Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

di

Öne çıkan mesajlar

ballista

gerçek bir kuşatma savaşı görmediğimiz için (hep arka kapıdan giriliyor ya da kuşatılanlar dışarı çıkıyor) ballista ne kadar yaygın kullanılan birşey bilmiyoruz, eskiden kullanılıp da revaçtan düşmüş bir alet olabilir. essos'luların bilmediği bir alet de olabilir. o kadar kuvvetlisi yapılmamış da olabilir.

çocuğu yakan ejdere tek atarlar inşallah.

Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

elestiri. cunku bence bok gibiydi bu bolum.

ben cok rahatsiz olmadikca agir elestirmem ama bence en kotu bolumdu simdiye kadar ki.

niye?

ya abi kac sezondur kral kurtaricak lafi var prophecy falan. old valeryin'da KADIN DA OLABILIR oldu bi anda. cunku baska kimsenin aklima gelmedi CEVIRI HATASI OLDUGU. red womanin ana dili old valeryin bu arada. melisndre once stanis dedi sonra yok yok con sinov dedi simdi kalesimi oldu savior.

skik cuksuz sever misandeinin aklina geldi ya o aslinda ole demek deil demek... BI O MU BILIYO CEVIRI YAPMAYI MK

uzerine hayvan gibi fleetle gidiyoydu yara reek ve o dorne karilari. ya cocuk mu sikiyosunuz oyle bi gemi savasi mi var abi? LAP diye belirmek yuzlerce gemiyle falan. bide direk ana gemiye daldi euron.

euron zaten zorlama bi villian. adi gecmemis 6 sezon bi anda belirdi erasmustan gelmis sifayini siktiim. tam bir firlama erasmuslu ya. interrail yapmis gelmis baba cok acayipti yurtdisi diye geziyo.

sonra jon sinov tam ogreniyo dragonglassin altinda dragonstone madeni var BAK NOLUYO HEMEN KALESIDE ORDA ZATEN YAAAAA falan.

hizlandiricaz diye anasini siktiler orgunun. setup icinde bi derece mantikli gidiyo diye game of thrones iyiydi. zaten martin yazmayi biraktigindan beri baya kalitesi dusmustu dizinin son bolumde artik boku cikti.

yeni izledim ilk sezonlari falan nasil iyi. sonra ikinci bolumu izleyince yapicaniz isi sikiym ama ya dedim

yani unsulliedle tyrelle dorne ile neydi o atcilarin adi khallar falan onlarin irkiyla UC TANE DRAGONLA ONLARCA GEMIYLE KALESI GELIYOR

JAMIE GIDIYO SENI WARDEN OF THE SOUTH YAPARIZ DIYE DEAL YAPMAYA CALISIYOR.

BITANE SKIK ARBALET BULMUSLAR YA AMK SANKI 200 METREDEN INEK MI VURUCAN DRAGON VAR HAVADA UCUYOR ALEV PUSKURTUYOR BITANE ARBALETLE HAREKETLI TARGET MI VURCANIZ

arya disinda hicbiseyi sevmedim son bolumde. bi o salak dornelu karilar telef oldu o iyiydi. sansanin buyumus havalari surekli bok koklamis gibi ekspresyonundan ibaret.

LITTLEFINGER OLDU APTAL ROMANTIK. ONCE ANNEYE SIMDI KIZINA FALAN. O BOLE KNAVE CUNT GITTI SALAK ROMANTIK SAPSAL BI ADAM KALDI REDHED FETISI.

SONRA O KADAR AY VARYS GOTUNU YIRTMIS MILLETI EKLEYE EKLEYE KHALESI KHALESI DIYE DIYE HERSEYI TEHLIKEYE ATMIS DURDUK YERE SEN BASKA KRALA SEYAPTIYDIN DIYE ANLAMSIZ BI SORGULAMA BI ANDA FALAN. NIYE MELISANDREYI AFFEDECEK ONAYAK YAPTILAR O KONUSMAYA.

valla en kotu bolumdu ya.

