Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

BEST TURKISH GUILD EU ALL CAPS

Protreh

Öne çıkan mesajlar

ALL CAPS GG

Bu yaziyi yazarken ilk once dagildigimizdan dolayi ne kadar mutlu oldugumu soylemek istiyorum.

TOT content'inin ortasinda catas a girmistim o yuzden catas ta 2.5 content oynadim diyebilirim ( tot, soo ve brf ). Oradaki yonetim olsun, oyuncular olsun ve turk guild'larindaki genel olan mentaliteden her zaman rahatsiz olmusumdur. Bende arkadaslarimla beraber daha once catas ta oynamis olan bir turk guild i kurmak istedik ve raiding in, pve'nin bu sekilde yapilmadigina, daha degisik sekilde, yabancilar gibi olabilecegini kanitlamak istedik ve bunu basardigimizi dusunuyorum. Oyuncu kadromuz sinirli oldugu icin tabii ne yazik ki 70'inci bitirdik ilk content progress'imizde ama en azindan guild in yonetimi farkli sekilde oldu ve bunu basardik.

Turk oyunculugundan ne yazik ki bu sekilde bir sonuc cikti. Yonetimin mentalitesi degisikti ama oyuncularin degismedigi icin daha iyisini yapmak icin anca daha fazla raid yapmak lazimdi veya biraz daha genis bir kadromuzun olmasi lazimdi. Sonunda ama sancili bir sekilde en azindan bitirmeyi basardik ve bundan memnunum.

Turkler'deki bu mentalite degismedigi surece de, hic bir sekilde daha iyisi az raid yaparak ne yazik ki olmayacak, anca daha fazla pushlayarak, daha fazla raid yaparak olacaktirki
catas bu content bunu ilk haftalarda yapti ve uzun bir content oldugu icin bitiremediler, oyunculari yavas yavas burnout oldu.

Kendim icinse, tr best guild kurmus oldum, catas'i dagittim, butun achievementlarim completed oldu, hepiniz onumde diz cokun simdi. Benden artik turklerle oyun bu kadar gidin catas'ta raid yapip onbinlerce wipe yiyip, boss u kesmis olun, veya kendi guildinizda heroic progress yapin, bilgisayar kesmektende hoslanmiyorsaniz gidin kafa kesin. PVE'de hersey ayni, ezberleyip oynuyorsun, PVP'de hersey dinamik karsidaki seye gore tepki veriyorsun diye 1k 2k rating de gezin.

Karandin'in son cirpinislarini gorunce de icim aciyor hakikaten. Kendini ne hallere dusurdugunun farkindadir umarim, ama ne de olsa inatla guildi devam ettirmeye calisacaktir. Golf oynasalar handikaplari 36'dan baslicak insanlarla raid yapip, lümpen Seqouyah tarafindan moral destek verilen ve kenar mahalle dilberleri tarafından yönetilen bir kerhane olmus durumda catastrophe. Ahlaki prensiplerini yitirmis bir avuc avam takimiyla beraber yapabileceginin en iyisini yapacagindan da hic suphem yok, ptr beta ve haftasonu raidleriyle yogurup kufur ederek kendini sevdirecegi de asikar. Abuk sabuk alakasiz yorumlar geleceginden eminim mal varligini tavuk ekmekle baskalarina empoze eden bir zavalli ile kralin oteki soytarilari; susun ve yalakalığa devam edin.

Hepinize iyi oyunlar.

