Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PC mi, Konsol mu? (ps4 / xone)

totemic

Öne çıkan mesajlar

Xenus said:

her parçası sıfır pc toplamak pek akıl karı değil bence ya. aynı parçaları max 6 ay kullanılmış bulabilirsen 5k'ya falan toplarsın koyduğun sistemi mesela. full sistemin toplaması biraz uğraştırıyor tabi 1.5 ay ilan kovalamıştım

garantisi varsa sıkıntı yok ama nerden cıkma parça bulacan?

o biraz uğraşma işi,bide hayvna gibi para baydıgın sistemin sıfır olmasını isteyebilirsin

daha mantıklısı,herşeyi vatandan alacağına akakçe fln kovalamak,çok daha ucuza bulabilirsin sıfır parcaları vatandan alacagına başka kanallardan bulsan
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

garantisi varsa sıkıntı yok ama nerden cıkma parça bulacan?

o biraz uğraşma işi,bide hayvna gibi para baydıgın sistemin sıfır olmasını isteyebilirsin

daha mantıklısı,herşeyi vatandan alacağına akakçe fln kovalamak,çok daha ucuza bulabilirsin sıfır parcaları vatandan alacagına başka kanallardan bulsan

garantili bulmak lazım tabi. bende karar vermeden önce zaten aylardır bakınıyordum. bir gün patide bombilo benim kartın aynısını satıyordu, ondan alıp ikileyim dedim. ama bottleneck yüzünden işlemciyi değiştirmem gerekiyormuş. biraz araştırdım işte. iki ilanda işlemci ile anakartı çok uygun fiyata buldum. o arada fizban da kasa satıyormuş, geri kalan parçaları da yeniledim. üst üste denk geldi biraz da şans işi. aslında çok uğraşmadım :P

ama sıfır sistemle kıyaslayınca %30-35 ucuza geldi. 1-4 aylık parçalar hep.

senin düşüncen doğru ama o yüzden 1k'lık pahalı parçaların değeri 1 ayda 700'e falan düşüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Tuhaf seylere gerek yok eger zevk aliyor isen ve strateji yaygin mmolar gibi seyler oynamiyor isen PS4 + 50-60inch arasi bir TV al rahat et. Hea illaki mmo-strateji vs de oynarim diyor isen yukaridaki setup max 4000k eder kalan 4k ile yine pc toplayabilirsin gerek yok 2klik ekran kartina vs insanlar pekala 700-800TL lik kartlar ile de pasalar gibi oyun oynayabiliyor ne olur golge kapatirsin vs zaten benim sahsi fikrim çük kadar ekranda gölge olsa da olur olmasa da.

27" kullaniyorum pcde hicbir zaman ooo ne guzel olmus demedim golgeler motion blur ya da ne bileyim yumusatma vs gibi seylerde normal kaplamalar kaliteli oldugu surece sorun yok yeri geliyor mal gibi minecraft takiliyoruz grafik mi ariyoruz onda hayir. Nasil pc alirsan al elinde patlayacak 4-5 sene sonra hepsi olmasa bile ekran karti yetmeyecek +1 daha takman gerekecek vs. Dedigim gibi yaptiginda PS4 min 6 sene gidecek ki grafikler illaki daha da guzellesecek bu surede e alacagin 4klik pc de yine gider 2-3sene sonra oynadigin oyuna gore BELKI degistirmen gerekir o da yine ekran karti olacaktir yuksek ihtimal.

Sonucta ne oynayacagini bilmedikten sonra bir anlami yok 8k pc alip lol - wow - cs go fln oynayacak olduktan sonra luzumsuz. He yok illa ki ben 2k ya da 4k resolution ultra witcher 3 vs gibi en kasinti setupli oyunlari 144fpsnin altina dusmeden oynayacagim bir yandan stream yaparim arka planda surekli torrent calisir loading ekranlarinda bile alttab ile internette gezerim diyorsan o zaman o yaptigin 8klik setup tan ekran kartini 970GTX yapman ve en az 3-4 tane takman gerekecek.

Bu sebeplerden oturu boyle absurd donanim olaylarina girmeye gerek yok sana ne kadar fayda saglayacagini kestiremedigin yatirim her turlu olu yatirim olacaktir.
Sosyal ağlarda paylaş

2012'de 1850 liraya PC topladım monitörü hariç. 660ti ekran kartı, 8gb rami, i5 işlemcisi ve 128gb ssd'si ile beni daha 2 sene götürür. Zaten PC'de izometrik rpg ve mmo hariç hiç bir şey oynamıyorum artık.

PS4 tam bir single player + co-op canavarı. Akşamları işten gelince salonda bacaklarımı uzatıp 1 saat falan PS4 oynayarak dinleniyorum; arkadaşlar gelince FIFA falan oynuyoruz 1-2 bira içip.

Yalnız ben pek grafik aramıyorum ve artık casual player sayılırım. O yüzden 5-6k'lık PC ile benim emektar arasında herhangi bir fark yok benim açımdan.

Btw bu aralar züğürdüm ama Wii U satmayı planlayan birileri varsa ses etsin MK 8 oynamak istiyorum :(
Sosyal ağlarda paylaş

Abi aynen senin gibi arada kaldım. Ama eminim ki laptop ile oynamaya alıştıktan sonra masaüstü olmayacak. Dizüstüler tembelleştiriyor. Hem oyun zevkini, hem seçiciliğini.

Yaktım aleti, illa msi alacağım diye bir süre dolanıp alienware bakmaya başladım. Ama işin saçmalığını, biraz kafana kakılınca anlıyorsun. Laptop a 10k vermek, oturduğu yerden oyun oynamak isteyen adamın işi değil.

