Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.81a [29ocak15]

Esh

Öne çıkan mesajlar

Esh in dediği gibi olay. Ama yine de merak edenlere özet geçmek gerekirse :

Evga eu shopta 300€luk kart aldınız diyelim

Kart : 240 €
Nakliye : 17 €

Toplam :257 € charge ediyor EVGA. Daha sonra ürün türkiyeye geldiğinde nakliye şirketi UPS in gümrük kolu ünsped sizi arıyor, 240x 18% = 43€ 'luk gümrük vergisini yatırmanızı istiyor. Öncesinde 1 sayfalık bi hazır vekalet formu imzalayıp fakslamak lazım bide. Ardiye mardiye ek ücret falan yok, senin adına gümrükten çekip daha sonra kargoyla adresine teslim ediyorlar.

Sonuç olarak toplamda ödediğin para yine : 240 + 17 + 43 = 300 € oluyor. Direk internette gördüğün rakam yani. Ama amazon biraz farklı

Bu defa alacağınız ürün 300$ olsun.

Kart : 300$
Vergi (%20 Eu harici gümrük vergisi) : 60$
Nakliye 20 $

Toplam : 380$ charge ediyor amazon. Ürünler daha gelmediği için evga kadar smooth olacak mı bilmiyorum ama sorun beklemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Yarı fiyatına 8GB da alabilirsin.

http://www.amazon.com/Kingston-HyperX-FURY-2x4GB-1600MHz/dp/B00J8E8ZLK/ref=sr_1_17?s=pc&ie=UTF8&qid=1422792779&sr=1-17&keywords=2x4gb

f/p tavsiyesi çok geniş bi bant, üst limit nedir ona göre tavsiye verebilir insanlar. Mesela benim anakart ve işlemci 3.000 bandı için gayet uygun, ama sen ne arıyorsun?

Bide türkcikistanda çok daha ucuz değil mi bu parçalar? Sana komaz
Sosyal ağlarda paylaş

abilerim ablalarım 3k gibi bi bütçeyle sıfırdan bi bilgisayar toplamaya çalışıyorum, en son şöyle bişey oldu liste

yani her bi parça için bi dolu seçenek var karar vermek benim için imkansız gibi bişey ama eş dost yardımıyla buralara gelebildik çok şükür

sizin düşünceleriniz/önerileniz var mıdır bu sisteme?

Sosyal ağlarda paylaş

Promenader said:

yapılan tatvalardan sonra 970 alırım diyorsan şöyle birşey toplamıştım. ssd yok ve güçkaynağında bi tık üste çıkman gerekebilir ama.

img

http://i.imgur.com/FdWslaM.png

şuanda kullanıyo musun abi bu sistemi, kullanıyosan memnun musun? anakartın mesela bi dezavantajını gördün mü? 970 alabilirim gayet ya başka bi yerlerden kısarsam eğer sfhd
Sosyal ağlarda paylaş

Anakarti z97 mate e dus, ekran kartini 970e cikar

fornost said:

abilerim ablalarım 3k gibi bi bütçeyle sıfırdan bi bilgisayar toplamaya çalışıyorum, en son şöyle bişey oldu liste

yani her bi parça için bi dolu seçenek var karar vermek benim için imkansız gibi bişey ama eş dost yardımıyla buralara gelebildik çok şükür

sizin düşünceleriniz/önerileniz var mıdır bu sisteme?
Sosyal ağlarda paylaş

fornost said:

Promenader said:

yapılan tatvalardan sonra 970 alırım diyorsan şöyle birşey toplamıştım. ssd yok ve güçkaynağında bi tık üste çıkman gerekebilir ama.

img

http://i.imgur.com/FdWslaM.png

şuanda kullanıyo musun abi bu sistemi, kullanıyosan memnun musun? anakartın mesela bi dezavantajını gördün mü? 970 alabilirim gayet ya başka bi yerlerden kısarsam eğer sfhd

ben almadım ama 970'li en ucuz sistemi kurmaya çalıştım. kartı evganın sitesinden alırsan 1000 lira gibi bir rakama geliyo olması lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

170€ mu? 17€ mu diyorsun? Baktım şimdi evga shopa, bütün kartların fiyatlarında 11-12€ bi artış olmuş.

Ben geçen hafta aldığımda evga amazondan daha ucuza ya da denk geliyordu, şimdi amazon daha hesaplı görünüyor. Da sanırım bütün kartlar yok amazonda, ftw+ ı göremedim mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

Daesu said:

abi biz eskiden bişiler aldıgımızda kaybolur giderdi
bi 10 yıldır bişi almadım dışardan böyle ondan sordum

ben de o dönemde yaşadım abi.

ama işler değişti son 1-2 yılda. öncesinde de baya rahatlamıştı ama artık gümrük vergisi falan satıcı bazında ödendiği için, mal sadece senin evine geliyor, o kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

abi en güzeli kredi kartına usd hesabı açacaksın. böylece kurda anlık dalgalanmalardan da etkilenmeyeceksin. usd'i tl olarak ödediğin zaman da zarar ediyorsun. usd'i usd olarak ödeyeceksin. ondan sonra ödeme tarihine kadar kurdaki dalgalanmaya göre borcu yine usd olarak kapatacaksın. çok temiz cebinde para kalıyor, başın ağrımıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...