Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Klasik traş bıçağı (Double-edged razors)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Tıraş köpüğü öncesi yağı şiddetle tavsiye ederim. Hele ki duş sonrası şart. Geçen gün duş sonrası yağsız deneyeyim dedim -bu arada aynı jiletle 2. tıraşım-, kötü bir tecrübeydi :( Jilet ciltte rahat kaymıyor, mentollü köpük de sağolsun jiletin geçtiği yerleri hissediyorsun.

Boyun kısmını tabaklanacak deri gibi gerdirince tahriş daha az oldu. Tabi yanaklardaki yağsız tecrübe sonrası köpüğü yıkayıp hemen yağ sürdüm.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Paslanmaz kase aldım 6 liraya Metro'dan. Ölçüleri de bu iş için uygun; yükseklik 6cm, çap 12~13cm falan. Fakat iç kısma bazı çıkıntılar gerekiyor gibi çünkü köpürtme işlemi biraz zayıf oluyor. Seramik ve plastiklerde genelde tabana bu tarz çıkıntıları koyuyorlar, etkisi olsa gerek.

Bu sabah BIC(sarı) ile tıraş traş oldum, Polsilver'dan çok daha çok daha rahat bir tıraş oldu. Tahriş yok diyebilirim, 4 saat oldu daha yanma hissi yok. Keskinliği de gayet iyiydi. Hatta gaza gelip 4 perdah yaptım; her biri farklı yönde.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Mach3 daha pahalı, tahriş ediyor, tıkanma nedeniyle kullanımı zor, daha çok geçiş istiyor o kadar bıçağa rağmen, daha fazla vakit alıyor.

Her açıdan kötü. Herkesin kullandığı kesiyor, buna gerek yok kafasına gerek yok. Her açıdan (ama her açıdan yani, daha kötü olduğu tek bir yan yok) daha iyi olanı kullanmak varken Mach3 kullanmak garip.

Biz burada pahalı şeyler konuşuyoruz ama Feather Popular + Derby + Arko epey epey ucuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Ters yönde keskinleştirirsin ama bu sefer de ağız kısmında çok ince bir çapak yaparsın. Kaldı ki sürttüğü yüzey bıçağa tam temas etmediği için bıçağın tüm ağızı bilenmiş olmayacak. Sadece tek yüzeyden bilemeye çalıştığını da unutmayalım ;)

Mutfak bıçaklarını bilemek için taş kullanıyorum ve o şekilde yaptığımda ağız kısmında ince çapak oluyor. Evet, kağıt testini geçebiliyor ama en ufak bir sert kesimde dönüyor. Sağlıklı bir kesme ağzı elde edemiyorsun.

Bari deri kemer kullansa daha iyiydi!

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
1-2 sorum olacak gencler
2. defa ustura ile kendim tras olmaya calistim. Neyse ilkindeki kadar kan akitmadim

Oncelikte after shave olarak ne onerirsiniz?
ikincisi extrashavingden porsuk kili bi firca aldim ama baya kucuk cikti anlamiyorumda hangisi buyuk, boyle cap ve boyca buyuk ortalama fiyatli bisey onerme sansiniz var mi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...