YAAA KARDEŞ NOLDU LAF EDİYODUNUZ BİZE

burda dizi övenler iki rekat kitap okusa daha entellektüel sohbetler edebileceğiz ama neyse
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

Abi o kadar mantiksizdi ki
Mantiksizlik esigim dusuk olmasina ragmen, lan dizi film iste izle gec kafasinda olmama ragmen, izlerken lan sfgdffd seklindeydim hep.

Kitabi okuom, o guzel bayaa.
Farkliymis bu arada dizi ile kitap, karakterler ozellikle

yedi yıldır konuyşuyoruz bunları
Sosyal ağlarda paylaş

Bölüm sayısını azaltınca iyice hızlandırmışlar hikayeyi, detaylara pek takılmadan haldır huldur gidiyorlar. Her sezon hiç yoktan "villain of the week" çıkartıp durmaları çok rutine bağladı ama. Hoş, daha öncekiler en azından önceden de bi iki ismi geçen önceki sezonlarda görülen tiplerdi.

abuzittin

Azor azai midir nedir o hala Snow tahminen, kızıl hatun dilini iyi kullanıp herkesi kandırıyo, kalesiye de böyle verdi gazı, bi yandan da çekinik kalarak sorumluluğu da köle kıza iteledi. Kadın sırayla tüm hak iddia edenleri dolaşıyor işte, her ölenden sonra da "sorry Melis the princess is in another castle" çekiyorlar, bi sonraki varise koşuyor.

Geçen sezon sonundan beri bi tını aldıydım, bu son bölümde biraz daha dikkat çektiç. Jon - Sansa sanki kardeşten öte romantizme doğru gidiyor gibi geldi, adamın tipi zaten kızıllar. Hoş, "kendi bildikleri kadarıyla" enseste giriyor bu iş de işte camiada görülmemiş olay değil.

Sosyal ağlarda paylaş

Arya. Freylerin işini yarım bırakmaması güzeldi. Elin askerleri yanında davşan dişlerken ki tavrı ile alyanakla alacaklı gibi muhabbet etmesi sırıttı biraz. Öyle göze batan bişey değil, evin küçüğünün gidişatı en güzellerden. Kraliçeyi öldüreceğim deyip durduğu için ona kısmet olacağını sanmıyorum. Abisi ile yolda güzel bir karşılaşma olur belki, hepsini kurtarmak gibisinden. Arya kurdunu kaç diye saldığını hatırlıyorum. Sen değilsin derken başka kurt mu ? Ya da aryayi mi unuttu. Wunwun gibi ölen kurtlar da gelir belki.

Jon. Hükmetme ve hitabet sahnelerini güzel işliyorlar. Ağızdan çıkacak lafların gerginliği felan. Orada yapamazdı ama o Sansa nin ağzına da elinin tersiyle vuraydi. Sansa redheadden soğuttun bizi. Kucağına atlarsin diye serçe parmağı tutuyorlar değildir umarım.

Ejderanasi. Kasıntı geliyor sahneler niyeyse, kralice gibi değilde çocuksu bir hava veriyor. Varyse yüklenmesi, jon a haber salarken gelsin karacaoglan ama diz çöksün demesi. Yaha bi s.....r dedirtti.

Night king sen sus da gözlerin konussun. olum niye konuşmuyon sen.

Mormontlarda ayı gibiymis hakkaten ölmüyor adam.

Dorne anası dorne anasıı nerde bunun ilk anası. ne iticiydi be öf, miy miy miy riv riv riv. Hele o kırbaç şaklatan fenalık getirdi. Mountainfucker Oberyn reyize saygı duruşu.

theon akıllılık etti kaçtı denmiş. Sanki kıyımı görüp Ramsay'in psikopatliklarini, yaşadıklarını hatırladı gibi geldi bana. Emmisi bacisini yem ediyo, sanki üzerine gitse vs ye müsait duruyordu sahne. Sansa ya yapılanlar karşısında yine tutuk kalmıştı. Baya sonra kargaşada cesaret buldu. Ablasını kurtarır belki ilerde.
Euron da psikopat olacak diye str dex basmışlar iyice.

