Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Klasik traş bıçağı (Double-edged razors)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

miyaw33 said:

after shave senin ciltteki yag durumuna gore:yagliysa alkollu yagsizsa balsam deneyebilirsin.Porsuklar ufak oluyor tabi knot degeri onemli.26 orta boy ,30 ve ustu baya buyuk oluyor

abi tesekkurler tiyo icin ama extrashavingde knot degerini anlayamiyorum
onereceginiz, surdan al diyeceginiz bir site varsa acigim fikirlere
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Ben fırça olarak şunu almıştım:
https://www.extrashaving.com/omega-t%C4%B1ras-f%C4%B1rcas%C4%B1-/-porsuk-super-badger-626.t-plex%C4%B1/s%C4%B1yah1

Oldukça da memnunum. Boyutu gayet yeterli geldi. Zaten daha büyüğü ile mevcut tas ile köpürtmem daha zor olacaktır.

Losyon olarak da PRORASO BALSAM MENTOL&OKALİPTUS kullanıyorum. Ferahlık hissi gayet güzel. Sabah traş olduysam eğer, akşam yatmadan yüzümü güzelce yıkayıp mutlaka yağ da sürüyorum. Sıfır yanma hissi yaşıyorum artık.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...
Rusyada Gillette'in St. Petersburg fabrikasında üretiliyormuş.
çok iyi yorumlar gördüm fakat tedarik biraz zormuş. yerli iki yere sordum stok yok dediler. yaklaşık 6 veya 6.5 tl ye satılıyor.

aha şurda gördüm şimdi https://www.extrashaving.com/polsilver-

oha bir numaralı jilet de varmış. paketi 30 tl sdf https://www.extrashaving.com/gillette-supersilver-cift-kenar-tiras-jileti-5li

şurdan merak ettiklerimden birer tane alıp deneyeceğim. https://www.extrashaving.com/cift-kenar-jiletler
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,
marksman said:

Polsilver Super İridium traş bıçağı kullanan var mı hiç ?

Kısa süreli bir deneyim sonrası yorum yazayım:
Oldukça keskin ve tıraş konforu çok güzel, ben memnun kaldım o jiletten. Duş sonrası tıraş olacaksan öncesinde tıraş yağı öneririm. Ben bir kere unuttum ve hafif bir yanma yaptı tıraş sonrası. Tabi ben 4-5 perdah atıyorum farklı yönlerde.

Astra(mavi) gerçekten güzel kesiyor ama bendeki pakette mi denk geldi bilmiyorum ama jiletin bir yüzüne 4 noktadan tutkal basmışlar. DE89'un anasını ağlattı, onları temizleyene kadar uğraştım. Ama tıraşı keyifli.

Wilkinson'ı ise sevemedim. Sanki kesmiyor! Hemen tüketip bitirdim onu.

BIC'in 3üncü paketindeyim. Tıraş konforundan ve keskinliğinden memnunum. Fiyatı da gayet uygun.

Denemeyi bekleyen RAPIRA PLATINUM LUX var bir paket ve bir de DE89 ile gelen Feather. Feather için daha erken diye düşünüyorum :P

Ben her seferinde jiletin bir tarafını kullanıp tıraş oluyorum ve 2 traş sonra da jileti atıyorum. Her tıraşta 4-5 perdah uyguladığım için zorlamıyorum daha fazla tıraş olmak için.

Wilkinson'ın plastik makinasını da aldım duş için. Çok daha rahat geldi bana Philips bodygroom sonrası.

Daha tek kesiğim yok çok şükür, korkulacak kadar yokmuş. Mach3 rahatlığında tıraş oluyorum, bilseydim daha önce geçerdim.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam senle bir gun tanışmak isterim ya, boyle detaylara boyle dikkat eden bir dahi beyni tanimak isterim

Amk girdigim markette en ucuz neyse onu alip cikiom ben. Bugun hatta dove el sabunu alcaktim yanindaki kiz bunu al daha ucuz dedi adini duymadigim alman bi sabun markasini alip ciktim

Amk ben mi cok duz adamim acaba ya
Sosyal ağlarda paylaş

şunları sipariş ettim extrashaving den.
içinden birini seçeriz artık.

PRORASO 3LÜ TIRAŞ SETİ SANDAL AĞACI
PERSONNA PLATINUM ÇİFT KENAR TIRAŞ JİLETİ 10LU
RAPIRA VOSKHOD ÇİFT KENAR TIRAŞ JİLETİ 5Lİ
LORD SUPER CHROME ÇİFT KENAR TIRAŞ JİLETİ 5Lİ
ASTRA SUPERIOR STAINLESS (MAVİ) ÇİFT KENAR TIRAŞ JİLETİ
POLSILVER SUPER IRIDIUM ÇİFT KENAR TIRAŞ JİLETİ 5Li
DERBY PREMIUM SWEDISH ÇİFT KENAR TIRAŞ JİLETİ 5Lİ
ZAZA PLATINUM ÇİFT KENAR TIRAŞ JİLETİ 5Lİ
SHARK CHROME ÇİFT KENAR TIRAŞ JİLETİ 5Lİ
ORAK ÇİFT KENAR ÇEVİR-AÇ TIRAŞ ALETİ
Sosyal ağlarda paylaş

Paramecium ve miyav33 teşekkürler yorum için.

işin aslı iş gereği traş oluyorum ve sakal traşı olmaktan nefret ediyorum. o yüzden 2 perde vurmuyorum jileti, cildi tahriş etmesin diye. sakal dünden kalma gibi görünmese yeter.

o yüzden tek perdede konforlu traş olabilmek için Polsilver veya ona yakın f/p bir jileti sabit kullanacağım.

iki hafta izne çıktım geçenlerde. bıraktım sakalı. oh be ne özlemişim.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

Amk girdigim markette en ucuz neyse onu alip cikiom ben. Bugun hatta dove el sabunu alcaktim yanindaki kiz bunu al daha ucuz dedi adini duymadigim alman bi sabun markasini alip ciktim

ben her zaman en pahalisini secerim markette, eur/gr oranlarina bakip en pahalisini bulmaya calisiyorum :D

peynirle alakasi olmayan biseyi 1 cent'e satsalar alacak misin yani, 20-30% daha fazla veririm belki daha az zararlidir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...