/Protreh
Sosyal ağlarda paylaş

Abi kesinlikle katılıyorum. Çünkü yani Kunt mesela, adamda milyonlarca NP vardı dragonlu. Ama Hitmachine bunu yine pauldron çıkarıp kesiyodu. Olay +8 item değil yani. Olay biraz da oyunculuk. Ama Kunt veriyodu çarı bebelere exp kassınlar diye. Onlar da malamat oluyodu sağa sola. Sonuçta Hitmeşin bu boru değil. Bunun bir diğer örneği 0000000 ve F9DeviL'dir mesela. Neden Ares'te yıllarca yabancılar üstünlük sağladı? Çünkü adamlarda bi zihniyet vardı. Adamlar istikrarlıydı. Çünkü adamlar yabancıydı. Bide PK videolarında falan güzel müzikler kullandılar hep. Bizde bütün videoların müziği ya Tokyo Drift ya da lokumçagassolina. Ha Türklerin çok iyiliğini görmedim mi? Gördüm. Edana'nın ilk zamanları, yeni yeni öğreniyorum oyunu. xXxScreaMxXx diye bir warrior oynuyorum, yaşım 15 falan. Inn Hostes'in orda takılıyorum. StrongArph diye bi adam geldi. Adam Raptorlu, Shelli falan usta. Salyalar bir misisipi iki misisipi beş misisipi. Salyalar viyagara, salyalar gaara. Naruto. Sonra Cirayya usta dedi ki, Naruto! Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur birader. Vay sen misin bunu diyen. Öyle diyince zoruma gitti tabi. Achievement falan linkledim. Olmadı. Zira main çarımda değildim. İzah etmeye çalıştım. DUR! BU BENİM MAIN ÇARIM DEĞİL desem de dinletemedim. You have been removed from the group dedi. Halbuki çılgın dps yapacaktım warriorumla gelip. Hayır insanlara anlatamıyorum abi. Adam soruyor bu adam nasıl yapmış GR70+ diye. Ya iyi de girip tertemiz yapıp çıkmıyor ki. Adam gearı optimize ettiği gibi güzel rifti de bekliyor yani. İstediği gibi rift gelene kadar deniyor herifler. Biz girip temizliyoruz illa, anahtar kıymetli çünkü. Sonra tabi ki atarlar gruptan. Bi kere grupta kalmak istiyosan oyunu bilmen lazım. Rakip jungler başıboş ejder falan alır da sen uyursan olmaz o iş. Ama işte tıpkı OP arkadaşın bahsettiği gibi, Türk mentalitesi yani. Zor.
Sosyal ağlarda paylaş

insanlar neden bu kadar hırs yapıyor ben hangi karakteri mainleyeceğime bile karar veremezken anlamıyorum hmms.

iyisimi warrior kasayım ben birde, rog iyi hoşta sustained yok, mage çok squishy frost sevmiyorum fire iyi aslında, 3 senedir fire mage oynuyorum aslında iyi evet.

warrior mu kassam hunter mı?

59 level bir warrior var diye gözüm warriora gidiyor, ha birde druid kasabilirim 45ledim onu ama çok kararsızım tabi.

druid iyi aslında ama feral oynasam rog var balance oynasam mage var diye düşünüyorum, ben takım arkadaşlarının dahi ölmesini isteyen biri olarak healleyemem zaten.

napsam...
Sosyal ağlarda paylaş

biz eskiden bi başarım elde ettik mi herhangi bir sebepten dolayı oynayamayan insanlara da örnek olsun diye rank/raid kasardık. belki öz tatmin duygusu vardı ama bunu karşıyı ezmek anlamında hiç kullanmadık.
şimdikiler şaşırmış iyice.

yalauz böyle insanları bu duruma getiren de herhalde tam tersi tipteki kişiler. öyle bi kesim var ki hiç bir başarıyı kabullenemeyen, her seferinde kötülemeye çalışan. kıskanan mirin jelıs neyse işte uzar gider.

ülkede oyuncu yaşının problemli olduğunu biliyorduk fakat yetişkin insanların da böyle davranması topkek.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende size hak verdim guildin dağılması hepinizin hayrına oldu.

