Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Böyle bir sözcük var mı?

Drall

Öne çıkan mesajlar

µh said:

hayal bile edemeyeceğimiz ne fikir üretmiş felsefeciler? en fazla halkı kazıklamak için yeni bir yol bulmuşlardır büyük şirketler için.

Immanuel Kant - Saf Aklın Eleştirisi kitabının konusunu copy paste yapmadan burada açıkla mesela bakalım. Konusunu diyorum bak, içeriğini de demiyorum.

tl;dr: Başlıktan resmen cehalet fışkırmış.
Sosyal ağlarda paylaş

konuyla ilgili degisik bir mevzu anlatayım ilk okudugumda baya ilginç gelmişti bana. hayvanların çıkardığı sesleri anadilimize göre yorumlayıp anlıyoruz aslında. şu köpekler türkçede hav, ingilizlerin woof, japoncada kurbaga sesi kero olması gibi.

hayvan seslerinin dilden dile değişmesi diye başlık var sözlükte şu an açılmadıgı için linkleyemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Giovanni said:

µh said:

hayal bile edemeyeceğimiz ne fikir üretmiş felsefeciler? en fazla halkı kazıklamak için yeni bir yol bulmuşlardır büyük şirketler için.

Immanuel Kant - Saf Aklın Eleştirisi kitabının konusunu copy paste yapmadan burada açıkla mesela bakalım. Konusunu diyorum bak, içeriğini de demiyorum.

tl;dr: Başlıktan resmen cehalet fışkırmış.

adam felsefe bölümünden çıkanlar sizin akıl bile edemeyeceğiniz fikir üretiyor demiş ben de ne üretmişler demişim? gidip 1700 lerden felsefeci söylüyor alskdjsdf

bu tmciler okuduğunu da anlayamıyor ya
Sosyal ağlarda paylaş

çok spesifik, ama fazla kullanılmayan ifadelerin dilde karşılığının olması acayip saçma geliyor bana. hafıza israfı direk. 2-3 kelimeyle ifade edilebiliyorsa net bir şekilde, ve kullanımı nadirse, bunu yeni kelimeye koymak dilin dandik tasarlanması olur bence (bazen edebi eserlere, şiirlere katkısı olabilir ama).
Sosyal ağlarda paylaş

Toplumun yüzde doksanı kaynak israfı, hatta yüzde atmışı direkt döl israfı, ama işte bazen napıcaksın birilerine lazım oluyo.

Ben gerçekten inanılmaz hayretler içindeyim ya topiği açtığımdan beri. Kitap takası topiğinin tutmayacağını hissediyordum açarken, ama bu topicte olanları anlamlandıramıyorum. Cidden anlamlandıramıyorum. Derse odaklanamıyorum gelecek cevapları merak etmekten. Başka türlü adlandırılamayan dürtü kontrol bozukluğum oldu sayenizde, paticiği açıp duruyorum. Toplumla yüzleşiyorum. Sabahattin Ali'nin, Yaşar Kemal'in, Bilge Karasu'nun, Feyyaz Kayacan'ın katilleriyle yüzleşiyorum. Hiç mi türkçe öğretmeniniz size boş zamanlarınızda sözlük okuyun, sözcükler sizin düşünsel hammaddelerinizdir, onları işleyerek düşünürsünüz minvalinde bişeyler demedi. Gerçekten çok ilginç ya
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...