Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 4 #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

bingildak said:

konsolda grafiklere üzülmezsen hiçbir şeye üzülmezsin abi boşver. insanlar hala oyunun konsol için geliştirildiğini anlayamadı. trailerda çamur gibi grafikler diyorum, pc'de çekildiği ne malum diyor işte sam. pc'de çekilmesine gerek yok zaten, ürünü sundukları hali o. böyle lanse ediliyor. adamlar böyle tasarlamış. pc'de bundan çok farklı hale gelecek sanıyorsanız modlar dışında ben ihtimal vermiyorum. çıkınca görücez işte.

yoğun çalışan adam için mod'la replay diye olay genelde yalan oluyor seriye aşık değilsen. 1 kere oynayıp bitirene kadar 3 tane yeni oyun çıkıyor zaten oynamak istediğin. onları erteleyip, aynı contenti 1-2 ufak feature ile tekrar oynamaya vakit ayıramıyorsun genelde. witcher'ı ben hala bitiremedim, aylar oldu. sürekli oyun çıkıyor denemek istediğim.

release'de modlar olsa iyiydi, tercih sebebi oluştururdu. kullanıcı deneyimi için eksikleri hemen giderirlerdi. atıyorum ara yüzler kötü olursa onları değiştirirlerdi. inv yönetimi kötü olursa onu değiştirirlerdi falan. ama exp ile döndüğünde modla uğraşmazsın zaten. content için oynar diğer oyunlara geçersin.

2016 first q baya iyi geliyor.

of cidden ne diyim, welcome to 2015. konsollarda en çok satıyor multi-plat, konsollardan gösteriyorlar herşeyi özellikle. bazı diğer oyunlar gibi şişirip şişirip sonra son anda downgrade yapılması mı lazım?

morrowind, oblivion, skyrim, fo, nv bunların hepsinde ben gördüm konsol ve pc arasındaki farkları vanilla, modsuz oyunda. sen sanmayabilirsin ama 15 yıldır defalarca kanıtlandı aradaki farklar her defasında.

çıkınca pcniz kaldırmayınca medium grafikle ss çekip koymayın yeter ki "bakın ben dediydim" diye.

bethesda oyunları yıllık cod shooter değil, replay değeri en yüksek oyunlar arasında. ben modsuz da oturup baştan oynuyorum, millet modlu da 4 yıl sonra oynuyor. istemeyen de oynamaz ama "hayır oynanmıyor çünkü ben oynamıyorum çünkü vaktim olmuyor" demek bir argüman değil yani. tavsiyemiz insanlar sonradan pişman olmasın diye, ucuz oyunlar değil malum. ha ileride pc'de ucuzlar gene alınır o ayrı.
Oski said:

hardcore game mode, modification ile geliyor. oyuna yeni game mode eklemek icin oyunu modify ediyorsun. nasil ayni sey degil veya ne farki var

game mode: geliştiricinin oyuna dahil ettiği, oyunun bir bütününün parçası, gameplay mode.
modification (mod): geliştirici olmayan, üçüncü partiler tarafından oyuna yapılan her çeşit eklemeler ve değişiklikler.
Sosyal ağlarda paylaş

yazdığın örneklerin çıktığı zamanki gaming dengeleriyle bugünküler çok farklı. nv zamanı bile pc'nin pazarda hatırı sayılır etkenliği vardı. 5 yılda bu etkenlik çok hızlı kaybedildi. artık sadece "özel" stüdyolar konsola oyun geliştirip, kenarda pc'e de hak ettiği eforu sarf ediyor. bir tek witcher var işte son yıllarda.

çıkınca pc kaldırmaması gibi bir şey yok, forumdaki bazı mustard raceler gibi köşe takımından hallice donanımla "gamer" lık yapmıyorum şahsen. giflerde 4k, mod desteği, 60 fps deyip de low da 30 fps alamayan arkadaşları biliyoruz hahaha. hakkını verip (parayı gömüp bir diğer deyiş ile) pc'nin bütün nimetlerinden yararlanarak oynuyorum.

ha benim donanımında kasıyorsa oyun patlaktır zaten. sli 970, skylake işlemci, yeni nesil 16gb ramde kasıyorsa sorunu oyunda aramak lazım.

replaylik anlamında kişiye göre değişir. ben oskinin meşgalini bildiğim için, ona özel dedim. 4 yıl modla aynı oyunu oynayan profil farklı bir profil.
Sosyal ağlarda paylaş

hard copy sadece tek disk diyorlar, gene tonla dl edecek muhtemelen. bayağı eleştiri aldılar o bakımdan.
bingildak said:

yazdığın örneklerin çıktığı zamanki gaming dengeleriyle bugünküler çok farklı. nv zamanı bile pc'nin pazarda hatırı sayılır etkenliği vardı. 5 yılda bu etkenlik çok hızlı kaybedildi. artık sadece "özel" stüdyolar konsola oyun geliştirip, kenarda pc'e de hak ettiği eforu sarf ediyor. bir tek witcher var işte son yıllarda.

