Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.81a [29ocak15]

Esh

Öne çıkan mesajlar

http://i.hizliresim.com/M6alB6.jpg

Nisan sonu mayis basi gibi askerden donuyorum, doner donmez bu sistem civari bisey siparis edicem. Ne diyorsunuz ahali? Ekran karti olarak amerikadan msi 970 gelicek , islemco sogutucusu ve ssdyi ise yaz ortasi gibi yine amerikadan getirticem. Hedef uzun sure 1080p oyunlari iyi seviyede oynamak. Hatta ilerde de 970 sli yapmayi da dusunuyorum oyunlar skintiya girdiginde ( o zamana kadar 970 kalirsa tabii)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Selamlar,

Asus h61m-k model bir anakartim var. Sanirim su mini atx denenlerden. Gt630 gibi de epey dandik bir ekran kartina sahibim. Gecen arkadasin artik kullanmadigi ekran kartini takayim dedim fakat sigmadi anakarta. Aslinda sigdi ama ekran kartini takinca hdd'yi taktigim yerin tam ustune geliyor ve hdd'yi takamiyorum.

Simdi bu hdd'yi baska bir yere takma sansim olmadigi icin onun yerine mini atx anakarta uyacak bir ekran karti almak istiyorum ama bulamadim pek. Bir iki tane buldum onlar da 1200-1300 tl civarlarinda. Soyle daha ucuz yollu, cok ahim sahim olmayacak bir ekran karti tavsiyesi olan var midir?
Sosyal ağlarda paylaş

tunch said:

Ssd almak icin anakarttan kismaya gerek yok ya , agustos gibi alicam ssd oyle cok acelesi yok ssdnin. hele bi sistemin ssdsiz hizina alisayim.

Anakart disinda var mi aklinda baska bi onerin?:) askerde kafayi dagiticak muhabbet lazim donusu beklemeyelim :]

Oynayacagin oyuna gore de degisir ama anakarti her turlu kisip SSDyi eksik etmem sistemimden yerinde olsam
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar benim pc'i toplayalı 3.5 yıl olmuş.

ram ve gpu upgrade ettim son 1 yılda fakat anakart hala 1366 slotlu ve işlemci 3.0 ghz

ne diyosunuz 1150 slot + 4.0 işlemci takıp oc vereyim mi yoksa yeni intel işlemciyi mi bekleyim. sanki 4.0'ı 4.6'a fln oc'lesem yeni işlemciye geçmek için en az 1-1.5 sene gider gibime geliyor

sizce daha dramatik bir değişim olur mu sektörde

1.3-1.5 gidecek kafadan emin olamıyorum upgrade etsem mi intel'i mi beklesem

gpu olarak da 2. 970 i alasım var, ilki baya ucuza geldi, sli yapayım diyorum işlemciyle anakartı upgrade edersem. saçmalıyor muyum? yüksek herzli bir monitor alırım diyorum en son.

ne diyosunuz

şu an bottleneck yaşıyor gibiyim ama emin olamıyorum nasıl test edebileceğimi bilmediğim için. işlemci sanki çok geri kaldı.
Sosyal ağlarda paylaş

efendiler bana cpu ve anakart önersenize

oc friendly, sli friendly

bütçe dostu olmak zorunda değil, performans ağırlıklı bir şey istiyorum. birkaç gündür göz ucuyla bakıyorumda 400-700 aralığında çok güzel anakartlar var gibi. işlemci olarak INTEL Core i7-4790K mantıklı gibi? her yerde deli indirimde 1000 tl e veriyorlar. oc ile 5'i cılkı çıkmadan veriyormuş. yoksa lga2011 soketlerine mi yürümek gerek bu noktadan sonra?
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Benim gibi 4690K ve Z97 anakart al diyeceğim de senin sistem zaten eski değil ki? İdare et biraz daha yıl içinde yeni mimari çıktığında ondan al.

3.5 yıl olmuş abi anakart ve cpu tarafında.

gpu ve ram upgrade yaptım sadece.

yeni yıl içinde ne zaman çıkacak, ne zaman erişilebilir olacak, fiyat ne olacak, performans yeni teknolojiyle nasıl olacak bir sürü soru işareti var. yeni cpu + mb taktım mı en az 1-1.5 yıl kafam rahat, sonra diğer makineye geçirir ana makineyi tekrar uplarım.
Sosyal ağlarda paylaş

spompas said:

sli friendly olan benim gördüğüm
2011 socket
5930k

anakartta
http://www.vatanbilgisayar.com/msi-x99s-gaming-9-ack-intel-x99-soket-2011v3-ddr4-3333mhz-oc-anakart.html

ikisi 4k ediyor yahu, bütçe dar değil dedik sen de kanırttın asdasd. 2k'nin üzerine çıkmam sadece cpu ve mb için.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

spompas said:

sli friendly olan benim gördüğüm
2011 socket
5930k

anakartta
http://www.vatanbilgisayar.com/msi-x99s-gaming-9-ack-intel-x99-soket-2011v3-ddr4-3333mhz-oc-anakart.html

ikisi 4k ediyor yahu, bütçe dar değil dedik sen de kanırttın asdasd. 2k'nin üzerine çıkmam sadece cpu ve mb için.

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-maximus-vii-gene-intel-z97-soket-1150-ddr3-3300mhzoc-hdmi-anakart.html#genel-bakis
bunla 4790k güzel ikili
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...