Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

di

Öne çıkan mesajlar

yumy said:

howland reed'in koruduğu prens

Jon mu ki lan acaba adfd Yaş olarak tutuyor mu, kaç yıl öncesi o olay ortalama? Kitap okuyanlar cevap vermesin plz (kitapta geçtiyse tabi)

howland reed ned ile beraber. arthur dayne prensimiz burada olmamızı istedi diyor, içeride kimin olduğu belli değil.
Sosyal ağlarda paylaş

madcow altta söylemiş ama yine de editledim spoilerın başlığını, sonraki bölümü merak eden açmasın

next ep spoiler (probably)

içerde Ned'in kız kardeşi var, kucağında da bebek, bebeğin babası da Rhaegar Targaryen büyük ihtimalle. Ned'in kız kardeşi ölüyo bi şekilde, Ned de savaştan sonra Winterfell'e elinde bebekle geliyo, benim piçim bu diyo.

Sezon 1de başlayan Snow'un anası babası kim olayı çözülecek işte önümüzdeki bölüm ya da sonraki bölüm.

Sosyal ağlarda paylaş

Robert Targaryen soyundan ne varsa öldürmekten zevk alıyor, kitaplarda vurgulanmıştı bu baya. Dizide daha hafif kaldı belkide etkisi. Kendi kardeşinin oğlunu Robert'a öldürtmek istiyorsa evet söylemeliydi :)

Ayrıca

Şu Dayne sahnesinde neden Ned'in yaptığı garipsendi anlamadım. Herif zaten knight tarzı bir adam değil ki, bildiğin kendine has duty anlayışı olan bir warrior. Savaştalar adamlar ve tahminen kızkardeşi içeride mahsur. Adam tabiki gereken herşeyi yapacak Kingsguard'ı kesmek için.

Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Arthur Dayne nasil bir karakter peki?

Yani dusman da olsa saygi duyulacak onurlu, barristan tier biri mi yoksa tanisak sevmeyecegimiz pislik bi adam mi vs

barristan tier, hatta proto-barristan. onunla barristan'ın gençliğini anlatan spin-off çekseler keşke de izlesem.
Sosyal ağlarda paylaş

Claiborne said:

hadi ya, nerede okudun ki bunlari, kitabi falan mi var?

adam ozellikle yazmis kitapta geciyosa cevaplamayin diye, ama heves kacirmayi seviyosunuz belli ki

Kitapta böyle bir şey yazmıyor, dizide ne kadar hint verildiyse kitapta da o kadarı var, sadece teori. Teori de öğrenmek istemiyorsa sormasaydı, kendi düşünüp kapatıp gitseydi. Gereksiz ukalalık yapmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

Borlach said:

Snow'un annesiyle ilgili Ned ve Robert'ın diaologu var 1. sezonda. O teori iptal yani.

1. sezonun 2. ya da 3. bölümünde falandı o dialog. aynı zamanda 1. kitap tabiki.

hani teori hakkaten gerçek değil belki ama yani bu mesaja güldüm sdfdsf

kaldı ki o dialogun başında ya da sonunda kalisiyi kesicem biçicem tartışması dönüyordu aralarında.
Sosyal ağlarda paylaş

Robert, Snow'un annesini tanıyormuş da onun üzerine muhabbet döndürmüşlerdi diye hatırladığım için öyle yazdım ama düşününce hatırladım. Nedd orda Jon'un nasıl doğdunu ve annesinin ne kadar güzel olduğunu falan söylemişti galiba. Teori gerçekte olabilir şimdi bak. :)

@Red

Ne bilim aklımda kalmış işte.

Aynen öyle bir tartışma da vardı. Nedd bırak ne halt ediyosa etsin bizden uzakta falan diyodu.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

aquila said:

rewendorla suarkin mesajlarini okumicam ben artik asdgf.

Lan kitapta geçerse geçiyo, oradan öğrenmişsiniz ismi. Dizide Reed diye isim bile geçmiyo.

"Howland Reed, HATTA MEERA'NIN BABASI" diye pleblerin gözüne soka soka Bran'a söylüyor abi ağaçdede direkt o sahnenin başlarında, yuh ya.

Sosyal ağlarda paylaş

paradoksalkedi said:

Jon Snow hakkında teori

Bu adam ölümsüz mü oldu şimdi? 3. bölümde bol bol işte senin geri gelmemen gerekiyodu, yok ben savaştım kaybettim şimdi öleceğim ama sen sonsuza kadar savaşacaksın vs geçiyor devamlı.

Bir de hangi ailenindi "ölen bir daha ölmez" geyiği var. bence kesin ölümsüz oldu jon snow gg wp.

_Rave said:

hayır ölümsüz değil beric dondariondan bildiğimiz üzere.tekrar reslenebilir ama ölse bile.

''what is dead may never die'' drowned god a tapan iron islanderların kullandığı bi söz.

evet muhtemelen ölümsüz değildir ama beric'i referans almak da ne kadar doğru bilemedim zira resleyenler aynı değil ya da reslenmesi için dua edenler diyelim.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...