aslında bence Herkes gelirinin bir kısmını zorunlu yerlere harcadıktan sonra, geri kalan bölümünü, gelecekte düşebileceği kötü durumlar veya birtakım ideallerinin gerçekleşmesi için biriktirmelidir.
Tasarruf, meyvesini zamanla verir. Bugünden azar azar, karınca kararınca biriktirdiğimiz paralar bir gün bizi şaşırtan, bazı maddî arzularımızı gerçekleştirecek kadar büyük bir yekûn oluşturur. Tasarruf yapan herkes, sonunda böyle mutluluk verici bir sonuca kavuşur. Böylece, insanın isteklerine kavuşabilmesinin bir bakıma elinde olduğu anlaşılır. Tasarruf yapan kimseler tedbirli kimselerdir; önceden hazırlıklı oldukları için güç duruma düşmezler. Bir köşede birikmiş paraları, her zaman onların yardımcısı, desteği ve huzur kaynağıdır.
İnsanoğlu tasarrufa çocuklukta alışmalıdır. Kendi ihtiyaçlarını tasarruflarıyla almaya çalışan çocuklar, en güzel alışkanlıklardan birini elde etmiş olurlar. Tasarruf varlığın garantisidir
Sosyal ağlarda paylaş

TheRiverBelow said:

Abi kesinlikle katılıyorum. Çünkü yani Kunt mesela, adamda milyonlarca NP vardı dragonlu. Ama Hitmachine bunu yine pauldron çıkarıp kesiyodu. Olay +8 item değil yani. Olay biraz da oyunculuk. Ama Kunt veriyodu çarı bebelere exp kassınlar diye. Onlar da malamat oluyodu sağa sola. Sonuçta Hitmeşin bu boru değil. Bunun bir diğer örneği 0000000 ve F9DeviL'dir mesela. Neden Ares'te yıllarca yabancılar üstünlük sağladı? Çünkü adamlarda bi zihniyet vardı. Adamlar istikrarlıydı. Çünkü adamlar yabancıydı. Bide PK videolarında falan güzel müzikler kullandılar hep. Bizde bütün videoların müziği ya Tokyo Drift ya da lokumçagassolina. Ha Türklerin çok iyiliğini görmedim mi? Gördüm. Edana'nın ilk zamanları, yeni yeni öğreniyorum oyunu. xXxScreaMxXx diye bir warrior oynuyorum, yaşım 15 falan. Inn Hostes'in orda takılıyorum. StrongArph diye bi adam geldi. Adam Raptorlu, Shelli falan usta. Salyalar bir misisipi iki misisipi beş misisipi. Salyalar viyagara, salyalar gaara. Naruto. Sonra Cirayya usta dedi ki, Naruto! Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur birader. Vay sen misin bunu diyen. Öyle diyince zoruma gitti tabi. Achievement falan linkledim. Olmadı. Zira main çarımda değildim. İzah etmeye çalıştım. DUR! BU BENİM MAIN ÇARIM DEĞİL desem de dinletemedim. You have been removed from the group dedi. Halbuki çılgın dps yapacaktım warriorumla gelip. Hayır insanlara anlatamıyorum abi. Adam soruyor bu adam nasıl yapmış GR70+ diye. Ya iyi de girip tertemiz yapıp çıkmıyor ki. Adam gearı optimize ettiği gibi güzel rifti de bekliyor yani. İstediği gibi rift gelene kadar deniyor herifler. Biz girip temizliyoruz illa, anahtar kıymetli çünkü. Sonra tabi ki atarlar gruptan. Bi kere grupta kalmak istiyosan oyunu bilmen lazım. Rakip jungler başıboş ejder falan alır da sen uyursan olmaz o iş. Ama işte tıpkı OP arkadaşın bahsettiği gibi, Türk mentalitesi yani. Zor.

Abi ben bunu her sabah okurum ki
Sosyal ağlarda paylaş

Yıl olmuş 2015... Bunu yazan adam büyük ihtimalle 130 kg civarında, hayatındaki en büyük başarısı bilgisayar oyununda boss kesmek olan asosyal tiptir. Acıdım resmen adama üşenmemiş yazmış wall of texti. Neyse aferin diyelim, herif hayatındaki en büyük hedefe ulaşmış. Wowda world 70 olmak
Sosyal ağlarda paylaş

serhater said:

Yıl olmuş 2015... Bunu yazan adam büyük ihtimalle 130 kg civarında, hayatındaki en büyük başarısı bilgisayar oyununda boss kesmek olan asosyal tiptir. Acıdım resmen adama üşenmemiş yazmış wall of texti. Neyse aferin diyelim, herif hayatındaki en büyük hedefe ulaşmış. Wowda world 70 olmak

çok yanlışsın

nsanı, diğer canlılardan ayıran temel özellikler vardır. İnsanoğlu, çoğu zaman, hayatı boyunca bu temel özellikleri ile tanımlanmış ve tanınmaktadır. Her şeyden önce insan düşünen, konuşan, başkalarıyla anlaşan, anlatım aracı olarak dili kullanan bir varlıktır. Ama her insanın hayatı farklıdır. Her insan hayat yolunu kendi seçer ve o yolda gider.

