Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Total War: Warhammer

Sorieno

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
cücelerle orçların azına vurdum nahirle sağ sınır arasındaki bütün köyleri felan aldım
bütün cüce strongholdları bende özetle

simdi oyunu bitirmek icin en kuzaydeki 2 tane cuce strongholdunu almam lazım ama soyle bir sıkıntı var
chaos bütün kuzey insan settlementlarını yıkmıs
kuzeye cıktıkca attritionun boku cıkıyor
ne yapcam illa beklicem insanlar buralara mı yerlescek

birde vampirlerin bi factionu bana vassal oldu(agızlarına vurup tek şehir kalınca) bu adamlara gidin buraya yerleşin diyemiyo muyum?

attritionu engellemenin baska yolu var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle vimpir atr., chaos atr. kadar sinir bozucu

hedefe yürüyüş sırasında sıkıntı oluyorsa cüceler için çözüm çok kolay yerin altından gitme özelliğini kullan, aksi halde %50 yürüyüş harcayıp, kamp kurup öyle devam etmek gerekiyor, en azından ben öyle yapıyorum...

yok yerleşim yeri açınca sıkıntı çıkıyor diyorsa, ordu tutmak ve ilgili bina yapmak çözüm olacaktır...
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

çünkü yürüme ve diğer hızlı yürüme özelliği ile daha hızlı yürüyorsun,

ayrıca, tarafsız birinin toprağında yağma yaparsan eksi diploması puanı alıyorsun

aynen marchla 5 turda gidiceğin yere underwaylerle 10 turnde gidiyosun ama underwayde 0 sa attrition ole denerim
bide udnerwayde seyden tırsıyorum olurda dusman felan cıkar mı

bu arada sey cok entresandı ya archeon aldorfu siegeliyodu 3 full ordu ile
ben azcık azalsınlar diye 3 ordu gittim phyrric defeat aldım ama orduları baya azaldı bebenin
sonra bi anda chaos bitti selametle mesajı cıktı
buyuk ihtimal ben azaltınca aslan yurekli insanlar cıkıp azına vurdu archeonun yada assasinate ettiler belkim
geri gelcek mi chaos gelmeden su 2 3 tane kaleyide alamda bitsin

bide grudge kitabında sayfa kalmıcakmıs simdi davar gibi beastmen arıcaz ssasinate etmek icin
Sosyal ağlarda paylaş

- anlaşma teklifini kabul etmedin diye eksi puan alındığını görmedim, olabilir ama yok büyük ihtimal zira öyle teklifleri hiç kabul etmiyorum. öyle fitne fesat teklifleri vampirler çok yapıyor, buna rağmen durum ve yere göre ilişki artı seviyede kalıyordur...

yer altından gittiğin zaman sürpriz savaş olmuyor yanı havadan ordunun pususunu yemiyorsun ama eğer düşman ordu sana saldırırsa geri çekilme imkanın olmuyor ve eğer savaşı kaybedersen dağılan birimlerde kaçıp geri çekilmiyor ve tam imha oluyor, bazı istisnai durumlar harici genelde böyle, canavar yolları ve arzın kökü mü ne w. elflerin kullandığı onlarda aynı şekilde

ama artı olarak cüceler ve yeşilderililer için yer altında savaş haritası uzun dikdörtken bir harita olduğu için savunma savaşlarında kanatların savunması ve derinliğe top vb. atışlar için fayda sağlıyor. yine aynı şekilde saldırırken özellikle cüceler için rakip alana yayılamadığı için tek ve sağlam bir hat üzerinden rahatça savaşabiliyorsun...

eğer bunlardan çekinirsen ben kamp kurarak ilerlemeni tavsiye ederim, imparator ve breton olarak kuzeyi işgal ederken öyle yapıyordum ben.

bunun dışında kaos bitti mesajı geldiği zaman bitiyor ve bir daha gelmiyorlar. bunun gerçekleşmesi için bütün kaos lordlarının mağlup olmaları ve haritada olmamaları gerekiyor

bir lord mağlup olduğu zaman tekrar aktif olması için 2 veya 4 turn gibi bir zaman gerekiyor...
Sosyal ağlarda paylaş

vimpirler, -diğer undead olanlardan farklı olarak- bölgede yapılan savaşa göre birim diriltme yapabiliyor, mesela büyük ölçekli, ölüsü bol bir savaş yapılmış ise, bir işaret konuyor haritaya ve orada, diğer bölgelere göre daha fazla ve/veya daha güçlü birimleri alabiliyorsun, mesela bu şekilde çok rahat, birim binalarına gerek kalmadan orta üstü ordular kurabiliyor veya takviye yapabiliyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

rakibe ve yere göre değişir ama %50 oranında dediğini yapabilirsin gibi.

ormana girince sıkıntı çıkar, dağlık tepelik yerde sıkıntı çıkar, rakibin son seviye adamları fazla ise sıkıntı çıkar, antiarmor adamlar karşı sıkıntı çıkar vs

biraz mikro yapmak lazım, her tankı charge ettirip sonra sıkışmamasını sağlamak lazım falan

ben iki kanata bir taneden fazla kullanmadım bir orduda, iki tane yetiyor bence ama üçte olabilir :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
bişey de yokmuş ki limited'da.

-Total War: Warhammer II Game
-Embossed Metal Case: Protect your game disc from the treacherous perils of the New World with this limited embossed metal pack, including artwork of the four in-game races.
-Stick Sheet: Pledge your allegiance to the Races of Total War: Warhammer II with these exclusive emblem stickers.
-Exclusive Mini-Strategy Guide: This exclusive printed strategy guide offers invaluable knowledge and insider tops on how to best conquer the New World.

diye diye aldım.

ha gerçi 150 liraymış steam'de.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...