimiz iphone arayuzu hala en kullanisli en sade olani, force touchla yine gol atmislar bu arada.
-supportu meh olmayan firma yok belki ama apple pek kastirmiyo, direk degistiriyo aleti.
-tasarim apple grubunda malesef en iyi olan ozellik, yapacak bisi yok.
-telefonla gecirdigimiz vakit web browser, whatsapp, spotify, mail, youtube ise bunlari en basit android de gayet iyi yapiyo zaten. Genelde iyi bi uygulama cikacagi zaman once iphone a cikiyo mesela ama sanirim o da kalkti artik. Direk multi platform cikariyolar. Iphone supportu daha iyi oluyodur belki.

Teknolojik olarak en iyi olmasalar bile , user experienceda tavan oldugu icin yapacak bisi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

iphone'u en kötü user experience yapmaya geri tuşunun olmaması tek başına yetiyor ya. uygulamanın insafına kalıyorsunuz geri gitmek için. sadece kendi ui si için de değil mesela reklamı kapanamaz yaparsa 2 dk mal gibi izliyorsun. android olunca bas geriye yalan olsun reklam.
Sosyal ağlarda paylaş

KillJoy said:

Bone said:

KillJoy said:

bone samsung fanı çıktı oh yeah.

samsung fanıyla alakası yok. kaldı ki lg g5 almayı düşünüyorum.

öte yandan aptalca mesajlar aptalcadır.

cihazlarda kendi fontlarını yüklemeye imkan tanıdığı için sanki samsung default font olarak comic sans kullanıyor gibi yansıtmak da aptalca bi hadise.

gereksiz atar, hatta aptalca demek nedir ya. relax!
smartphone olarak samsung kullanmadım ama çevremde samsung kullananların nerdeyse hepsine bu font var. gözlemci olarak yorum yaptım.

bone'a katiliyorum.. OHA BONE'A KATILIYORUM!

abi sadece gozlemci olarak sacma bir yorum yapip ustune adami samsung fani ilan etmis olman harbiden cok akillica geliyor kulaga!

...

lol

iphone az degistirilmis helvetica kullaniyor.

user experience'dan ne beklediginize gore degisiyor hangi firmanin iyi oldugu. ben diledigim zaman diledigim seyleri degistirmek istiyorum. iconlarin sekilleri, buyukluk ve ekranda dagilimlari vs.

(ornegin app'lerin ekranin her yerini kaplamiyor olmasi benim icin cok cok onemli. iphone babamin desktop'u gibi duruyor. ya da widget'lar iki ekranin birisinde sadece 4-5adet app olmasi gerek, bir de saat, diger ekranda tum programimi gosteren widget. abi bu da yok. bu opsiyona herhangi bir sekilde sahip degilim.
dolayisi ile apple'in herhangi bir urunu benim icin vajinasi ve memeleri olmayan bir kadindan farksiz... benim istedigim seyi bana veremiyor)
ekleme: LAN BEN GERI TUSU OLMADIGINI ATLAMISTIM!

simdi bu konularin en buyuk sikintisi da bu, tercihlere gore sekillenmis tuketici urunu hakkinda sacma bir sekilde cene yoruyoruz, ekstra bilgi ya da bakis acisi kazandiracak bir sey de yok cogu mesajda ve yazdigim su mesaj dahil olmak uzere bu yaptigimiz cok akillica degil.

(en azindan helvetica neue kullandigini ogrendiginiz amk!)

bunun kamerasi nasil farkli, ne ozelligi var onu bilen var mi?
bunun gibi mi yani yoksa farkli bir seyden mi bahsediyoruz
https://www.youtube.com/watch?v=yEiLOjB-Ecg
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

abi sadece gozlemci olarak sacma bir yorum yapip ustune adami samsung fani ilan etmis olman harbiden cok akillica geliyor kulaga!

gözlemci olarak saçma bi yorum nasıl oluyor?
etraftaki herkes comic sans kullanıyosa, orjinin comic sans olduğunu sanmam çok normal dasdadas, fanboy olayı default fontunu bilmesinden dolayıydı of neyse ney.

asıl saçma olan küçük sataşmanın. senin yorumunun salakça, aptalca gibi noktaya gelmesi.

bizim marangozcu hüseyin abinin fontu da öyleydi ya s3mini mi ne vardı :D
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

Geri tusu icin bastan ne gereksiz dediydim, simdi ipadde paso elim olmayan geri tusuna gidiyor :(

back tuşu olmadan mümkün değil ya gerçekten. 2-3 sene önce kharon ile android-ios konuşurken de bunu dile getirmiştim hala da aynı şey geçerli. Back tuşu yok abicim. O kadar rahat o kadar kullanışlı bir şey ki app ve menü tuşları..

He eskiden bu ios-android olayında stabilite sorunu ve app yetersizliği gibi şeyler vardı, artık bunlar da yok. mesela samsung galaxy s2 vardı bende, 2-3 haftada 1 kendi kendine reset falan oluyordu bi app bi sıkıntı çıkardığı zaman. Note 4'te bugüne kadar daha 1 kere bile takılma/reset olmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...