Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Klasik traş bıçağı (Double-edged razors)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Bugün ilk tıraş denememi yaptım.

Köpürtme olayına alışmam gerekiyor. Kıvamı ve miktarı ayarlayamıyorum daha :(

Bir arkadaşımdan jilet istemiştim, Polsilver denen bir şey alıp getirdi. Değerlendiremiyorum çünkü başka bir ürün ile deneyimim daha yok.

3 perdahda traş oldum. DE89 aldım ve kendi ağırlığı pek yetmediği için hafiften bastırmam gerekti.

Mach3 sonrası gerçekten değdi :) Zerre yanma hissi yok. Yara/bere yok çok şükür. Köpürtme aşaması hariç çok da zaman harcamadım.

Tavsiyeleri ile yönlendirenlere çok teşekkürler :D

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Permasharp çok keskin, ama kaplaması hemen döküldüğünden kullandıktan sonra atıyorum ben, ikinciye girmiyorum.

Derby Extra ve Shark güzel. Permasharp da var gerçi. Bu üçünü kullanıyorum ben. Derby Extra’yı sadece 2-3 kere kullanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Jeeztro said:

GERGE said:

Wilkinson Sword Classic + Shark jilet.

ben kafamı makineyle kazıyorum 3 saat sürüyor

şu dediğin komboyu yaparsam malulen emekliye ayrılır mıyım ? zor mudur kafayı kazıması jiletle.

yok abi hiç zor değil bi kere olayı anlayınca sonrasında elin otomatik basıyor.zaten yan ve üst kısımlar hız yeri, sadece kafa arkası kısımda yavaşlıyosun o da ters kalıyo diye.
Sosyal ağlarda paylaş

bu shark'ın altını eski jileti keserek destekliyordum son üç traştır ben de. dün gece aynısını son kalna wilkinson jiletimle yaptım.

ilk defa 6 kere kestim. bildiğin deştim suratımı.

jiletten jilete fark ediyor kullanım şekli net şekilde ya saç-sakal sertliğine, durumuna göre vs...

direkt dalmayın böyle kafa vs. kazıyorsanız yavaş yavaş deneye deneye
Sosyal ağlarda paylaş

Kullandığım makineye göre değişiyor perde sayısı.Merkur progress(mild) aletle 3 perde atıyorum 3-2-1 ayarlarda günlük tirasta. Parker r99 ile(agresif alet) iki perde fazlasıyla yetiyor.Parker günlük tıraş için fazla agresif,mild alet lazım günlüğe. Birde R41 gibi açık taraklar varmış, tek perde yetiyormuş ancak baya dikkat gerekiyormuş.asagida yaprak jilet incelemeleri var

http://tiraskeyfim.blogspot.com/2011/10/yaprak-jiletler.html?m=1
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

DB89 aldım ve Polsilver jilet ile kullanıyorum. İlk başta tedirgindim doğrayıp biçerim diye ama mach3'den farksız geldi bana, tıraşı çok rahat. Hatta yanaklarda, aletin kendi ağırlığının üstüne biraz basınç uyguluyorum ben.

Sinek kaydı seviyorum ben, elimi atınca sakal hissetmeyi sevmiyorum. Ama bu şekilde de her sabah tıraş olursam cildi tahriş eder miyim bilemedim. Boynumun alt kısımlarında hafif bir tahriş var; kızarma veya kaşıntı yok. Çok hafif bir yanma hissi sadece. O da yağ sürünce kayboluyor. Belki de jiletten kaynaklı bilemiyorum. Değişik kombinasyonlar deneyeceğim artık.

Tıraş köpüğü öncesi yağ sürüyorum, kesinlikle fark ediyor. Mach3 kullanırken de yapıyordum. Ben hafif bastırdığım için de işe yarıyor olabilir tabi.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

havluyu isit ve islat.

2 dk yuzume tut oyle tras ol.

ben tras olmadan jel ve yagin tamamini temizliyorum, deri zaten cekmis oluyor.

yanma hissi jiletten jilete degisiyor.
gratis'te 10 tane jilet 11tl markasi ISANA made in DE https://propershave.com/product/isana-blades/

ben sinekkaydi olucaksam, biyik ve boynun temizlemesini makine veya normal jilet ile yapiyorum. DE jiletlerle cok gecmemek lazim ayni yerden, tahris ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Köpük derken hazır köpük kullanıyorsan onu da ddğiştir. Şunu al, fırçala: https://www.razorus.com/Proraso-Tiras-Kremi-Okaliptus-Yagi-ve-Mentollu-150ml,PR-231.html

Jilet olarak Derby Extra favorim şu anda. Tahriş için de Nivea Balsam işte. Kolonya yok tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...