İnsanoğlu kendi sıfat ve tavırlarını çocuğudur. Onun iyi veya kötü vasıflarından hangisi çalarsa o türden vasıf ve davranışlar göstermeye başlar. Her şey insanın elinde yani bizim elimizde, siz de insansınız, ben de insanım, hepimiz insanız. İnsanın görevi ise doğru yolu seçebilmek.

Ben henüz on sekiz yaşındayım, hala gencim, hiç tecrübeli değilim, hayatı iyi bilmem ama on sekiz yılın içinde ben de bir şeyler gördüm, öğrendim ve fikirlerimi paylaşmak istiyorum.

Söylediğim gibi her insan hayat yolunu kendi seçer ama bazen insanlar yanlış yola giderler ve bir uçuruma düşerler. O uçurumdan çıkabilirler mi, çıkamazlar mı? Kimse bilmez. Dünyada çok kötü şeyler var ve insan o şeylerle çabuk alışıyor. Ama o alışkanlıkların hiç faydası yok, aksine kişinin hayatını tahrip ediyor. Hayat ise ne? İlk olarak bu bizim sağlığımız. Sağlık olmasa hayat da olmaz. Çok paran olsa fakat sağlığın olmasa hiç bir zaman mutlu olamazsın, çünkü bütün dünyadaki parayla bile sağlığı satın alamazsın.

Kötü alışkanlıklar nelerdir? Alkol, uyuşturucu, kumar, bilgisayar bağımlığı vb. Şimdi alkolü her yerde satıyorlar. Onu gençler de içiyorlar. Gençlere alkolü satmak yasak değil? Anlamıyorum. İnsan alkol içerken, uyuşturucu kullanırken her şeyi ve herkesi unutuyor, hiçbir şey anlamıyor ve anlayamıyor. Canavar duygulu bir insan haline gelir, öz kardeşini bile ısırır. Böylece ailesinden, dostlarından ayrılabilir. Eğer insanın organizmasına çinko yetmezse insan alkole yaklaşır. O yüzden her insan altı ayda bir vitamin içmeli.

Diğer kötü alışkanlık kumar. İnsan kumar oynamaya başlar ve bütün parasını kaybeder. Mesela, bir insan arkadaşlarıyla bir yere geldi, poker oynadı ve para kazandı. Bir gün sonra o insan daha çok para kazanmak için buraya gelir. Böylece gider. Bir gün o insan uyanır, ama onun hiçbir şeyi kalmaz.

Bazı insanların bilgisayara bağımlığı olur. Onlar günlerce bilgisayarın karşısında oturuyorlar ve hiçbir şey onların ilgisini çekmiyor. Bence bu sadece kötü alışkanlık değil, bu hastalık.

Günümüzde insanlar az hareket ediyorlar. Hareket etmek bizim sağlığımız için çok gerekli ve çok önemli bir şey. Teknolojinin getirdiği bütün yenilikler hayatımızı fazlaca kolaylaştırıyor. Bu da, insanları hareketten uzaklaştırıyor, şişmanlama ve buna bağlı sağlık sorunlarını ortaya çıkarıyor. Hareketli olmak, birçok hastalıktan kurtulmanın en basit ve ucuz yoludur. Çünkü, egzersiz kan basıncını düşürür, kolesterolü azaltır.

Her insan kendine zaman ayırmayı bilmelidir. Ara sırada kendisini dinlese çok iyi olur. Hem hayatını gözden geçirirse hem de biraz hareketlense hayata daha olumlu bakar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...