Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crowfall

Certhas

Öne çıkan mesajlar

Xenus said:

abi oyunda skill macro yok bana mı anlatıyorsun, 1 senedir oynuyorum oyunu. combo ile karıştırıyorsun sanırım. 1v1 zaten ilk cc'i atma üzerine kurulu sonra tek skill combo'da adamı alıyorsun cc'den çıkamadan. skill canceling çok kısıtlı bdo.

macro sadece at sürerken var, at skillerini cancel ediyorsun sürekli. birde belki pot spam yapmak için kullanılabilir o kadar. öteki türlü reliable bişi değil macro.

eskiden quickslot kullanırsan daha fazla mana kullanıyordu mesela skill shortcut'ına göre, q+w'i naga tuşlarına falan atamışsa bu macro olmaz zaten.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=_w3B6FDdEx4?feature=oembed" width="459">

1 yılda öğrenememişsin biraz daha araştır bence ve bunlar halen dvm etmekte ne kadar bannlasalarda. Ha hala yok diyorsan google da "mmo viper" diye search edersen gelen ilk siteye tıkla.Saydığın oyunlarla ilgili neler olduğunu görürsün.
Sosyal ağlarda paylaş

Aksiyon RPG konusunda katiliyorum yalniz Bone ve imam'a. GCD 2,5 sn olsun demiyorum tabii ama tus spami ve sadece efektlerin oldugu mmolar cidden basimi donduruyor - BDO ya bir kac saatten fazla dayanamamistim acikcasi.
GW2 modeli bence aralarinda en iyisiydi, cidden skilin nispeten daha cok ise yaradigi rakibin durumuna gore pozisyon skil aldigin daha az spamliydi combati. Orda da ability weapon olayi vardi ama benim icin aksiyon combat (hybrid dediginiz gib) olayini en iyi yapan GW2 oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.crowfall.com/en/faq/combat/

olay biraz zevk meselesi işte. mesela crowfall'ın sitede combat animasyonları/hissi TERA gibi olacak denmiş. creepy şeyleri geçersek TERA'nın combatı bence piyasada en iyi hissi veren MMO combatı ama bazısı sevmez. fast-paced çünkü baş döndürebilir, hele yaş 35+ falansa oynanmaz. oyuncu yeteneği, tryhard oynama çok daha önemli oluyor aksiyon combatta. bi nevi fighting genresine dönüyor çünkü oyun.

BDO'nun default hali baya kanser zaten. screen shake + abartı ekstra skill particle effectleriyle oynanmaz halde geliyor ikisini kapatınca oynanabilir hale geliyor. asyalıların cinsliği yapıcak bişi yok.

gw2 karşılaştırmasını da anlamıyorum. ben release'de 1 ay oynayıp bırakmıştım. kaç tane skill kullanıyorsunuz ki abi gw2'de? nasıl bi derinlik var? arkadaki videoyu izliyorum adam blobla koşup E'yi spamlıyor sadece. gayet button masher gözüküyor. gerizekalı da moron gibi gibi bağırıyor zaten, raid leadliğini sevdiğim. 4 sene öncesi combatı koyulmuş üstüne. millet artık böyle değil diye yazmış hep.
Sosyal ağlarda paylaş

GW2 için: WvWvW'de 50 kişi aynı grupta pvp yaparsan braindead zaten (coordinated 10-15 kişilik grupları saymıyorum, 15 kişi 40 kişiyi bile indirebilirsin). 5v5 ranked ayrı olay veya solo roam yapıp 1v3 yapmaya çalışmak farklı bir şey. Her classı iyi bilmen, classların önemli skillerini interruptlaman lazım. Derinliği yok gibi gözükse de learning curveü baya yüksek özellikle Mesmer ve Thief'in. Elementalist mesela 30 skill'i kullanıp bir de combolamak zorunda kalabiliyor, Engineer da keza öyle. Thief 15 skill falan kullansa da weapon skillerinin cd'ı yok, resource management hayvan gibi. Kısaca GW2 combatı bana göre piyasadaki en iyi PvP MMO combati.
Sosyal ağlarda paylaş

paradoksalkedi said:

GW2 için: WvWvW'de 50 kişi aynı grupta pvp yaparsan braindead zaten (coordinated 10-15 kişilik grupları saymıyorum, 15 kişi 40 kişiyi bile indirebilirsin). 5v5 ranked ayrı olay veya solo roam yapıp 1v3 yapmaya çalışmak farklı bir şey. Her classı iyi bilmen, classların önemli skillerini interruptlaman lazım.

