Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Stellaris

Norak

Öne çıkan mesajlar

oyunun başında survey yapmak için acele etmeyip;

ilk olarak discovery tradition'ı açın , ve map the stars edict'ini açın,öyle survery etmeye başlayın,science ship bunlar hazır olana kadar survery değilde explore modunda takılsın

varsa +anomoly find chance veren bi bilim adamı bulursanız hele öf

komşu sistemlerde anomoly spawn ettirmeye calısıoz işte, bazen +resource veren anomoly çıkıyo çünkü, kendi çevremizi böylece zenginleştirebiliyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

unity tree baslayip ascension rushlamak daha iyi bence. spastik guclu perkler var.

ben anlatamadım opening strategy benimkisi, bunu yapmak istesen de benim dediğim şeyi yapabiliyorsun

hem +unity hem+research speed veriyor discovery traidion, o yüzden ilk almak mantıklı

e ilk aldığında + anomoly find chance veriyo sana

bunu edict ve lider ile stackleyince +35 anomoly find chance oluyor

yan sisteme bi yolluyorsun , science ship bi sürü +mineral +science buluyor

işte bu bonusları açmadan survey yapmaya başlamayın,ziyan olmasın diyorum

yoksa yine rush'ını yap psionik mi olcn ne olcaksan
zaten ilk tradition'dan rush yapamıonki,aldırmıyo onları,önce 2 tane başka traidion al diyo
Sosyal ağlarda paylaş

Discovery tree yi sectiginde direk

+15% Anomaly discovery chance
–10% Anomaly fail risk

aliyorsun. Buna %10 map the stars, %10 da scientist in bonusu gelirse toplamda %30 anomaly chance le basliyorsun. Gerci 1-2 sisteme coreklenmis oluyorum ilk unity yi secene kadar, ama ondan sonra anomaly spawn modunda takiliyorum.

Birde early 1k-1.5k lik fleet lazim oluyor alien lari temizlemek icin. Bu sefer biraz ona odaklanacam.
Sosyal ağlarda paylaş

ewet yıllar 3300 falan, haddam diye unutulmuş bir uygarlık gelip bütün galaksinin anasını belledi we hepimizi köpeği yaptı

bu boyundurluktan nasıl çıkarız diye kara kara düşünürken 2400 lü yılların başında galaksi dışından maşşallah doğurgan mı doğurgan bir kraliçe gelip bütün galaksinini anasını ağlattı, işin kötü yanı ilk hedefleri şanlı ulusal dünya birliğinin kuzey birliği gezegenleri olmuştu.

ilk kolonimiz daha noluyo laaayn demeden düştü. ikinçi kolonimizi ne pahasına olursa olsun koruyaçaktık, koloniye sawunma birliklerimizi yığdık ama on yıllar süren bombardımanları hesaba katmamıştık.

haddam yeter ulayn deyip 300k lık donanmasını sonu gelmeyen istilaçıların üstüne saldı, wurdukça wuruyor, onlarsa geldikçe geliyordu, yüzbinlerçe geldikçe geldiler geldikçe geldiler
haddam wurdu wurdu wurdu
bütün galaksi adeta yek wüçut olmuştu haddam dışında her gelen donanmayı bırakıp gidiyordu

wurdular wurdular wurdular

kuzeydeki ilk wuruşu alan we anında düşen ilk önçü karakolumuzdan da ilham alan, son kuzey karakolumuz on yıllarça süren bombardımanlara rağmen yılmadan çesaretlerini kaybetmeden sawunmaya dewam etmiş düşman alyenlerine geçit wermemiştir.

haddam bu sırada 300k donanmasıyla her yıl üstlerine üstlerine gelen 300-500 e geçit wermemiş resmi olmayan kayıtlara göre milyondan fazla alyen mahlukatını resmen çehenneme göndermiştir

sawaşın son yıllarında dünyalar birliği de 150k lık donanmasıyla üleeeyn bu sawaşta ben de warım demiş, we alyen kraliçesini de mapusa atıp derbeder etmeyi başarmıştır.

2 yılın sonunda alyen kraliçesi ile konuşmayı söktükten sonra aslında her şeyin yanlış anlaşılmadan ibaret olduğu belli olmuş, alyen kraliçesi ile kanki olunmuştur. artık onlar da bizim alyenimiz, bizim watandaşımızdır, hatta oy bile wermektedir o alyen kardeşlerimiz artık

tam galaksi huzura erdi derken birden thenzid komunistleri yeter uleyn diye bütün galaksiyi gazlayıp büyük reis haddam a karşı terorik bir başkaldırma bir özgürlük müçadelesi başlattılar, baktık dünya olarak bir karar wermek durumundaydık, mazlup thenzidlerin haklı müçadelesine bi katkımız olsun özgür olsun garipler dedik

uzzuun sawaşlar sonrası tam thenzid başını tutmuşken galaksinin teee öbür uçundan kalkıp 150k donanmamızla bu haksızlığa son werdik, istemeye istemeye haddam ordularını we kolonilerini teker teker aldık ki , sawaş bitti

artık herkes özgürdü
kelebekler hawada özgür barış dansları yapıyordu ki

Tezhnid bize sınırlarını kapadı, ardından diğer özgür imparatorluklar teker teker bize sınırlarını kapadı

haddam sınırlarında 150k lık donanmayla mahpus durumuna düşmüştük, geri dönemiyor, ileri gidemiyorduk.

layyyn dedik, yeter dedik
eyyyyy Tezhnid, sen galaksinin yarısına sahip olan sen, sokarım sınırına deyip operasyonu başlattık

bam bam bam wura wura memlekete kadar wardık

watana geldiğimizde kendimizi, hem bağımsız hem de üstüne 6 tane daha koloni almış, galaksinin muhafızları olarak bulduk

https://i.imgur.com/2kjPad4.jpg

dewamı haftaya :D
Sosyal ağlarda paylaş

kralice gorevinden gelen scourge fleet 120 fleetsize, 23k power'da kaldi. daha buyumuyor mu? kayip verince tekrar kendini insa ediyor mu? scourge fleetlerin kendisi 80k'yken, player fleetler 50-100k+'yken niye boyle ufak anlamadim.

tiny ui addonlarini son yamaya guncelleseler de rahatlasak. arayuz oyuncu dusmani :/
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...