Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Üçüncü sınıf bir üniversite mezununun gözyaşları

lazerbulbul

Öne çıkan mesajlar

murrica da maaşlar brüt oluyor. sağlık sigortası falan sen kendin istersen yapıyordun sanırım, bir de ne kadar kapsamlı yapacağına falan sen karar veriyorsun. vasıfsız elemana asgari ücrette 23k falan olması lazım.

tabii sigortayla beraber maaş verenler de var ama genel olarak ayrıymış.
Sosyal ağlarda paylaş

Kötü RTV mezunu der geçersiniz de başlık sahibinin yetoluğuna bakmayın gayette güzel iş sahası var lan. Setteki çaycı bile 1K maaş alıyorsa ve bu arkadaşa ancak 800 TL öngörmüşlerse gg wp.

2 Üniversite bitirdin diye kimse sana "gel seni yazı işleri müdürü yapıyım" falan demeyecek ki beklentin buysa sorry. Çok fazla tanıdığım var RTV mezunu en kötüsü 1.5K ile iş buldu. Ama 5 saat boom tutuyo ama günde 15 saat çalışıyor.

Ben bile hiç iş bilmeyen adama başlangıç olarak 1K veriyorum Kırıkkale gibi yerde.
Sosyal ağlarda paylaş

amerikadaki 7500 dolar ile buradaki 7500 dolardan bile daha fazla sey alırsın kuddusi

araba bile alırsın yani o derece amerikada o parayla.
benzin desen çok daha ucuz amerikada.
ötv yok, elektronikler daha ucuz.
yiyecek içecek daha ucuz.

kısaca hayat daha ucuz. alım gücün cok daha fazla o yüzden.

burada araba almaya kalksan bir araba da devlete alıyorsun resmen. bizim devletin kestiği vergileri mafya olsa kesmez utanır
Sosyal ağlarda paylaş

Okulda, ust donem mezunlardan biriyle tanistim. cocugun yaz stajlari kurumsal firmalardi hep + iyi oldugu bi hobisi var, hitabet ve iletisimini calisarak gelistidi. Az ama oz insan taniyor.Cocuk bolumu 5 senede #2.3 ortalamayla bitiriyor, masteryok, iki sene garanti'de calisiyor. Daha sonra google'da calismaya basladi 1 sene once.

hala uni okuyan varsa ibret alsin, hikayedeki cocuk gibi wot dosemeyin sonra sdff.
Sosyal ağlarda paylaş

5 senede cok da top olmayan bir okuldan Mezun oldum. 2.56 ortalama vardi sadece. Erasmus filan yaptim gerci cv de dikkat crkiyor ama ben de kurumsal Bir firmada staj yaptim. Simdi de global bir firmada istedigim bolumde calisiyorum.

Staj onemli. Network onemli. Yoksa 4.0 ortalama olsun odtu'de yine is bulamayabilirsiniz. Is hayatindaki en onemli sey networking.
Sosyal ağlarda paylaş

Çalıştığım fabrikanın it müdürü üni mezunu bile diildi.

Adam db yönetimi ile visual basic biliyodu. Basic ile bi program yapmış tüm fabrikayı o programa entegre etmiş bi sistem kurmuş.

Adam o sistemle müdürlük almış it sorumlusuyken. Şans + yaptığın işin o an ihtiyaçları karşılaması = müdürlük.

Hayat böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...