Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Expanse (2015) - Amazon

Norak

Öne çıkan mesajlar

güzeldi ama çok arada bitirdiler ya. İyiki kitabı okumuşum yoksa baya sezon finali değilde sezon arası gibiydi. Şimdi bi sene beklemek koyardı sdf

ep 9/10

Kitapta daha bi 28 days later atmosferi vardı diye hatırlıyorum. Vomit zombiler filan bekliyordum nasıl yapacaklar diye. Miller ile Holden'ın kısımlar horror'a kayıyodu. Kısmışlar o sahneleri baya. O biraz hayal kırıklığı oldu.

Sosyal ağlarda paylaş

Osirix said:

kitapları alma zamanı geldi

kitap baya iyi, 2.deyim ben bakalim :D

progamer said:

ep 9/10

Kitapta daha bi 28 days later atmosferi vardı diye hatırlıyorum. Vomit zombiler filan bekliyordum nasıl yapacaklar diye. Miller ile Holden'ın kısımlar horror'a kayıyodu. Kısmışlar o sahneleri baya. O biraz hayal kırıklığı oldu.

otel lobisindeki catisma sahnesi de baya sonuk kaldi kitaba gore.

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
6. kitap kasımda çıkıyormuş Babylon's Ashes

http://www.orbitbooks.net/2015/09/14/cover-launch-babylons-ashes-by-james-s-a-corey/

http://www.orbitbooks.net/wp-content/uploads/2015/09/Corey_BabylonsAshes_HC.jpg

Diziyi izlemeyen varsa da kaçırmasın en iyi güncel bilimkurgu. Hatta kitap bitchingi yaptırmıyor o kadar iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

progamer said:

daha sadece ilk kitabı okudum. Trailer'da ki karakterlerin yarısını tanımadım.

1 sezon 1 kitap şeklinde gitmeyecekler heralde. Bütün kitapları okuyayım da öyle seyredeyim, daha rahat şikayet edebilirim kötü olmuş diye sdg

SyFy için fazla büyük bütçeli gibi geliyor kitaptaki olaylar.

ilk kitabı okumayan bakmasın

vomit zombiler le virüs'ü nasıl yapcaklar acaba

Sosyal ağlarda paylaş

Şikayet edeyim demiş, dönüp şikayet etmiş mi? Hayır. Geçiniz.

Görüldüğü üzere iyi dizilerden şikayet etmiyoruz. Kitaba sadık kalsın plotları sulandırmasın yeter, yazın - görsel medya farkı için yapılan her değişikliğe karşı değiliz.

Yani özetle

KARABİBER TUZ GÖT OLDUN SUS

Sosyal ağlarda paylaş

ahaha audiobook olayı saolsun okudum (dinledim) kitapları. ilk sezon 1. kitabın 60-70% i gibi bişeydi. karakterler tabi ki kitaptan biraz farklı.

Piyasada sci-fi olmayınca buna atladık doğal olarak. kitaplardaki polikit atmosfer çok hoşuma gitti. İnsanlık uzaya açılsa benzer olaylar olur bence de. Uzayda uzun süre kalan toplulukların kendilerine has bir vüzut dili geliştirmeleri de çok mantıklı. ırkçılık olması da normal.

Aslında çok güzel bilgisayar oyunu senaryosu olur kitaplardan. Ortam çok elverişli :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Konu başlığı Silphatos tarafından The Expanse (2015) - Amazon olarak değiştirildi
  • Yeni Oluştur...