Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

di

Öne çıkan mesajlar

vingthor'a katıldım.
Vingthor said:

BITANE SKIK ARBALET BULMUSLAR YA AMK SANKI 200 METREDEN INEK MI VURUCAN DRAGON VAR HAVADA UCUYOR ALEV PUSKURTUYOR BITANE ARBALETLE HAREKETLI TARGET MI VURCANIZ

vurulur mu vurulmaz mı ben orasında değilim de yüzyıllardır dragonlar yaşamış gelmiş geçmiş. bu zamana kadar hiç mi ballista yok da yeni yapılıyor da gece gündüz çalıştı herkes ehe ehe diyor anlamadım ben.

Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

elestiri. cunku bence bok gibiydi bu bolum.

ya abi kac sezondur kral kurtaricak lafi var prophecy falan. old valeryin'da KADIN DA OLABILIR oldu bi anda. cunku baska kimsenin aklima gelmedi CEVIRI HATASI OLDUGU. red womanin ana dili old valeryin bu arada. melisndre once stanis dedi sonra yok yok con sinov dedi simdi kalesimi oldu savior.

Çokopirenses

Prince that was promised / azhor ahainin cinsiyetiyle ilgili bilgi yok yalnız, o sahne GURL EMPOWERMENT fanservice olabilir ama dany olmaması için bi neden de yok. Ki melisa da zaten daha temkinli yaklaşıyor, sen misin bilmem ama senin de bi rolün olacak diyor.

Ving said:

KARILARI KILIJTAN GEÇİREN GERÇEG ERKEG

euron zaten zorlama bi villian. adi gecmemis 6 sezon bi anda belirdi erasmustan gelmis sifayini siktiim. tam bir firlama erasmuslu ya. interrail yapmis gelmis baba cok acayipti yurtdisi diye geziyo.

OTAĞ BAŞI YURON REYİZ

Yalnız erasmusunu hollandada otla motla değil valyriada yapmış bi arkadaş kendisi. Dizide buildupı zayıf kaldı da kitaplarda en çok merak edilen en çok beklenen karakter şu anda.

Ving said:

Hızlandırılmış ingilizce kursu

sonra jon sinov tam ogreniyo dragonglassin altinda dragonstone madeni var BAK NOLUYO HEMEN KALESIDE ORDA ZATEN YAAAAA falan.

hizlandiricaz diye anasini siktiler orgunun. setup icinde bi derece mantikli gidiyo diye game of thrones iyiydi.

Ooo diziyi eleştirenler var

Aramıza hoşgeldin kardeş. Kitaplarda belli bi mantık çerçevesinde gittiği için ilgi çeken ne varsa missandei ile çüksüzün aşk sahneleri ve GURL POWA DORNN yüzünden kesile kesile dizi bu hale geldi. 6 sezondur isyan ediyoruz, umarım artık her mesajında diziyi böyle ezersin.

Ving said:

Arbalet

yani unsulliedle tyrelle dorne ile neydi o atcilarin adi khallar falan onlarin irkiyla UC TANE DRAGONLA ONLARCA GEMIYLE KALESI GELIYOR

JAMIE GIDIYO SENI WARDEN OF THE SOUTH YAPARIZ DIYE DEAL YAPMAYA CALISIYOR.

BITANE SKIK ARBALET BULMUSLAR YA AMK SANKI 200 METREDEN INEK MI VURUCAN DRAGON VAR HAVADA UCUYOR ALEV PUSKURTUYOR BITANE ARBALETLE HAREKETLI TARGET MI VURCANIZ

ve tarly

Ejderhalar daha önce de öyle öldürüldü, yine öldürülmemeleri için bi neden yok. Bide o tarly muhabbeti kitaplarda da aynı gider mi bilmiyorum ama cidden tüm krallığın en toşaklı kumandanı o herif, hak ettiğim lortluk diye ejder kesmeye ve efsane olmaya çalışabilir.

Ving said:

Lıdılfıngır

LITTLEFINGER OLDU APTAL ROMANTIK. ONCE ANNEYE SIMDI KIZINA FALAN. O BOLE KNAVE CUNT GITTI SALAK ROMANTIK SAPSAL BI ADAM KALDI REDHED FETISI.

Serçefıngır

Fıngır fıngır bi arkadaş o, çocukluğunda anaya aşık olması romantik yönünü değil aşkın anlamsızlığını fark etmesi ve kendini geliştirmek için herkesi ateşe atabilmesiyle bağlantılı. Fırsat bulursa sansayı mızraklar mızraklamaz değil, ama asıl amacı sansayı kontrol altına alıp daha da büyümek tabii ki. Bide beelki starklardan über intikam almak kendini rezil ettikleri için ama o kısmı fazla meta çok emin değilim.

Sosyal ağlarda paylaş

ben yine bölümü eksik izledim galiba

Ya benim bölüm saçma sapan bitti. Saçma sapan derken böyle tam download'u yarıda kesmişim de indirdiğim kadarını izlemişim oldu. Pixel pixel odlu ve bitti.

O yüzden bu gemi savaşı falan diyosunuz ben hiç görmedim öyle bişey. Bölümün sonunda mı oldu o? Hompf.

Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

elestiri. cunku bence bok gibiydi bu bolum.

ben cok rahatsiz olmadikca agir elestirmem ama bence en kotu bolumdu simdiye kadar ki.

niye?

ya abi kac sezondur kral kurtaricak lafi var prophecy falan. old valeryin'da KADIN DA OLABILIR oldu bi anda. cunku baska kimsenin aklima gelmedi CEVIRI HATASI OLDUGU. red womanin ana dili old valeryin bu arada. melisndre once stanis dedi sonra yok yok con sinov dedi simdi kalesimi oldu savior.

skik cuksuz sever misandeinin aklina geldi ya o aslinda ole demek deil demek... BI O MU BILIYO CEVIRI YAPMAYI MK

uzerine hayvan gibi fleetle gidiyoydu yara reek ve o dorne karilari. ya cocuk mu sikiyosunuz oyle bi gemi savasi mi var abi? LAP diye belirmek yuzlerce gemiyle falan. bide direk ana gemiye daldi euron.

euron zaten zorlama bi villian. adi gecmemis 6 sezon bi anda belirdi erasmustan gelmis sifayini siktiim. tam bir firlama erasmuslu ya. interrail yapmis gelmis baba cok acayipti yurtdisi diye geziyo.

sonra jon sinov tam ogreniyo dragonglassin altinda dragonstone madeni var BAK NOLUYO HEMEN KALESIDE ORDA ZATEN YAAAAA falan.

hizlandiricaz diye anasini siktiler orgunun. setup icinde bi derece mantikli gidiyo diye game of thrones iyiydi. zaten martin yazmayi biraktigindan beri baya kalitesi dusmustu dizinin son bolumde artik boku cikti.

yeni izledim ilk sezonlari falan nasil iyi. sonra ikinci bolumu izleyince yapicaniz isi sikiym ama ya dedim

yani unsulliedle tyrelle dorne ile neydi o atcilarin adi khallar falan onlarin irkiyla UC TANE DRAGONLA ONLARCA GEMIYLE KALESI GELIYOR

JAMIE GIDIYO SENI WARDEN OF THE SOUTH YAPARIZ DIYE DEAL YAPMAYA CALISIYOR.

arya disinda hicbiseyi sevmedim son bolumde. bi o salak dornelu karilar telef oldu o iyiydi. sansanin buyumus havalari surekli bok koklamis gibi ekspresyonundan ibaret.

LITTLEFINGER OLDU APTAL ROMANTIK. ONCE ANNEYE SIMDI KIZINA FALAN. O BOLE KNAVE CUNT GITTI SALAK ROMANTIK SAPSAL BI ADAM KALDI REDHED FETISI.

SONRA O KADAR AY VARYS GOTUNU YIRTMIS MILLETI EKLEYE EKLEYE KHALESI KHALESI DIYE DIYE HERSEYI TEHLIKEYE ATMIS DURDUK YERE SEN BASKA KRALA SEYAPTIYDIN DIYE ANLAMSIZ BI SORGULAMA BI ANDA FALAN. NIYE MELISANDREYI AFFEDECEK ONAYAK YAPTILAR O KONUSMAYA.

valla en kotu bolumdu ya.

karşim ağzına sağlık +rep duygularıma tercümansın
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Komodo ecderi

Ejderhalar çok mu hayırlı yaratıklar da ağzımızdan yel alsın? Şimdiye kadar en fazla çocuk yiyip bina yıktılar, serbest bırakıldıkları anda FFA herkese dalıyorlar falan. Riverlandse gidip hot pie ı canlı canlı mideye indirdiklerinde mutlu olacak yine ejderlerin tarafını tutacak mısın ha tutacak mısın?!..

cevabım net: evek.
ejder neylerse güzel eyler.

said:

Şişman

Samwise -pardon- Samwell hikayenin survivorı, yazarın avatarı. Tabii ki başına bişi gelmeyecek, JRR'a bi selam olarak bittersweet endingin sweet kısmını yaşayacak ve ölen kahramanların hikayelerini gelecek stark nesillerine aktaracak.

mesajı yazdıktan hemen sonra bu geldi aklıma. hatta bu son bölümde kör kör parmak gözüme hint bile edildi bu durum, baya ayan beyan oldu...

Vingthor said:

şuna pek katılıyorum. kitapta öyleydi böyleydi'den gayrı, dizicilerin bu herifin yırtık dondan fırlar gibi een önemli adam olmasına bi hal çaresi getirmeleri gerekirdi. adam dün boktu bugün koktu resmen...

Vingthor said:

hizlandiricaz diye anasini siktiler orgunun. setup icinde bi derece mantikli gidiyo diye game of thrones iyiydi. zaten martin yazmayi biraktigindan beri baya kalitesi dusmustu dizinin son bolumde artik boku cikti.

