Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Metrobüs ters yön fiyatlandırması

Oce4n

Öne çıkan mesajlar

bugün uygulamaya geçti bu durum. ben ilk duraktan biniyorum ancak beylikdüzü son durak kalabalığı halen aynı, zira 30 saniyede bir kalkan metrobüs şimdi 90 saniyede bir felan kalkıyor. bu nedenle kalabalık aynı, 10-15dk sıra beklemeye devam. buradan azalttıkları metrobüsleri ne yapmışlar bilmiyorum, eğer onlar avcılar'a kadar olan diğer kalabalık duraklara boş gidiyorsa olumlu.

söğütlüçeşme'de sorun olmaz bu durum pek çünkü oradan kısa mesafe yolculuk yapan insan çok daha fazla beylikdüzü'ne göre. beylikdüzü tarafından metrobüse binen insanların neredeyse hepsi mecidiyeköy ve sonraki duraklarda iniyor.
Sosyal ağlarda paylaş

söğütlüçeşme tarafında da ilk zamanlarda aynı durum vardı insanlar fikirtepe durağından binip söğütlüçeşmeye gelip oradan tekrar biniyorlardı, ha şöyle bir çözümle geldiler, ana duraktan sadece afa duraklardaki yolcuları alan otobüsler çıkartıyorlar bir de uzunçayırdan başlayan hat eklediler

iş giriş çıkış saatlerinde ne kadar etkili bilemiyorum ama diğer zamanlarda zincirli kuyuya sıkış tıkış gitmiyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

Flam said:

yani diyiyor ki;

"iki üç durak geri gidip boş metrobüsle yolculuk yapmak için kasıyonuz ama biz anladık bunu, size boş metrobüs sağlamak için seferleri sıklaştıracağımıza daha süfer bir çözüm bulduk, sizi silkecez, ne güzel di mi?"

Daha fazla otobus sigdiramiyosun hatta malesef.
Sosyal ağlarda paylaş

RamsesII said:

abi ben mi çok katıyım bilmiyorum da, bu ülkedeki milletin göt sevdası nedir?

adamlar boş metrobüse binmiyor oturamayacaklar diye, o kadar mı rahatını düşünüyorsun arkadas ya?Boşluklara sahip metrobüs tıngır mıngır gidiyor.

1 saatten fazla yol gidenler var, belli bir yaşın üzerindeysen ne biliyim bütün gün ayakta çalışıyorsan(tezgahtar gibi) koyar o yol, dizlerin iflas eder.
Sosyal ağlarda paylaş

boş olan ama oturacak yer olmayan metrobüse binmemenin asıl sebebi sanırım aktarma yapmamak için son durağa kadar giden metrobüse binme isteği.

ben asıl özellikle akşam 6-8 arasında zincirlikuyu'dan söğütlüçeşme'ye giden metrobüsleri anlamıyorum. metrobüs tıka basa dolmuş. bi tek 2 tane ayak koyacak yer var kapının orada, ayaklarını oraya koyunca da dışarı geri düşmemek için tutunman lazım bişilere. Adam oraya ayaklarını koyuyor milleti itmeye başlıyor "arkadaşlar biraz ilerleyelim lütfen" Ulan hayvanın çocuğu 150 saniye sonra yenisi geliyor niye ebesine atlıyorsun milletin...

Mesela yaşlı bi amca gördüm bi kere, şoför kapıyı 6 kez falan kapamaya çalıştı, kapanmıyor. artık millet homurdanmaya başladı "amca bak olmuyor hadi lütfen gidelim" falan diye. "yok yok olur olur" diye birkaç kere daha denettirdi sonunda bi şekilde kapandı kapı ve gittiler. inanamadım
Sosyal ağlarda paylaş

hatta başka metrobüs sığmıyor evet. geçen sene denemişlerdi, metrobüsler kalabalık duraklarda kuyruk olmaya başlamıştı ve sonuç olarak yol daha uzun sürüyordu. sorun hat maksimumda olmasına rağmen e5 yolu üzerine 10-20 katlı onlarca dandirik konut projelerine halen izin vermeleri. her gün yeni bir inşaat başlıyor neredeyse. benzer şey tem çevresi için de geçerli. tem aynı tem yolu ama son 10 yılda yüzlerce bina dikildi etrafına. her geçen gün daha da kalabalıklaşıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

RamsesII said:

abi ben mi çok katıyım bilmiyorum da, bu ülkedeki milletin göt sevdası nedir?

adamlar boş metrobüse binmiyor oturamayacaklar diye, o kadar mı rahatını düşünüyorsun arkadas ya?Boşluklara sahip metrobüs tıngır mıngır gidiyor.

söğütlü çeşmeden zincirlikuyuya gideceksem elimde de eşya yoksa ayakta takılıyorum da beylikdüzüne kadar gittim bir kere oturmuyor olsaydım bahçeli evlerden geri dönerdim eheh
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...