Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pic Thread #3

quixef

Öne çıkan mesajlar

bingildak said:

sorun ürememesi gerekenlerin üremesi gerekenlerden fazla üremesinden kaynaklanıyor. bu teknolojiler onlar için değil zaten.

iste avrupa nufus azalisi isini gocmen alarak degil de kendi irkini artifisyel olarak ureterek cozecek..??nufus harbiden planli olarak artacak..
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

sorun ürememesi gerekenlerin üremesi gerekenlerden fazla üremesinden kaynaklanıyor. bu teknolojiler onlar için değil zaten.

yok genel olarak nüfus çok fazla. tüketim çok fazla. ihtiyaç çok fazla. evet bilim ve teknolojini gelişimini arttırıyor ihtiyaç olması ama yeterince gelişmeden dünyanın ...na ...rsak pek bi faydası olmayabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

XLegolas said:

bingildak said:

yok genel olarak nüfus çok fazla. tüketim çok fazla. ihtiyaç çok fazla. evet bilim ve teknolojini gelişimini arttırıyor ihtiyaç olması ama yeterince gelişmeden dünyanın ...na ...rsak pek bi faydası olmayabilir.

uretimin kimisi de ihtiyactan fazla hani.
Sosyal ağlarda paylaş

bazen de uretilen ihtiyaci karsilamak icin kullanilmiyor. senegali ziyaret etmistim bir kere sahil kismi tonlarca yakalanip atilmis balik doluydu. aglarla yakalayip soguk zinciri olmadigi icin yakin yerlerde satabildiklerini satip geri kalanini atiyorlardi. halbuki senegalin ic bolgelerinde aclik sorunu var. mal mal yemek yardimi yapacaklarina soguk zinciri kursalar senegalde cok daha faydali olurlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...