Tesadüftür, bende 8k ayırmıştım bu laptop olayına, gerçi yine saçma oldu ama laptop alacağıma,

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/LG-55EC930V-55-in%C3%A7-139-cm-Ekran-Full-HD-3D-SMART-Curved-OLED-TV,103452,465025,1532765.html?langId=-14

Buna ek şu anda vodafone freezone zımbırtısı var ps4 te. bloodborne içinde 1500e satıyorlar.
Bir fifa bir kol bir de tv sehpası, toplam 8k vererek kapattım.

Hiç uğraşma derim laptop.
Sosyal ağlarda paylaş

PS4 aldıgımdan beri evde bilgisayarı bitek internete girmek için kullanıyodum , ucuz yollu bi laptop aldık hatun için şimdi , kasa bomboş duruyo kenarda tek kullandıgım parçası monitörü onuda ps'a baglıyorum tv'yi kullanamadığım zamanlar işin özü patlat bi ps kafan rahat etsin 1-2 seneye oyun çeşitleride zenginleşir zaten
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun bilgisayarı alınacaksa:

i5 tarzı, 4-core, orta seviye işlemci
Orta seviye iyi DPC latency'li anakart
Geçerli miktarda RAM
High-end veya bir altı segmanda ekran kartı
Az biraz SSD az biraz HDD
En üst kalite PSU
En üst kalite monitör
En üst kalite klavye
En üst kalite mouse
En üst kalite kasa (tercihen ses yalıtımlı)
Orta-düşük seviye ses kartı
Orta-düşük seviye ses sistemi veya Orta seviye IEM veya Orta seviye kulaklık(headphones)
Ayrıyeten overclock yapılacaksa ekstradan, tercihen su soğutmalı, işlemci soğutucusu ideal olacaktır.

Upgrade edileceği zaman zaten bir tek ekran kartı değiştiriliyor, eskisi satılıp yenisi alınıyor. Eski nesil iki ekran kartıyla SLI yapmak yapılabilecek en yanlış hareket. SLI/CF yapmak da ondan sonraki en yanlış hareket.
İşlemci zaten 2-3 farklı nesil ekran kartını rahat besleyecektir.

Donanım düzgün şekilde toplanıp Windows en temiz şekilde, bloatware'siz konfigüre edildikten sonra zaten desktopta sadece klavye ve mouse kullanmak dahi console gibi aciz donanımlı cihazlarda oyun oynamaktan daha keyifli olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben kendi açımdan konuşursam hesap yaptım pc yi yenilemekle ilgili 3500 4000 e geliyordu. fiyat performans aralığında düşününce direk ps 4 aldım. o verdiğim paralar 2-3 ay sonra %30 düşecek çünkü. hiç kasamam dedim ve ps 4 aldım gayet mutluyu pc de hala oynayabiliyorum idare ediyor beni zaten önceden e daha çok dota dır diablo dur falan oynuyodum. ps 4 de oynuyorum pc de şimdi. pc den vazgeçmedim ama ilerde daha normal fiyatlar adüşünce yenilerim. ama ben ikisi arasında ps4 ü tercih ettim hiç de pişman değilim.

ama tabi ne kadar hardcore gamer olduğunuz ve oyun oynamaya ne akdar zaman ayırdığınızla da alakalı bu sorunun cevabı.

ben eskiden baya oynardım evlendim evleneli günde 2-3 saate düştü anca ctesileri sabahtan akşama oynayabiliyorum e bu kadar oyun süresine 3500-4000 tl vermek içimden gelmedi açıkçası.

genel olarak darejedi ye +1 imi de verdim. zaten ps 4 almama sebep olan da kendisi :)
Sosyal ağlarda paylaş

GokTuRK said:

ben eskiden baya oynardım evlendim evleneli günde 2-3 saate düştü anca ctesileri sabahtan akşama oynayabiliyorum e bu kadar oyun süresine 3500-4000 tl vermek içimden gelmedi açıkçası.

benım ıcın olayın ozu de şu cumlede saklı. 4 aya evlenıyorum gokturk'ten bir farkım kalmıcak oyun oynama suresı bakımından. ps4 almak daha mantıklı o zaman..
Sosyal ağlarda paylaş

nişanlı sayılırım abi ama benim hatun baya cool bu konularda. ortak bir şey yapmadığımız zamanlarda istediğim kadar takılıyorum oyun başında. hatta beraber oynuyoruz çoğunlukla. evlendikten sonra şimdikinden daha az kalacaktır elbet, tahmini günde 2 saat falan ayırdığım zaman eğer dışarı çıkmıyorsak. hafta sonu bir günü genelde tamamen sosyalleşmeye ayırıyorum, ertesi gün tüm gün oyun qeyfi.

evlenince hobi odasını ayıracağız, ikimizde öyle istedik. malum evde tv izlenmek istediğinde konsol gg oluyor eheh.

ben pc'siz yapamam abi ama konsol aldıktan beri genelde konsolda vakit geçiriyorum. sebebi de pc başında işte çok vakit geçiriyorum. stress, gerginlik, yorgunluk birikiyor pc başında. akşama pc başına oturasım gelmiyor, köşe takımında pillow castle'ı kurup, her eklemime bir destek dayayarak mal gibi yatarak oyun oynuyorum. daha dinlendirici geliyor.

pc'i sadece pc spesific genreler için kullanıyorum. örnek pillars of eternity gibi rpg'ler veya işte competitive shooterlar cs:go, bf falan. dönem dönem mmo'lar. onun dışında pad dostu her şeyi konsolda alıyorum artık. biraz daha tuzlu oluyor ama gaming deneyimi olarak daha güzel bir deneyim oluyor. ben fena keyif pezevengiyim, onunda etkisi olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...