Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Expanse (2015) - Amazon

Norak

Öne çıkan mesajlar

Zombie olayının üzerinde fazla durulmayacak, belki tvde biraz ağırlığını arttırırlar ama space zombies horror diye devam etmiyor senaryo. Yine de bu virüsün geldiği alien kaynak en az siyasi çekişmeler kadar önemli, hatta ilerde daha önemli hale gelecek.

Jaan said:
Aslında çok güzel bilgisayar oyunu senaryosu olur kitaplardan. Ortam çok elverişli :)

Zaten ilk başta bi mmo settingi olarak düşünüp tasarlıyorlar, bununla ilgili araştırma yaparken o kadar fazla materyal birikiyor ki kitaba çevirmeye karar veriyorlar. Yazarların ikisi de GRRM ın pupili, birlikte çeşitli projelerde çalışmışlar vs. Setting ve pov narrative structure biraz belli ediyor zaten kendini
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 3 ay sonra ...
axedice said:

Şikayet edeyim demiş, dönüp şikayet etmiş mi? Hayır. Geçiniz.

Görüldüğü üzere iyi dizilerden şikayet etmiyoruz. Kitaba sadık kalsın plotları sulandırmasın yeter, yazın - görsel medya farkı için yapılan her değişikliğe karşı değiliz.

Yani özetle

KARABİBER TUZ GÖT OLDUN SUS

Nasıl kitaba sadık kalsın? O hintli kadının birinci kitapta olmamasını geçtim, ikinci kitapta yaptığı şeyler ile bile örtüşmüyor birinci sezonda yaptığı şeyler. sevdiği hiç bir arkadaşını politik sebeplerden feda etmek gibi bir durum yaşamıyor mesela dizide olduğu gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ama öyle bi duruma düşerse feda eder, avasaralanın karakterini gayet iyi yansıtan bi durum. GoTda sıkıntı olan dizide böyle ufak farkların mini plotların olması ya da bazılarının çıkarılması değil karakterlerin ve ana hikayelerin katledilmesiydi, burda ilk sezon gayet kitapla uyumlu gidiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

once

XLegolas said:

2-3 hafta önce başladım bunu okumaya 3. kitabın ortalarındayım.
başka konularda kitaptan spoiler vereni görürsem acımam

diyosun, sonra ben yanmiyim baskasi yansin diyorsun ..

XLegolas said:

axedice said:

Görüldüğü üzere iyi dizilerden şikayet etmiyoruz. Kitaba sadık kalsın plotları sulandırmasın yeter, yazın - görsel medya farkı için yapılan her değişikliğe karşı değiliz.

Yani özetle

Nasıl kitaba sadık kalsın? O hintli kadının birinci kitapta olmamasını geçtim, ikinci kitapta yaptığı şeyler ile bile örtüşmüyor birinci sezonda yaptığı şeyler. sevdiği hiç bir arkadaşını politik sebeplerden feda etmek gibi bir durum yaşamıyor mesela dizide olduğu gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Ama öyle bi duruma düşerse feda eder, avasaralanın karakterini gayet iyi yansıtan bi durum. GoTda sıkıntı olan dizide böyle ufak farkların mini plotların olması ya da bazılarının çıkarılması değil karakterlerin ve ana hikayelerin katledilmesiydi, burda ilk sezon gayet kitapla uyumlu gidiyor.

Katılıyorum bence de gayet başarılıydı ilk sezon. 3. kitabı yeni bitirdim ve okurken castingin ne kadar iyi olduğunu düşündüm ayrıca.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

once

XLegolas said:

2-3 hafta önce başladım bunu okumaya 3. kitabın ortalarındayım.
başka konularda kitaptan spoiler vereni görürsem acımam

diyosun, sonra ben yanmiyim baskasi yansin diyorsun ..

XLegolas said:

axedice said:

Yani özetle

İyi de dizide olan bişeyin kitapta olmadığını söylemek spoiler sayılmaz. "Game of thrones kitaplarında Jaime Dorne'a gitmiyor"a spoiler demek gibi bişey senin şu yaptığın. Ayıp bilader.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Çok rahatsız olmadım ben de zaten genel karakteri uygun, mini plot da kadına uygun bir mini plot. Bütün sezon Holden ve Miller geçseydi bayardı zaten. GoTda miniplotlar da sıkıntı buarada çünkü akla mantığa sığmayan miniplotlar ekliyorlar diziye James ve Bron rescue mission gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Ne guzel bi diziymis bu

Belter Creole isini cok muazzam basarmislar. Beyaz Anglosaksonlar'in bu kadar basarili bir sekilde yabanci dil konustugunu hic gormemistim. Ozellikle Dawes, sari sacli agitator ve fahise Gia o kadar iyiler ki heralde gercek hayatta Guney Afrikalilar falan diye dusunmustum ki degillermis.
Sosyal ağlarda paylaş

• Konu başlığı Silphatos tarafından The Expanse (2015) - Amazon olarak değiştirildi
  • Yeni Oluştur...