çıkınca pc kaldırmaması gibi bir şey yok, forumdaki bazı mustard raceler gibi köşe takımından hallice donanımla "gamer" lık yapmıyorum şahsen. giflerde 4k, mod desteği, 60 fps deyip de low da 30 fps alamayan arkadaşları biliyoruz hahaha. hakkını verip (parayı gömüp bir diğer deyiş ile) pc'nin bütün nimetlerinden yararlanarak oynuyorum.

ha benim donanımında kasıyorsa oyun patlaktır zaten. sli 970, skylake işlemci, yeni nesil 16gb ramde kasıyorsa sorunu oyunda aramak lazım.

replaylik anlamında kişiye göre değişir. ben oskinin meşgalini bildiğim için, ona özel dedim. 4 yıl modla aynı oyunu oynayan profil farklı bir profil.

eh, tam tersi. pc son 10 yılın en popüler halinde, o "konsollar pc'yi eziyor" sohbeti 2008-2009 gibi bitti tam tersine. pc'yi bırakan şirketler geri dönüyor, konsol exclusive şirketler ilk defa pc'ye portluyor. pc pazarı wow subs dışında da iş yapar hale geldi. herkes söylüyor bunu analistinden oyuncusuna, şirketlerine kadar. veriler ortada zaten.

o sistemi kasmayacağı aşikar zaten, herşeyi açıp kendin bakarsın haftaya yani. 1080p 30fps oynatamayan xboxlarda çekilen sahnelerle bir olmayacağı da besbelli.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

vay be sektörü pc lead eder hale gelmiş demek ki. analistlerin batman refundlarını reddetmekte yarar var o zaman.

o yazıdan bunu mu anladın ciddi ciddi?

konsollar hala daha popüler ama pc ölümün kıyısından döneli 5 yıl oldu steam sayesinde. nv'nin çıktığı zamandan çok daha popüler.
Sosyal ağlarda paylaş

valla sam detaylı tartışacak halim yok ama benim hatırladığım öyle değil. ben hatırladığım pc'in 10 yıl önce sektör genelinde driver olduğu ve süregelen dönemde sürekli kuvvet kaybettiği. son 5 yılda projeler hep konsol için production a girip, side project olarak pc e portlanıyor. stüdyolar, pc'nin donanım gücünü düşünerek konsolun ulaşamadığı noktaları pc kesimi için açık bırakmıyor. sürekli downgrade söz konusu oluyor ve bu downgradelerden pc birebir etkileniyor. konsolo downgrade ediyoruz ama pc masterrace onu ellemiyoruz demiyorlar.

son zamanlarda benim hatırladığım bir tek witcher hakkını vererek pc release'ı yaptı. onun dışında adam gibi pc portlayanlar aylar yıllar sonra yapıyor. batman en güzel örneklerinden işte. köpek gibi grafiklerle, inanılmaz akıcı bir şekilde konsolda oynadık bitirdik hala ertelenen pc versiyonu release edilecek.

keşke sektörde güçlenen pc olsa da pc odaklı geliştirme yapılsa. konsola portlasalar.
Sosyal ağlarda paylaş

pc esas 10 yıl önce son buhranına girdi yeni konsolların çıkması, dünya genelinde broadband internet'le korsancılığın zirve yapması, pc exclusive genre'ların gözden düşmesi, mmo'ların wow'la beraber zirve yapması gibi birkaç ayrı sebep üstüste gelince. 2007-2008'de filan dibe vurdu zaten epic gibi pc only şirketler bile pc'yi bıraktı. o arada gaben sales olayını başlatıp 2009 ertesi toparlamaya başladı. şimdi steam sayesinde pc rönesansı yaşıyor.

pc için üretilecek değil elbette, hala anlamadığın şey bu on/off switch değil. konsol daha popüler ama pc enselerinde artık. pc dizlerindeydi 5-6 yıl önce.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...