Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mr. Robot (2015) - USA Network

akirafes

Öne çıkan mesajlar

Anksiyetenin nadir konuşmaktan ibaret ve sosyal fobili insanların social recluse değil de gizemli hoodieler olması, yazılım firmasının vampire diaries casti gibi olması aptal değil ama insan dağılımının gerçeğe uygun olmasını beklemek stereotip konfirmasyonu di mi? İstatistik kuralları gereği karşımıza çirkin ve fit olmayan insan çıkması gerekiyordu dizide. Figüranlar bile fit be.
Sosyal ağlarda paylaş

spo

Evil corp ta birbirine benzeyen adamlar olması rastlantı değil. F-society de dombilisi de var, türbanlısı da var sağlıklı ve karma toplumu temsil ediyor. e.corp ise günümüzdeki para odaklı klasik şirketlere benziyor. esas oğlan dışında gördüğümüz kadarıyla hepsi sosyal ve hırslı insanlar.

Malek ise adalet arayışında ve intikam dolu joker-batman karışımı kahraman. Anladığım kadarıyla mr. robot kendisi ve tüm örgütü yöneten de Malek. Babasının kendisini camdan atması ve bir daha hiç affetmemesi unutamadığı bir olay ve hayali mr. robot ile konuşurken kendisini cezalandırıp aşağıya atıyor. Barda konuşurken sosyal sorunları olan insanlar böyle şeyler yapar diyor ve ilk bölümde görüldüğü üzere kendisini sosyal sorunlu olarak görüyor.

Bir sürü ufak tefek ayrıntı var. Tekrar ve dikkatle izlemek gerekiyor. Yalnız kamera açılarını kullanma tarzları 80lerdeki filmleri andırıyor, karakterlerin işlenişi de çok iyi. Eğer diziyi reyting uğruna planladıklarından daha uzatıp saçmalamazlarsa çok kaliteli olacak gibi gözüküyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Certhas said:

Tumblr da Mr. Robot giflerini gezerken şu iki farklı gifteki olayı fark ettim. Elliot kendisine dokunulmasından hoşlanmıyor.

ama Mr. Robot ile konuşurken benzer bir tepki vermiyor.

bu ayrıntıyı yakalamak baya iyi ya, dediğin gibi tekrar izlemek lazım. Ama;

Çok da kaliteli bir dizi olmayacakmış gibi de hissettiriyor, sen kalk FC'nin aynısını çek. Böyle olursa birebir, hikaye tekrarı ile zaten kaybetmiş olacak bence.

Sosyal ağlarda paylaş

BioHazarD said:

su fit mit muabbeti geciren arkadas, cik bi avrupaya gez gel herkes izbandut lan. kendimi ezik hissediyorum ben hayatinda beden egitiminde 2 saat kosmaktan ileri gidememis bi turk olarak sdf.

1- Dizi Avrupa'da geçmiyor, obezite oranı yüksek bir ülkede geçiyor.
2- Avrupa'da da çirkin ve antikarizmatik bolca insan var. Hele ki insanların beyin gücünün önemli olduğu bir meslekte şans eseri herkesin de fit ve yakışıklı olmasını bekleyemezsin.
Sosyal ağlarda paylaş

amerikaya gittin mi daha once? 2 yil orda da yasadim ben. orda da daha kucuklukten beri okullarda rekabet edilen sporlara tesvik oldugu icin ve adamlar essek gibi et yedigi icin gayet orda da izbandut ve fit bol :D ozellikle son zamanlarda gym ve healthy eating kulturu aldi basini gitti.

amerika obezmis falan filan medya hep. ha gidersin alabamaya, arkansasa tamam herkes kendi yaginda boguluyo zaten ama bi NY veya SF oyle degil.
Sosyal ağlarda paylaş

BioHazarD said:

amerikaya gittin mi daha once? 2 yil orda da yasadim ben. orda da daha kucuklukten beri okullarda rekabet edilen sporlara tesvik oldugu icin ve adamlar essek gibi et yedigi icin gayet orda da izbandut ve fit bol :D ozellikle son zamanlarda gym ve healthy eating kulturu aldi basini gitti.

amerika obezmis falan filan medya hep. ha gidersin alabamaya, arkansasa tamam herkes kendi yaginda boguluyo zaten ama bi NY veya SF oyle degil.

Önce Avrupa için cevabın vardı şimdi de Amerika için. Ne hikmetse artık. Buradan bakabilirsin oranı neymiş:

https://en.wikipedia.org/wiki/Obesity#Epidemiology

Dünyanın en fast food, en obez ülkesinin en sağlıkığı yiyen ülkesi olduğuna inanacak değilim üzgünüm.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...