İyi ki sürgüne gittim yoksam nasıl anlı şanlı best kaptan olacaktım. 1000 gemiyi teleport etmeyi mi öğrendin oc.

Cersey aynı tas aynı hamam. Jaime bir gün kopacak du bakalım ne zaman nasıl. Belki hem severim hem gebertirim hesabı lovely slayer titlesi ekleyecek namına ama cerseyi öyle harcamazlar, jaime buna sırtını döner muhtemelen.

Brienne ve kızıl sakal. Ahahah adamın hatuna siritmasi en hoş sahneydi. Salak gibi yaveriyle göstermezler umarım. Katır and AT. pls no.

Kızıl rahibe o sabiyi yaktirdin ya ateşlere oturasin. Night king seni sevsin

eyyorlamam o kadar

Sosyal ağlarda paylaş

marksman aryanın olayı 1. sezona gönderme

ilk sezonda ned stark ölmeden önce aryayla konuşurken , " büyüyüp bir lady olacaksın ve bir lordla evleceksin kendi kalende hüküm süreceksin çocukların şövalye olacak" diyor . arya da "no , thats not me " diye cevap veriyor. işte kurda dediği " thats not you" o lafa gönderme . kurt da kendisi gibi evcilleşmiyor :P

[video]https://www.youtube.com/watch?v=cve-FeN9etg?feature=oembed" width="459">

Sosyal ağlarda paylaş

Aslında azor ahai ya da vaadedilen çoko-pirens/es yok, bunlar self fulfilling prophecy. Danynin şimdiye kadar bu dersi öğrenmiş olması gerekiyordu da gerizekalı olduğundan zor tabi, o anca olennanın lafına uyup milleti ejder yemi yapar.

Ben büyü karşıtı citadelcilerin tarafındayım ya, hatta fak yu marwyn. Gerçi dizi marwyninin kitap marwyniyle pek bi alakası yok, bi iki maesterı birleştirmişler galiba.
Sosyal ağlarda paylaş

Osuran_boğa said:

marksman aryanın olayı 1. sezona gönderme

ilk sezonda ned stark ölmeden önce aryayla konuşurken , " büyüyüp bir lady olacaksın ve bir lordla evleceksin kendi kalende hüküm süreceksin çocukların şövalye olacak" diyor . arya da "no , thats not me " diye cevap veriyor. işte kurda dediği " thats not you" o lafa gönderme . kurt da kendisi gibi evcilleşmiyor :P

[video]https://www.youtube.com/watch?v=cve-FeN9etg?feature=oembed" width="459">

wouww ince görmüşsün (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

craster 50 yaşında olsa
20 de karısı olsa
20 yasından beri üretim yapsa
Tabi hepsi aynı anda hamile kalmıyor, 1/4 diyelim rotasyonla gitse
30*20*1/4 150 WW eder.
hadi olsun sana 200 ww

1000 tane dragonglass ok yeter ya

Komutan said:

Whitewalkerların sayısı belli değil. Bir düzineden fazlasını bir arada görmedik ama sayıları daha fazla olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

craster 50 yaşında olsa
20 de karısı olsa
20 yasından beri üretim yapsa
Tabi hepsi aynı anda hamile kalmıyor, 1/4 diyelim rotasyonla gitse
30*20*1/4 150 WW eder.
hadi olsun sana 200 ww

Bütün whitewalker populasyonunun Craster'ın oğullarından oluştuğuna dair bir bilgi yok. Hatta öyle olmaması daha akla yakın. Night's King'in binlerce yıl önce children of the forest tarafından yaratıldığını gördük. O kadar süre Craster'ın doğmasını beklememiştir.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...