Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Westworld (2016) - HBO

Norak

Öne çıkan mesajlar

DA2019 said:

ABİ!

Bilmiyorsanız açın uyarlamaya konu 1973 yapımı filmi seyredin abi. Seyretmeden o acayip teoriler üretmeyin.

Ed Harris baba guest falan diil, bildiğin android. Yaradılışını sorguluyo, meet my maker diye Dolores'in babasıyla mesaj gönderen de o.

http://www.imdb.com/title/tt0070909/?ref_=nm_flmg_wr_36

Yul Brynner'in oynadığı gunslinger robot, Ed Harris işte.

30 sene once falan seyrettim filmi. Biliyorum konuyu
1 e 1 aynisini yapmak zorunda degiller

Teori sicmak da mi yasak kardesim
Sosyal ağlarda paylaş

tuvaletteyken farkettim bölümün sonunda olan bişeyi

1. bölümün sonunda

tüm bölüm boyunca robotların bir canlıya zarar veremeyeceği söyleniyor. robotların yüzlerine konan sinekleri de gösteriyor hiç bir tepki vermiyorlar.ama en sonda dolores boynuna konan sineği öldürüyor.

çok bariz bişi belki ama ilk başta farketmedim ben ehehe
Sosyal ağlarda paylaş

Misafirler için kurulan bu yapay dünya grup halinde mi yoksa tek kişi için mi aktif ediliyor orası da önemli.
her şahıs haftalık kiralama modeliyle istediklerini yapabiliyorsa farklı, grup olarak misafirlerin ortama ayak uydurup bişeyler yapmaya çalışmasıysa farklı teorilere yol açabilir.
gerçi tekrar düşündüğümde dolorese sen gerçek değilsin diyen zenci çocuk da misafirdi heralde o yüzden simülasyona gruplar halinde giriliyor galiba. o zaman her round 1 günü tekrar etmekle geçiyor.
o da biraz sıkıcı olmaz mı misafirler için be :p

ben ilk bölümden çözemedim orasını pek, fakat film versiyonunun başına bi bakmıştım orada kullanan kişilerin deneyimlerini soruyordu bir muhabir. hepsi şöyle iyi böyle iyi diyordu ama sanki herkes tek başına deneyimlemiş gibiydi.

---
bunların dışında ed harris belli ki varlığını farketmiş bir robot, fakat orada gizli mi yoksa programcıların farkındalığında mı hareket ediyor orası mechul.
bu loop olayı daha ne kadar devam edecek, ya da farklı bir ziyaretçi için farklı senaryolar mı düzenlenecek orasını da merak ediyorum.

misal yine filmde ortaçağ ve roma simulasyonlarının da olduğunu söylüyordu. bu film sadece vahşi batı üzerine gidecek sanırım isminden de belli olduğu gibi.
ben şahsen diğer dünyalara da bir geçiş olmasını oraları da görmeyi çok isterdim ama nasıl kotarırlardı bilemem.

Sosyal ağlarda paylaş

Auril said:

DA2019 said:

ABİ!

Bilmiyorsanız açın uyarlamaya konu 1973 yapımı filmi seyredin abi. Seyretmeden o acayip teoriler üretmeyin.

Ed Harris baba guest falan diil, bildiğin android. Yaradılışını sorguluyo, meet my maker diye Dolores'in babasıyla mesaj gönderen de o.

http://www.imdb.com/title/tt0070909/?ref_=nm_flmg_wr_36

Yul Brynner'in oynadığı gunslinger robot, Ed Harris işte.

30 sene once falan seyrettim filmi. Biliyorum konuyu
1 e 1 aynisini yapmak zorunda degiller

Teori sicmak da mi yasak kardesim

ahahah ayar güldürdü.
Sosyal ağlarda paylaş

güzeldi. Filmini de seyredicem. Direk filmin remake'i değil de devamı gibi yapmışlar sanırım diziyi zaten. En son 30 sene önce olay oldu dediği filme gönderme değil mi işte?

bi de

http://i.imgur.com/A5XVLXr.jpg
http://i.imgur.com/JM2mCBI.jpg

http://imgur.com/a/K2qdQ

game of thrones recapleri yapan buna da el atmış.
Sosyal ağlarda paylaş

İzledim ilk bölümü. İzlemeyeniniz var ise direkt orjinal filmi izlesin, spoiler yok. Hatta devamı gibi birşey dizi.

