Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dünyaya kardeş mi geliyore?

scorch

Öne çıkan mesajlar

akirafes said:
Eğer Kuran okursan . Yüce kitabın Levh-i Mahfûz yani bir ceviriye göre Korunmuş Levha oldugunu . Bunun tüm kitapların
anası oldugunu . Görürsün.
Tüm herşeyden korunmuş bu kitabın senin Tüm sorularına cevap
olması bir yana geçmiş ve gelicek te olucak olmuş herşeye cevabı oldugunu herşeyin orada yazdıgını bilirsin .
inanıp inanmayabilirsin ama sorduklarının cevabının var oldugunu bilirsin .
Çok daha derinlemesine incelemeye girersen . Kuran ın Korunmuş Levha nın çok ufacık bir parcası oldugunu görürsün .

Bi kitap var ama hiç kimse göremiyor, içinde ne yazdığını kimse bilemez. Yine de gelmiş ve gelecek her şey bu kitabın içinde yazdığı için biz bu kitaba inanmalıyız? Hmm mantıklıymış ya baya.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice
ALıntıyı tam yapar eksik yapmazsan
Şu yazının orada yazdıgını görürsün :
Biliyorsunki tek din islam degil bu arada .
Bunu özellikle yazdım islam dini ile ilgili bir soruya cevap
vermek için
Ben arkadaşın dinini bilmiyorum seninde
Ama sen zaten inanmıyor ve
senin nufus cüzdanında islam yazmıyor olabilir neden bu alındın anlıyamadım .
Ateiste olabilirsin .
Ama inananlar icin arkadasın sorusunun da bir cevabı oldugunu görmesini istedim.
İnanclarla alay edebilirsin .
Saygı duyabilirsin .
Eger okursan en azından daha bilgili olursan Bu konuda
bilginin çok ufak bir bölümünün verildigini,
Daha insanların buna hazır olmadıgı gibi .
Ama bilginin orada oldugu .
Çok da konuyu uzatmanın geregi yok .
Sonuçda Kuran da inanmamız gerektiği yazıyor .
Ama inanmak zorunda degilsin .
Dedigin gibi mantıgın var .
Sosyal ağlarda paylaş

Circular ref falan diyecektim de tabi benim asıl derdim din tartışmak değil sana laf çakmak. Bize ne lan yok levhaymış mevhaymış saçma salak mitolojik hikayelerden, adamlar habitable gezegen bulmuş sen hala din reklamı yapıyorsun forumda. Git nerde inanıyorsan inan.

Ha laurelinin baitine bi sen düşmüşsün ama o da çok ucuz bait, hani akp forumunda değiliz ki millet atlasın RÖEAAARRR diye cevap versin falan.
Sosyal ağlarda paylaş

ya yemin ediyorum şu akirafates'i baltazar'ın fake'i falan sandım sırf ortalığı kızıştırmak bait'i arttırmak için yazmış sandım ama kendisi de cevap verince...

lan yoksa? ooo 3'lü bait denemesi....

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/21/da/ff/21daff263f384b97d11a3ca37deec03f.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Drall said:

1300ışık yılıyla oraya gitmeye ayarlayacağın kaynakla acaba bikaçyüz yılda dünyayı barışçıl ve üretken hale sokamaz mısın, bunu merak ettim ben

Çöplerin üzerindeki "en iyi temizlik kirletmemektir" yazısıkafası

sen mevzuyu kavrayamamışsın henüz. biz oraya gidersek ortalığın mna koymaya varsa canlı türü onların da ağzına sçmaya gidicez. huyumuz bu. doğamızda var.
Sosyal ağlarda paylaş

ne baiti be :D bundan 8-9 sene once olsa anlardim, o zaman inanan coktu hani anti-din bisi diyince parca pincik etmek icin daliyorlardi. sagolsun bu ulkeyi yoneten aptallar ve gercek islamcilar insanlari oyle soguttiki simdi tam tersi dini savunan post attimi bait gibi oluyor :P

nasa ya gelince bu olay tamamen para icin boole aciklanmis birsey, nasa butce kesintilerindne kac tane gorevi iptal etmek zorunda kaldi, soguk savastan beri kimse sallamiyor dogru duzgun uzay arastirmalarini. ucundan gosterip para verin daha cok aciklayalim modundadalar :P

http://www.youtube.com/watch?v=CbIZU8cQWXc

http://www.youtube.com/watch?v=BFO2usVjfQc

http://33.media.tumblr.com/e6293df405965a5ec80bbed9046974b4/tumblr_inline_mzvoieFsQ41qhyo98.jpg

bir donem uzayda bir gelecek icin nasa insanligin en buyuk umuduydu, simdi ise elon musk disinda ise yarar bir plani olan yok :( ilerde buralari yoketmesek bile cok kotu kufur edicekler bize kac sene geri kalmisiz diye sirf aptallik yuzunden

http://i.imgur.com/2ufB6K4.jpg

aciyim bari yeniden izliyim baydim gene :(
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

o diilde cidden kepler böyle 43241451241 tane gezegen buldu yaw, ah şu nasanın hypeları.
Yazık tabi, konuşamayan futbolculara giden paralarla kıyaslanınca adamlarda haklı

SenariouS said:

bulunanlardan en yakini bu degil mi

Keplerin bu bulduğu gezegenin özelliği, bizim güneşimizle aynı sınıfta bir yıldızın yaşanabilir bölgesinde bulunması ve dünyaya yakın bir büyüklükte olması.

Diğer bulduğu gezegenler ya çok büyük ya da yıldızları bizimkinden ufak.

Bizim güneşimizle aynı özelliklere sahip başka bir yıldızın, dünyamızın yörüngesiyle çok yakın bir yörüngede dolaşan ve büyüklük olarak da bizim gezegenimize çok benzer bir gezegen olması, burada hayat varsa orada da olması ihtimalini çok yükseltiyor. O yüzden biraz da hype.
Sosyal ağlarda paylaş

nasanin butcesi flan zaten saka gibi de, sahsen ben bizim birsey bulacagimiza pek inanmiyorum eger onlar cikip gelmezse. karinca/insan tier bir iliski var bence aramizda.

bu uzayda uygarliklar icin bir asama sistemi vardi tier tier giden, teorik olarak sadece bizim galakside bizden en az milyar yil otede gelismis olan 1000+ irk olmasi gerek buna gore, bizim pil kullanmamiz gibi adamlar gunes kullaniyor o seviyede. Boyle devasa irklarin fiziksel etkisini gorebilmemiz lazim eger ordaysalar. ama goremiyoruz, asd.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...