Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Stellaris

Norak

Öne çıkan mesajlar

çok büyüdüm çok güçlendim. artık 5den fazla gezegene sahip olmak benim için sıkıntı yaratıyordu ama yepisyeni bir gezegen ele geçirmiştim. Gezegene bir vali atadım. Dedim ki burası senin. Derebeyliğini kur. Adam kurdu. Mis gibi geçiniyoruz. Sonra dedim ki artık özgürsün. Bana bağlı yaşamak zorunda değilsin. Gittim kuzeyde bir tane daha derebeylik kurdum. Ona da özgürlüğünü verdim. Federasyon kurduk. 3 kişi, evreni dize getirdik. Pat, adamlardan biri federasyonu terk etti. Hop diğeri de. Bi baktım bana düşmanlar. Sahip olduğum sistemleri istiyorlar. Çıktım oyundan
Sosyal ağlarda paylaş

Roma imparatorluğunu yeniden yaşatayım dedim. ufacık bir şekilde başladım herkesi kendime düşman ettim. federasyonlarla savaşıyor kendimden 5kat büyüklükteki floları kurnazlıkla alt edip sektörlerime sektör katıyordum. Haliyle ele geçirdiğim sistemler kutsal roman vatandaşlarıma uymuyordu yardımcı olarka droidler tuttum. Sonra bunları geliştirdim ne kadar güzel artık elim balda o dandik madenleri ben kazmak zorunda değildim. Sonra birgün Droidleri AI yükledim daha da hamarat olmuşlardı. Geriye kalan hikayeyi biliyorsunuz zaten şu an 500k lık filolarla 4yandan girdiler galaksiye. İmkanı yok savaşmanın gg.

Tldr: Synthetic Dawn ek paketini almayın.
Sosyal ağlarda paylaş

20k filo ile 80k fallen empire filosunu tokatlama imkani vardi bir ara. Zibilyon corvette kasip, adamlarin filosunun tam ortasina denk getirmen lazim.

Corvetteler icin filonun yarisini kinetic, yarisini plasma refitleyip bayagi iyi sonuclar alma imkanin var, bir miktar destroyer ve cruiser la desteklersen. (Holosko + bir miktar destroyer)
Sosyal ağlarda paylaş

Önce outpost kuracaksın ki orası senin sınırlarının içinde olsun, sonra koloni. Claim sistemi de "bak bu sistem aslında benim" diye bütün evrene haykırıyorsun, sonra adama savaş açıyorsun. Savaş açma sebebi olarak "burası benim demiştim, sözümde duracam. Benim olacak" diyorsun. Savaş bitiyor. Adam sana "bohunu yiim al ne olursun bro" diyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Var, outpostu sınırın uzağına attığında daha fazla influence harcaman gerekiyor.

Ben her sisteme outpost atıyorum ama özellikle başlarda hangi yöne doğru genişleyeceğini iyi seçmek lazım. Bir de bundan sonraki patch ile her outpost bir enerji upkeep gerektirecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla benim her yerde outpostum var. Sınır bütünlüğüne de önem gösteririm. Sana da tavsiyem adım adım kur postlarını. Boşta kalan sistemlerde sıklıkla korsanlar var oluyor ve canını sıkabiliyorlar. Bilerekten farm amaçlı bi yeri bırakabilirsin. Mesela kendi sınırların içerisinde bir adet sisteme outpost kurma. Ordan aralıklarla korsan çıkar ve sonra onu farmlarsın. Oyunun başlarında sıkıntı yaşasanda, zaman ilerledikçe topladığın malzemeler +100lerin üzerine çıkıyor. O yüzden dert etme.
Sosyal ağlarda paylaş

massosoit said:

Power Plant mi, Energy Grid mi yapmalıyım.
PP +10 kadar energy veriyor upgrade lerle,
ama EG en fazla 4 e kadar upgrade oluyor ve %20 energy credit bonusu veriyor.
Birde bu energy credit olayı tam olarak nedir, gezegendeki diğer energy upkeep lerinimi kısıyor.

Grid gibi yüzdeli bonus binalar gezegen başına 1 tane yapılabiliyo zaten o yüzden çok düşünme, önce bikaçtae plant yapman lazımki o yüzde bınusı bi işe yarasın
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...