şuna da katılıyorum hatta. baya koşuyor dizi şu anda. diğer yandan bir an önce bağlayıp bitecek olmasına da seviniyorum filan. qafam çoq qarışıq pls.
Sosyal ağlarda paylaş

"Ay kardeşlerine sizi öldürürüm belki dedi 10 dakika geçmeden öldüler görüyo musun, ay vicdan azabına bak! :sSs" dedirtmeye yönelik senaryo kasmaları dizinin geldiği seviyeyi ve hedef kitlesini gayet açık etti zaten. Bundan sonra belli bir seviyenin üstünde kalite aramak lüks.

Kadının Westeros'a gelmesi 6 sezon sürdü, işine gelen herkesin koşa koşa ally olmaya gelmesi 2 bölüm. Başka sözüm yok efenim.

Sosyal ağlarda paylaş

Baelish

Abi Sam, Jorah'ın kabuklarını soyarken nasıl rahatladım belli değil. Çok fena bir kaşıya kaşıya soyma isteği geliyordu adamın cildini görünce.

Baelish'in Night King ile ittifak yapma olasılığı nedir sizce? Sonuçta duvarın uzağında yaşayan 15 karılı adam da Night King'e çalışıyordu. Bebek yollayıp duruyordu.

Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

vurulur mu vurulmaz mı ben orasında değilim de yüzyıllardır dragonlar yaşamış gelmiş geçmiş. bu zamana kadar hiç mi ballista yok da yeni yapılıyor da gece gündüz çalıştı herkes ehe ehe diyor anlamadım ben.

Her şeyi seyirciye illa çok dramatik bir şekilde göstermek istedikleri için öyle yapıyorlar. Normalde "Dragonlara karşı şehrin her tarafına ballista yerleştirelim" gibi bir konuşma yeterli olur ama "Bak bu dragonun kafatası, bak bu ballista, bak nasıl deliyor" diye kalın kalın gösteriyorlar. Umarım tek bir tane ballista yapıp bırakmazlar.

Aklıma gelmişken, geçen sezon beğenmedğim şeylerden biri, kölecilerin Meeren'e saldırırken dragonlara karşı ballista veya herhangi bir başka savunma mekanizması getirmemeleriydi. Daenerys'in en büyük avantajının dragonlar olduğu biliniyor ama onlara karşı bir şey düşünmedikleri gibi ortaya çıkınca da apışıp kalıyorlar.

Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

"Ay kardeşlerine sizi öldürürüm belki dedi 10 dakika geçmeden öldüler görüyo musun, ay vicdan azabına bak! :sSs" dedirtmeye yönelik senaryo kasmaları dizinin geldiği seviyeyi ve hedef kitlesini gayet açık etti zaten. Bundan sonra belli bir seviyenin üstünde kalite aramak lüks.

Kadının Westeros'a gelmesi 6 sezon sürdü, işine gelen herkesin koşa koşa ally olmaya gelmesi 2 bölüm. Başka sözüm yok efenim.

baya cheesy oldu abi. kitap yok diye mi acaba. sanki millet sevinsin diye bölüm çekiyorlar. game of thrones sinirdi game of thrones kahrolmaktı. umarım süpriz olur da laylay iyiler kazanıyor kıvamında final yapmaz dizi.

açıkcası herkes son sahneyi övüyordu mesela ama baya kötüydü bence ve aşırı mantıksızdı.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

açıkcası herkes son sahneyi övüyordu mesela ama baya kötüydü bence ve aşırı mantıksızdı.

Abi koca filo Merlin duman basmış gibi 3 metre kala anca görünüyor, sonra tam da komutan gemileri orta yerinden birbirine girerek bordalanıyor. Elinde radar olsa GPS olsa öyle denk getiremezsin. Bir de tek taraflı ayna gibi onlar görmüyor ama diğerleri görüyor herhalde. Arkadaki yüzlerce gemi nasıl 10 dakikada harap oldu belli değil, bir yerlerden ateşler yağıyor herkes ölüp bitiyor ama arkadaki gemiler savaşmış etmiş değil, 10 dakikada yüzlerce gemi içeren bütün bir deniz savaşı kapanıp bitiyor.

Plebler öyle sevdiği için gala bölümleri hariç sürekli "olay" oluyor dizide artık, build up, olay örgüsü falan hak getire. Ayak bağı olan kitaplardan da iyice kurtuldular nasılsa, koy şeyine. Bütçe ve runtime nedeniyle de kısa kısa setler halinde olup bitiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

vingthor'a katıldım.
Vingthor said:

dragonlar

iskelete yakın mesafeden atıp `oldu işte ` demek de bambaşkaymış. bunların asıl mesele derileri zaten , uçmasını geçtim bir şekilde hedef tutar ama uzak mesafeden bu kadar etkili girmez, derisini de hesaba katarsak hiç girmez , saçma.

Sosyal ağlarda paylaş

copry said:

k1nJo said:

vingthor'a katıldım.
Vingthor said:

dragonlar

iskelete yakın mesafeden atıp `oldu işte ` demek de bambaşkaymış. bunların asıl mesele derileri zaten , uçmasını geçtim bir şekilde hedef tutar ama uzak mesafeden bu kadar etkili girmez, derisini de hesaba katarsak hiç girmez , saçma.

dizide geçtimi bilmiyorum ama
ilk öldürkende zaten o okla öldürüyorlar

yok len dur hobbitte miydi o : )
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...