Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Klasik traş bıçağı (Double-edged razors)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Esh said:

Abi yagla tras olmayi denediniz mi?

gres yağıyla oldum ben cok gzl kayıyor bıcak.

Ben mach3'e döndüm 15 dk da tıras olmak sıkıyor abi. Şu benimle aynı anda makina alanlar memnun mu merak ettim :)

Geçen zamanım yoktu ''cyka blyat'' cektim hızlı yapayım dedim ama her yerim kesildi yine. Valla ben mach3'te olup bunda olmayan bir şey göremiyorum. Amaç tras olmaktan keyif almak,hobi ise evet olunabilir. Sakalım cok serttir bilmiyorum fark ediyor mu...
Sosyal ağlarda paylaş

Galiba ayni anda basladik,ben mumnunum.Abi ayni anda aldigimiz qshave asiri sert bir alet bende o yuzden birine hediye ettim aleti.Merkur progressle devam ediyorum,cok memnunum hatta evde kendime tiras sabunu yapmak icin formul ariyorum.
Kopuk yapacak scuttle tasarladim bir tane,iki haftaya imalati bitecek,gelince resim atarim buraya,tam paticik temali oldu.
merkur progresin en sert ayari bile senin elindeki qshave in 1 inden yumusak,bence yumusak makineye gec devam et
Sosyal ağlarda paylaş

aynen oyle abi,millet mild aletle baslamis,ben ve gordugum kadariyla sen agresifle girismisiz,o yuzden bendede ilk basta kesikler vardi.simdi fatboy ve progress var bende,5 dakikada bitiyor tiras ve en ufak tahris olmuyor.Birde tirasi ustura tirasina yakin oldugundan gece yatmadan tiras oluyorum,ertesi gun aksama kadar sorun cikmiyor
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de denemek için qshave aldım, merak ettim nasıl diye, kesmedim bi yerimi, 1 haftalık sakal vardı içinden çıkan jiletle giriştim direk 6-3-1 yaptım (1 yok gibi birşey zaten jilet temas etmiyor doğru düzgün) genel olarak güzeldi, tahriş de olmadı. Ama aynı performansı permatikten de alıyorum yani meh öyle çok aşırı bir fark yaratmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
5 dakikada 3 pass benim de. Hiç de kesmiyorum. Mach 3 ile asıl daha yavaş, bıçak araları doluyor, yüzüm kesiliyor, temizlemekle kesmekten çok uğraşıyorum. Bu sabah haftasonu ellenmemiş sakala 5 dakika verdim, şu an elimi köklere ters yüzüme sürdüğümde sakal hissedemiyorum. Ne Braun'un 400'e aldığım (2-3 sene önce) makinesi, ne de Mach 3 ile aynı sinek olmuyordu.

Öyle sinek olmasın dediğimde iki geçiş yapıyorum, çok daha az sürüyor. En uzun geçiş sonuncu oluyor bana hep kesme riskinden.

Parker 99R işte. Benim de sakallar sık ve sert. Derby Extra (iki kere kullan, at), Shark (kullan, at) kullanıyorum yanında. Çok sakal varken Permasharp (kullan, at) kullanıyorum. Deli keskin Permasharp ama kaplaması hemen dökülüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Öyle ellerimi ters yüzüme sürdüğümde sakak hissetmeyeyim diyorsan her şekilde 3 geçiş gerekiyor bana. 2 yapıp çıkıyorum ama toplantı filan yoksa müvekkillerle. Yüzüme tam uygun makineyi bulana kadar sinek kaydı olmuyordu bu, çok kasma o yüzden olmazsa.

Wilkinson Sword gibi en hafif makinelerden biriyle başladım ben, üçüncü gün çözmüştüm olayı. Ama agresif bir makine aldıysan zor okuyor. O sana dediğimi aldıysan 3-4 gün işte. Önemli nokta keserken basınç uygulamaman aman gerektiği, makinenin ağırlığı ve agresifliğini yüzünü basınçsız nasıl kestiğine göre seçiyorsun işte. Aşağıdan yukarı baskı uygulamadan kesmeyi çözünce (makinenin ağırlığı terse çalıştığından) olay bitiyor zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Bayram öncesi elime ulaşsın diye çok fazla irdelemeden tek yerden sipariş vereyim dedim:

EDWIN JAGER KLAGSİK TIRAŞ ALETİ DE89KN14BL KNURLED
PRORASO TIRAŞ KREMİ OKALİPTUS&MENTOL 150ML
PRORASO TIRAŞ SONRASI BALSAM 100ML MENTOL&OKALİPTUS (Kolonya kullanmadığım için alıştığım ferahlığı kovalıyorum)

Yalnız Feather jilet geliyor yanında, benim başlangıca uygun bir jilet almam gerekli :

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...