Ed Harris'in karakteri eğer sisteme karşı gelen, "uyanmış" bir robot ise park yöneticilerinin nasıl haberi yok. Bütün parkı gözlemleyebiliyorlar. Bütün robotların da yerleri bellidir ayrıca. Kafa derisini yüzdüğü "adamı" izlemişlerdir falan. (belki de o "visitor" çıkacak)

Dizinin bitiminde "behind the scenes" tadında bir sahne incelemesi var açılış sekansı ile ilgili. Jonathan Nolan Ed Harris'in karakteri için "he is a human guest" diyor açıkça.

Göreceğiz bakalım.

Dizi süper, eline sağlık HBO.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:

İzledim ilk bölümü. İzlemeyeniniz var ise direkt orjinal filmi izlesin, spoiler yok. Hatta devamı gibi birşey dizi.

Ed Harris'in karakteri eğer sisteme karşı gelen, "uyanmış" bir robot ise park yöneticilerinin nasıl haberi yok. Bütün parkı gözlemleyebiliyorlar. Bütün robotların da yerleri bellidir ayrıca. Kafa derisini yüzdüğü "adamı" izlemişlerdir falan. (belki de o "visitor" çıkacak)

Dizinin bitiminde "behind the scenes" tadında bir sahne incelemesi var açılış sekansı ile ilgili. Jonathan Nolan Ed Harris'in karakteri için "he is a human guest" diyor açıkça.

Göreceğiz bakalım.

e zaten o çok bariz değil mi ya vurup zarar vermeiyorlar ya Ed Harris'e, diyor zaten bana zarar vermezsin die.

Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

LathspeLL said:

Göreceğiz bakalım.

e zaten o çok bariz değil mi ya vurup zarar vermeiyorlar ya Ed Harris'e, diyor zaten bana zarar vermezsin die.

Yukarda birileri yazmış ya "Bence Man in Black host'lardan biri ama kendi başına hareket ediyor" diye. O yüzden yazdım.

Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

adam kendisi diyor ya

30 senedir geliyorum diye. hatta öldürdüğü robotları (lafa bak) alıp gidiyor bir yere; ama sonra robotlar tamirden çıkıp devam ediyorlar oyuna. bence heris reiz bozuyor robotları.

Ben bunu atlamışım. :P

http://www.telegraph.co.uk/tv/2016/10/03/westworld-who-is-the-man-in-black-really-and-8-other-big-questio/

Burda da yazıyo zaten bişeyler.
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

Misafirler için kurulan bu yapay dünya grup halinde mi yoksa tek kişi için mi aktif ediliyor orası da önemli.
her şahıs haftalık kiralama modeliyle istediklerini yapabiliyorsa farklı, grup olarak misafirlerin ortama ayak uydurup bişeyler yapmaya çalışmasıysa farklı teorilere yol açabilir.
gerçi tekrar düşündüğümde dolorese sen gerçek değilsin diyen zenci çocuk da misafirdi heralde o yüzden simülasyona gruplar halinde giriliyor galiba. o zaman her round 1 günü tekrar etmekle geçiyor.
o da biraz sıkıcı olmaz mı misafirler için be :p

ben ilk bölümden çözemedim orasını pek, fakat film versiyonunun başına bi bakmıştım orada kullanan kişilerin deneyimlerini soruyordu bir muhabir. hepsi şöyle iyi böyle iyi diyordu ama sanki herkes tek başına deneyimlemiş gibiydi.

---
bunların dışında ed harris belli ki varlığını farketmiş bir robot, fakat orada gizli mi yoksa programcıların farkındalığında mı hareket ediyor orası mechul.
bu loop olayı daha ne kadar devam edecek, ya da farklı bir ziyaretçi için farklı senaryolar mı düzenlenecek orasını da merak ediyorum.

misal yine filmde ortaçağ ve roma simulasyonlarının da olduğunu söylüyordu. bu film sadece vahşi batı üzerine gidecek sanırım isminden de belli olduğu gibi.
ben şahsen diğer dünyalara da bir geçiş olmasını oraları da görmeyi çok isterdim ama nasıl kotarırlardı bilemem.

yok lan baya red dead redemption multiplayer, karısıyla gelen falan vardı ya lan. free roam veya pve quest takılıyolar işte. pvp var mı bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...