Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearthstone: Heroes of Warcraft #8

Sam

Öne çıkan mesajlar

bi şey sorucam ben ya

şimdi mesela karşımızda mage var, yerde de mad scientist. kodo oynadık battlecry ile instant çekti ve mirror entitiy geldi sonra da kodo kopyalandı. yani deathrattle kodo inmeden çalışmış oldu, güzel.

peki deathwing vs sylvanas'ta niye bu olmuyor da syvlanas, deathwing'i çalıyor?
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace said:

Battlecry daha elindeyken boarda inmeden hemen once calisiyor. Boarda inince diil.

no shit sherlock.
hayır bi de sanki iki üstte aynı şeyi yazmamışım gibi daha yazdığımı okumamış gelmiş anlatıyor ya.

neyse panpa anlat dinliyorum ben
http://www.space538.org/sites/default/files/photos/wonka1.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

oha buzzard + core rager saçmalık ötesi.
bildiğin battlecry, minion board'a gelmeden çalışır kuralına ters.

ama buna benzer bi şey yine aynı sonucu verir muhtemelen.

benim sorduğum soruda ise aynı kuralın farklı sonuçları resmen.
birinde senin minion'ın board'a inmeden karşının deathrattle'ı çalışıyor
diğerinde indikten sonra.

o bakımdan verdiğim örneklerdeki minionların battlecrylarının veya deathrattlelarının farklı kodlanmış olması falan gerekir yani bunun için.
Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

minion inmeden battlecry çalışıyor -> mad scientist ölüyor -> onun da deathrattle'ı çalışıyor sıra bu. bunlar kodo inene kadar oluyor yani.
o yüzden kodoyu kopyalaması zaten tamam onda sıkıntı yok.
asıl sıkıntı dw vs sylvanas.

dogru söylüyorsun yani birinde

battlecry-creature iniyor-deathrattle calisiyor

Öbüründe battlecry-deathrattle-creature gibin...

Çok saçma şeyler var böyle
Mesela secretlar neye göre patlıyor ? İnme sırasına göre mi ? Eğer öyle ise spellbender indim ilk ardından counterspell adam velen attı kendi creature'ına counter patladı. Neden counter patlamak zorunda ?

Cult vs armorsmith var mesela. İkiside aynı tip kart birinde aynı anda geberdiklerinde armor boşalıyor diğerinde kart cektirmiyor
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

k1nJo said:

minion inmeden battlecry çalışıyor -> mad scientist ölüyor -> onun da deathrattle'ı çalışıyor sıra bu. bunlar kodo inene kadar oluyor yani.

Mesela secretlar neye göre patlıyor ? İnme sırasına göre mi ? Eğer öyle ise spellbender indim ilk ardından counterspell adam velen attı kendi creature'ına counter patladı. Neden counter patlamak zorunda ?

Cult vs armorsmith var mesela. İkiside aynı tip kart birinde aynı anda geberdiklerinde armor boşalıyor diğerinde kart cektirmiyor

abi secretlara hadi şöyle dersin: adam daha spell'i castleyemedi ki kendi minion'ının üstüne gelsin de spellbender çalışsın. target fark etmeksizin counterspell durdurdu.

cult için de şöyle diyebilirsin: kart çektirmek için yaşamak zorunda çünkü diğer minionların öldüğüne çalışıyor. cult, diğer minionlarınla aynı anda ölürse = bunu algılayamaz zaten ve kart çektirmez.
armorsmith ise ölmeden önce damage alınması gerekir ki bu damage alındığında armor vermeye başlıyor ve ölüm sonra gerçekleşiyor.

ama deathwing vs sylvanasın açıklaması hiçbir türlü mantıklı değil ya.
Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

bi şey sorucam ben ya

şimdi mesela karşımızda mage var, yerde de mad scientist. kodo oynadık battlecry ile instant çekti ve mirror entitiy geldi sonra da kodo kopyalandı. yani deathrattle kodo inmeden çalışmış oldu, güzel.

peki deathwing vs sylvanas'ta niye bu olmuyor da syvlanas, deathwing'i çalıyor?

ben bunu çalmıyor diye okumuşum ya sdsaf
ulan diyorum mantıksızlık yok bu konuda alla alla neye takılmış diyorum.
konuyu tekrar okuyunca gördüm.

ESPORT RNG sdf
Sosyal ağlarda paylaş

hadi gençler size HS 101 dersini açayım:

1) Counterspell vs Spellbender oynanış sırası önemsiz. Zira Counterspell otomatik olarak herhangi bir spell oynandığı zaman trigger'lıyor. O spell global mi, target mı vs önemli diil. Spell mi var, çotank. Haliyle Spellbender da trigger'layamıyor, ilk spell counter'landığı için.

2) Cult Master ile Armorsmith'in olayı farklı çünkü oyunda önce damage check ediliyor, sonra death check ediliyor. Olabilecek en son ana kadar death check etmemeyi tercih ediyoruz falan demiş hatta Ben Brode. Bu nedenle Armorsmith sonsuz armor sağlarken, Cult Master birlikte öldüğü için kart çektiremiyor. Aynı şekilde death en son check edildiği için, board'da 13 tane Ghoul varken, Acolyte of Pain'e 13 kart çektirmiş oluyorsunuz. Sheep de böyleydi eskiden, Sheep bug'lı şu anda.

k1nJo said:

Masticore said:

k1nJo said:

abi secretlara hadi şöyle dersin: adam daha spell'i castleyemedi ki kendi minion'ının üstüne gelsin de spellbender çalışsın. target fark etmeksizin counterspell durdurdu.

cult için de şöyle diyebilirsin: kart çektirmek için yaşamak zorunda çünkü diğer minionların öldüğüne çalışıyor. cult, diğer minionlarınla aynı anda ölürse = bunu algılayamaz zaten ve kart çektirmez.
armorsmith ise ölmeden önce damage alınması gerekir ki bu damage alındığında armor vermeye başlıyor ve ölüm sonra gerçekleşiyor.

ama deathwing vs sylvanasın açıklaması hiçbir türlü mantıklı değil ya.

Masticore said:

Cast sırası degil de kendi içinde bir üstünlük sırası var desinler eyvallah... Tamam biri counterlamak zorunda spell'i öbürüde target verilen birşeyin target'ini degiştirmek zorunda.
Sosyal ağlarda paylaş

Hehe ayni şeyleri yazmışın da kinjo'nun sorusuna cevap vereydin ders vericen madem.

niye otomatikman triggerlanıyor ? Mantigini soruyorum bende. Bu magic the gathering'te ki counter spell degil sabonis . Ordaki counterspell cast edilmeden önce engelliyor. Burada cast edilen birşey var. Bildiğin text hatası var arya'nın koydugu video gibi ya da kart hatasi.

Biraz baktım kimse birşeyde mutabık degil ve kafası karışık durumda. Sonuç olarak saçmalık var.

Aynı şekilde Hunter secretlarından örnek vermiş biri maden öyle freeze trap ve misdirection atılıyken niye misdirection waste oluyor ? İkisi birden aktif oluyor demiş.

http://us.battle.net/hearthstone/en/forum/topic/11353735310

http://us.battle.net/hearthstone/en/forum/topic/11549544942

https://www.reddit.com/r/hearthstone/comments/1x0npj/spellbender_and_counterspell/

http://i.stack.imgur.com/1XxjU.png
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...