Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.81a [29ocak15]

Esh

Öne çıkan mesajlar

Hani bakiyorum da çok birşey almana gerek yok gibi sdsfdssf

Bir tane EVGA GTX 980 Classified falan al istiyorsan (normalde bunu önermem de Amerika'dan alıp geleceğin için garanti ve vergi muaflığı hikayeleri, çok da alman lazım değil açıkçası). Onun harici SSD ve HDD olur. Belki bi 16GB'lık DDR3 1600 olabilir.

İşlemci fiyatları zaten çok farketmiyor. Anakartların yamuk pin gibi kronik sorunları olduğu için garanti olayı dertli, onu burdan almak daha mantıklı olacaktır ki zaten Anakart/işlemci pek lazm değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ekran kartını yeni aldım onu değiştirmeyi pek düşünmüyorum, fiyatı biraz daha düşünce 780'lerin SLI yaparım diye düşünüyordum. Asıl önceliğim aslında anakart ve işlemciydi, onlar sanki biraz outdated kalmış gibi hissediyorum. Yani vakti zamanında anakarta da kamyonla para dökmüştüm, onu değiştirmesem ama işlemciyi ve ramleri değiştirsem iyi olur mu? İyi olursa ne önerirsin işlemci olarak?

SSD falan var zaten onu yazma gereği duymadım dsfs.
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:

Xaenin said:

i7 2600K 3.40 ghz yaptım onu 5.0 ghz
Asus Maximus IV Extreme Anakart
8GB GSKILL RipjawsX 1600MHz 8GB ram
2x MSI N560GTXti Hawk ekran kartısı
Zotac GeForce GTX 780 Ekran Kartısı
Noctua NH-D14 İşlemci Soğutucusu
Thermaltake 875W PSU

Çocuklar sistem yukarıdaki gibi şu anda. Önümüzdeki ay Amerika'ya gidiyorum, gitmişken ucuzundan parçaları değiştireyim istiyorum fekat ne yapacağımı bilmiyorum. Sanırım ekran kartı dışındaki her boku değiştirmem lazım, ne alayım, siz olsanız ne alırdınız. Ekonomik bir sistem toplamak gibi bir derdim yok, yeter ki canavar olsun. Ama gidip 3 bin liralık işlemci önermeyiniz. Siz anladınız beni.

illa degistiriceksen islemciyi, 2500 liralik islemci var, burda 3500 lira. 3k lik islemci onermeyin degistirme demissin ama sen bilirsin.Intel Core i7-5960X. onun disinda bir islemciyle degistirmen gerekmiyor. SLI hep problemli bir teknoloji, oyun desteklemiyor vs. Guzel bir ekran karti al yeni kartlar oldukca yeterli. Mobolari takip etmedim ama kisaca bi arastirirsan bulursun aradigin seyi. 8 gb ram cok az onu da bi tik arttir.
Sosyal ağlarda paylaş

780 SLI'a bottleneck yapabilir 2600k ama SLI şahsen ben tavsiye etmiyorum. Kol gibi overhead'i var leş gibi input lag yapıyor sistemde.
Hani fps tamam belki yüksek olur da en akıcı oyun tecrübesi kesinlikle tek GPU'yla, AA'sız, yeri geldiğinde daha düşük kalite texture vb. ayarlarda elde edilen yüksek fps'de olacaktır.
Hani 5930k, x99 anakart, ddr4 falan al desem de ekran kartı değişmeden oyun performansında pek bir fark olacağını sanmıyorum açıkçası. Dediğim gibi SLI yerine 980'e yönel, 780'i elinden çıkart oyun oynamak için bir upgrade istiyorsan.
Ha ekran kartı almak istemiyorsan da mekanik klavye, mouse/mousepad, headphones falan alabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• tarihinde GERGE tarafından bu konu kilitlendi
  • GERGE unpinned this konu
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...