Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Böyle bir sözcük var mı?

Drall

Öne çıkan mesajlar

WaNTeD said:

sen kimsin ki kimi kategorize ediyorsun ? beynin sayısala basmamış heralde edebiyat gibi sikko bir bölüm okuyorsun. evet gereksiz olduğu için türetilmemiş, nerede ihtiyaç duydun diyorum yok ee?

LOL
Gerçekten şaşkınlıktan kendimi kesicem. İnanılmaz bir insansın ya. Beynim ÖSS gibi muazzam bir zekaölçere basmadığı için Van Yüzüncüyıl Üniversitesinde İskandinav Dili&Edebiyatı okuyorum. Lisede de beynim biyolojiye basmadığı için TM seçmiştim zaten.
Gerçekten inanamıyorum ben hala. Ahah
Sosyal ağlarda paylaş

Senin gözlerini kapayıp hayailini kuramayacağın işleri türkiye de tm den çıkılıp okunan avukatlığı okuyarak yapıyor insanlar.Senin daha anlamayı hayal edemeyeceğin fikirleri sözel denen felsefe bölümünden çıkan insanlar üretiyor.

Mesela yani kardeş.Sen dedim de üstüne alınmayabilirsin sen kafana göre takıl.
Sosyal ağlarda paylaş

ne gerek var verilecek en doğru cevap.

sosyal olarak dul statüsü var, yetim statüsü var, öksüz statüsü var ama çocuğu ölmüş statüsü yok. çocuğu ölmüş kişi terimi olmamasının sebebi öyle bir sosyal statü olmaması. olmayan bir sosyal statününde ismi olmaz. gerek görülmemiş işte böyle bir statüye. gerek görülmeyen bir statüye isim gerek görmek gereksiz olmazmı.

ha şunu diyin tamam. toplumumuzda böyle bir statü olmalı. başlayın şimdiden oluşturmaya sinsi sinsi, 400-500 yıla kadar olur herkesin kabul ettiği böyle bir statü. o zaman ismide bulunmuş olur zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Drall resmen adamı zorlamışsın yani. önce "hayatı 50-60 kelimeyle konuşan" diye imlemişsin bişey dememiş sonra bide "BOLO KONOŞON ODOMLOR"a benzetmişsin. adamda naapsın resmen tetiklemişsin böyle benim yaptığımın tam tersi bişey yaz diye.

aynısını banada yapmıştın. ben o kitabı yarım bıraktım. ben kitapları yarım bırakırım. çünkü bitirmek için kitap okumam kardeşim. kitabın geldiği nokta bana yetti ve yarım bıraktım. bitirmeyebilirimde o kitabı. ama isteyene gönderirim. herkes kitaplarını kitaplığa koymuyor mu. ben koyunca niye hapsetmiş oluyorum. ve evet ben o kitabı çaldım. önümde bir bavul çalınabilecek kitap vardı o an. ama sadece bu kitabı aldım içinden. birinin kitabı olsaydı çalmazdım mesela anısı felan vardır diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer çocuğunu kaybetmiş ebeveyni anlatan bir sözcük bildiğiniz herhangi bir dilde varsa öğrenmeyi çok isterim. Sınıfta Lazkiyeli bi arkadaşla sözcüklerden konuşurken şey demişti mesela, arapçada hadil diye bi sözcük varmış, güvercin sesi demekmiş. Çok hoşuma gitmişti güvercin ötüşünü bi sözcükle ifade edebilmek. Var mı türkçede acaba bi hayvan sesinin sözcüğü. Ama yansıma sözcük değil tabi, daha adamakıllı bi sözcük.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...