Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Westworld (2016) - HBO

Norak

Öne çıkan mesajlar

dreagloth said:

ölmeyenler guest değil miydi? harris baba da ölmüyo(gerçi ilk senaryoda onun yanında ölen, ikinci senaryoda ölmeyip kızın babasıyla depoya kaldırıldı), ne işler karıştırıyo o zaman, onun yaptıklarını kimse de görmüyo sanki.

Ed guest; kızın babası, sevgilisi ve onun öldürdüğü adam yapay. Senaryo da single player gibi heralde parayı ödeyen herkes kendi senaryosunu oynuyor. Kimisi v1.1 de oynarken yapay insanları veya hikayeyi güncelleyip yeni geleni v1.2 de oynatıyorlar. Ama harris in amacı ne anlamadım

Sosyal ağlarda paylaş

Caguar said:

dreagloth said:

ölmeyenler guest değil miydi? harris baba da ölmüyo(gerçi ilk senaryoda onun yanında ölen, ikinci senaryoda ölmeyip kızın babasıyla depoya kaldırıldı), ne işler karıştırıyo o zaman, onun yaptıklarını kimse de görmüyo sanki.

Ed guest; kızın babası, sevgilisi ve onun öldürdüğü adam yapay. Senaryo da single player gibi heralde parayı ödeyen herkes kendi senaryosunu oynuyor. Kimisi v1.1 de oynarken yapay insanları veya hikayeyi güncelleyip yeni geleni v1.2 de oynatıyorlar. Ama harris in amacı ne anlamadım

Harris'in olayı benim anladığım parayı vermiş, paso vuruyor kırıyor işte, illegal adam RP'si yapıyor. Ha tabi Yul Bryner'ın oynadığı roldeyse aslında ilk sapıtan robotlardan, belki de Dolores'in geçtiği sınavdan geçmiş ve o dünyada farkedilmeyen ama kendi hayatını yaşayan bir robot olmuştur, ilerde görürüz artık :D.

Ekşide bir de şöyle bir şey demişler, dizinin geneliyle ilgili, belki sonuyla ilgili spoiler;

yeni nesil matrix. sonunda yaşadıkları dünyanın da aslında bir mmo dizayn olduğu ortaya çıkacak ve felsefi bir bitiriş yapacak.

Sosyal ağlarda paylaş

Buradaki silahlar nasıl çalışıyor olabilir?

1- Teddy önce iki haydutu öldürüyor, birinden kan aktığını da görüyoruz. Konuk olduğunu varsaydığımız Ed Harris'e ateş ettiğinde ise kurşunlar etki etmiyor.

2- Fahişe haydutlardan birine arkadan ateş edip yüzünü uçuruyor.

3- Konuklardan biri Hector'u boynundan vurunca kan çıkıyor.

Son iki durumu göz önüne alırsak silahların kurusıkı olmadığını söyleyebiliriz. Aksi takdirde robotların vücutlarının her yerinde duruma tamamen uygun zararı simule edecek şekilde fünyeler olması gerekir.

Yani silahlar büyük ihtimalle gerçek. Fakat konuklara ateş edildiginde mermi çıkmamasını veya mermilerin çok zayıf biçimde çıkmasını sağlayan bir sistem var.

Orijinal filmde silahlar konuklara doğrultulduğunda çalışmıyordu. Bir de robotların konuklara göre daha yavaş hareket etmesi olayları sürekli takip eden gözlemciler tarafından ayarlanıyordu.

Sosyal ağlarda paylaş

yekeyeke said:

Caguar said:

dreagloth said:

Harris'in olayı benim anladığım parayı vermiş, paso vuruyor kırıyor işte, illegal adam RP'si yapıyor. Ha tabi Yul Bryner'ın oynadığı roldeyse aslında ilk sapıtan robotlardan, belki de Dolores'in geçtiği sınavdan geçmiş ve o dünyada farkedilmeyen ama kendi hayatını yaşayan bir robot olmuştur, ilerde görürüz artık :D.

Ekşide bir de şöyle bir şey demişler, dizinin geneliyle ilgili, belki sonuyla ilgili spoiler;

yeni nesil matrix. sonunda yaşadıkları dünyanın da aslında bir mmo dizayn olduğu ortaya çıkacak ve felsefi bir bitiriş yapacak.

spo

Harris bnm olayim oynamak falan diyordu. Bi de level level burasi diye bi konusma vardi
Adamimiz secret leveli acmaya kasiyor bence
Kizilderililein mekani ariyor iste

Sosyal ağlarda paylaş

ABİ!

Bilmiyorsanız açın uyarlamaya konu 1973 yapımı filmi seyredin abi. Seyretmeden o acayip teoriler üretmeyin.

Ed Harris baba guest falan diil, bildiğin android. Yaradılışını sorguluyo, meet my maker diye Dolores'in babasıyla mesaj gönderen de o.

http://www.imdb.com/title/tt0070909/?ref_=nm_flmg_wr_36

Yul Brynner'in oynadığı gunslinger robot, Ed Harris işte.

Sosyal ağlarda paylaş

izledim bende simdi, olmus dizi.

s01e01

muzikler ve silahli sahneler cok iyi olmus hardcore girmisler direk, ilk bolumden de bir matrix/terminator havasi guzel baya.

birde o ilk 5dk icinde "serifi oldurduler" diye yandan giris yapan tipler adeta birer mmo quest npc sdf

Sosyal ağlarda paylaş

Olayların gelişmesi başka bir film klasiği ile de paralel gidiyor.

spoiler

Blade Runner dan bahsediyorum tabi. O filmde de bir grup replicant yaratıcılarına ulaşmak amacıyla önüne geleni öldürmeyi göze alıyordu.

Ed Harris "şimdilik" dizinin Rutger Haueri gibi.

Hatta Dolores in babasının da ifade ettiği gibi, Blade Runner daki elemanlar yaratıcıları ile nihayet karşılaştıklarında gayet vahşi bir şekilde öldürüyorlardı adamı.

Dolores in babasının verdiği mesajın aslen dolaylı olarak Ed Harris tarafından gönderildiğini göz önüne alırsak bu benzerlik biraz daha kuvvetleniyor.

Yine Blade Runner dan yola çıkarsak eğer, robotlardan birini robot avcısı olarak programlayabilirler. Bakınız Blade Runnerdaki Deckard. Directors cut izlendiğinde Deckardın da açıkça replicant olduğunu anlıyoruz.

Ayrıca yapımcıların da kısmen/tamamen robot olması ve bir üst yapımcı kadrosu daha olması teorisi de şu aşamada gayet mantıklı.

Yine Blade Runner da olduğu gibi gayet varoluşsal sorgulamalar var, herşeyin aslında hatalardan dolayı oluşması mevzusu gibi.

Son sahnede Dolores in sineği öldürmesi gayet beklenen bir haraket idi, çok gözümüze soktular o sinek olayını. Döngü bir yerde kırılacaktı artık.

Sonuçta gayet olmuş şimdilik.
Sosyal ağlarda paylaş

ben filmi izlemedim. şimdi de izlemek istemiyorum diziye başladığım için açıkçası spoiler babında.

bu yüzden sonunu hepimiz ışıktan geldik yaratıcı kitap tanrı allah falan gibi bağlamıyorlarsa her türlü izlenir. bayağı iyi başladı güzel gidecek gibi.

rating açısından game of thrones'un yanına yaklaşabileceğini sanmıyorum ama uzun vadede.

şahsi düşüncem tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...