Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

di

Öne çıkan mesajlar

hodor olayı güzelmiş daha önce niye hiç spoiler yemedim bunun hakkında ilginç

dizimag izleyicisinin yorumu aasdkfasdf

bu bölümden anlaşılıyor ki biz bir dejavuyu izliyoruz yani geçmişte olan şeyi tekrar izliyoruz zaman içinde yolculuk yapıldığının göstergesi sacma gelmeye başladı bu dizi herşey döngüden ibaret

Sosyal ağlarda paylaş

1 milyon kişi belirtti ama asıl tehlike geç yazarsa yavaş yazarsa değil , bugün ölse asıl naparız sorun. Yani groundwork ile onla bunla gitmez , zaten dizinin şurası tırt burası tırt demekte saçma , senaristlerle yönetmenle falan beraber yürüttüğünü belirtmişti yani kalkıp kitaba sadık kalmadığı yerler tırt demek cahillik , adam senaristle beraber yazıyor lan diziyi kendi karar veriyor nasıl olacağını. Asıl ölürse , insafına bakıcaz senaristlerin yönetmenlerin.
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni bir şey yok geçiniz ne demek, yeni bir şey olmaması iyi veya kötü bir şey mi? Bana göre senaryoyu açmak için düşünülen şey ,spoilera girmesin belli zaten, çok abartı. O zaman ta baştan her şey böleymiş kafasına bile girilebilir. Sadece bunu belirttim.

Adam 3 kitap diye yola çıkıyor, 5 kitap, sonra oluyor 7 kitap. Alt yapısı hazır diyorsun ama 3 kitap diye yola çıktığında da hazırdı. Seriyi yazdıkça yaptığı eklemeler olduğu ortada. 6. kitabın düzeltmelerini yapıyorum ama önce dizi çıksın, bu gerçekse ayrı komik. Bence gerçek bile değil.

Yazar istediği kadar yayabilir, tatmin olana kadar isterse 40 yıl kitap çıkarmaz. Ama şu anda kitabın dizisini izliyoruz kitabın kendisi yok ortada, o zaman benim açımdan bir okuyucu olarak sorun var. Çünkü artık dizinin kitabı haline geliyor yazılan.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

dizinin şurası tırt burası tırt demekte saçma

https://www.youtube.com/watch?v=kG2o1GBZj1A

Mithat said:
senaristlerle yönetmenle falan beraber yürüttüğünü belirtmişti yani kalkıp kitaba sadık kalmadığı yerler tırt demek cahillik

Kitapları okudun mu? En ufak bi fikrin var mı gerçekten?

said:
adam senaristle beraber yazıyor lan diziyi

Artık yazmıyor.

eldar said:
Adam 3 kitap diye yola çıkıyor, 5 kitap, sonra oluyor 7 kitap. Alt yapısı hazır diyorsun ama 3 kitap diye yola çıktığında da hazırdı. Seriyi yazdıkça yaptığı eklemeler olduğu ortada.

Belki 7 de yetmeyecek 8de bitecek. Ama ana karakterlere ne olacağı belli, dizi yapımcılarıyla paylaşılan da bu. Artık herşey olabilir lafına yani itirazım. Aryayla jon arasında aşk hikayesi düşünüyormuş ilk başta, sonra yaşlarını değiştirip vazgeçmiş falan. İlk kitap çıkmadan önce tabi bunların hepsi, yani en fazla beğenmediği yeri yeniden yazar (jon un janos slynti idam ettiği sahnede yaptığı gibi).

Ha ben kitap okuyucusu olarak whitewalkerlarla ilgili major spoil yedim Q_Q diyin, ona tek itiraz e o zaman dizi izleme demek olurdu ama mümkün değil şunu sosyal medyadan falan duymadan yaşamak.
Sosyal ağlarda paylaş

razzRaziel said:

bi de boğulan greyjoy kalkmayaydı çok iyi olacaktı, mal gibi bakışsaydılar falan sonra da for the queen diye geri dönseydiler lol, gemiler geri çağrılsaydı falan, taam kralsınız be olm diye işaret verilseydi.

ahahah aynı şeyi düşündüydüm bende.

kitapta boğduktan sonra priest yardıme diyordu galba cpr gibin diye kalmış aklımda. Dizideki gibi mal mal bakmıyorlardı yaşyacak mı diye.

Sosyal ağlarda paylaş

kitabı okuyanlara niye spoil olsunki? kitapta şunların 10 kat kalitelisini 20 katta detaylısını okuyacak insanlar.çoğu karakter bambaşka yerlerde kitapta diziye göre.dolayısıyla herşey farklı gelişecek.jon bi şekilde dirilecek.onu öğrendik sadece ki oldukça emindi herkes.o da baya farklı gelişecek ama sonuçta.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...