şu kısımı sağlamayan piyasada MMO kaldı mı abi? tabi ki open world pvp, battleground pvp, duel pvp'nin farklı dinamikleri olacak. GW2'yi oynadım işte ama öyle ahım şahım hatırlamıyorum açıkçası. 2h warrior oynadım belki ondandır. seçim meselesi ben fast paced combat tab target olmayan combat seviyorum. TERA, BDO hatta BnS'in combatı daha iyi geliyor benim için. BnS'de zaten otistik derecede tryhard oynaman gerekiyor 1v1 arena'da. o yüzden kore'de e-sport oldu zaten. her class'a ayrı gameplay tarzı hatta maç başlamadan skill build respec yapmak gerekiyor.

shooter'da bile fast paced daha iyi bana göre. zamanında crimecraft diye tırto bi tps'i oynuyordum sonra APB çıkınca, onu beğenmemiştim mesela. keza m&b'i de çok severim.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

omersem said:

Çok sıkı takip etmediğim için soruyorum KS den gerçekten ses getirmiş bir oyun çıktı mı ? Yoksa potansiyeli olupta milyon $ lar boşa gitti durumu mu var hep.

https://www.kickstarter.com/discover/categories/games/video%20games?ref=discovery_overlay&sort=most_backed

double fine adventure, torment, pillars of eternity, planetary annihilation, shadow returns, shadowrun hong kong, elite dangerous, hyper light drifter, dreamfall chapters, divinity original sin, satellite reign, shovel knight, leisure suit larry, broken sword, superhot, republique, dead state, darkest dungeons, ftl, rimworld, we happy few, project fedora, chaos reborn, benim bildiğim kadarıyla başarıyla tamamlanan oyunlar.

Sanırım benim bakış açım farklı. Iş dünyasıyla fazla yüz gözüm ondan herhalde.

Bu yapımlar iyi mi % 50 sini oynamışımdır az ya da çok evet iyi. Bu yapımlara KS den toplanan bağışların toplamı güçlü bir kadro ile büyük bir yapımcı tarafından harcansa evet bu oyunların % 50 si çıkar piyasaya ama sadece şahsi düşüncem olarak belirtiyorum pillars of eternity yi oynamaya başladığımda hey gidi baulders gate ya da ya bunu ice wind dale deki gibi landan oynamak lazım demezdikte .
Aha aga bu ne ya iy olmus hakkaten derdik.
2 seçenek var;
Ya türevlerden çok sıkıldım artık ilk diabloyu kurduğumda aldığım heyecanı arıyorum. POE diablo kıyaslamalarını okumaktan yoruldum.

ya da diiceksiniz ki abi snein yaş 37 büyüdün bırak bu işleri.

Özgün oyun yapıp bombayı patlatan adamların hepsi 1975 doğumlu ve bu sektörden çıktılar mı merak ediyorum.

Herkese selamlar
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

paradoksalkedi said:

GW2 için: WvWvW'de 50 kişi aynı grupta pvp yaparsan braindead zaten (coordinated 10-15 kişilik grupları saymıyorum, 15 kişi 40 kişiyi bile indirebilirsin). 5v5 ranked ayrı olay veya solo roam yapıp 1v3 yapmaya çalışmak farklı bir şey. Her classı iyi bilmen, classların önemli skillerini interruptlaman lazım.

şu kısımı sağlamayan piyasada MMO kaldı mı abi? tabi ki open world pvp, battleground pvp, duel pvp'nin farklı dinamikleri olacak. GW2'yi oynadım işte ama öyle ahım şahım hatırlamıyorum açıkçası. 2h warrior oynadım belki ondandır. seçim meselesi ben fast paced combat tab target olmayan combat seviyorum. TERA, BDO hatta BnS'in combatı daha iyi geliyor benim için. BnS'de zaten otistik derecede tryhard oynaman gerekiyor 1v1 arena'da. o yüzden kore'de e-sport oldu zaten. her class'a ayrı gameplay tarzı hatta maç başlamadan skill build respec yapmak gerekiyor.

shooter'da bile fast paced daha iyi bana göre. zamanında crimecraft diye tırto bi tps'i oynuyordum sonra APB çıkınca, onu beğenmemiştim mesela. keza m&b'i de çok severim.

abi gw2 alabildiğince fast paced zaten, tab targetting de değil? oyun çok değişti ve farklı da hatırlıyor olabilirsin. gw2'nin combatına yakın herhangi bir mmo yok şu an, tera biraz yakın ama mekanik olarak çok daha farklı. crowfall'ı bayadır takip ediyorum ben ama hala combatı o kadar hoş gelmiyor bana, bir çıkışa yaklaşsın da göreceğiz. visual update güzel olmuş ama.
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.youtube.com/watch?v=dDuBfAbZnp0

gw2 fast paced evet nasıl tab targetin değil abi, adam target'a kitleniyor işte, target reticle de yok. ha son expansionlarda değiştiyse bilemem. ben gw2'i oynarken sürekli target nearest player tuşuna bastığımı hatırlıyorum.

olay şu tab target olunca, adam fov'unda olduğu sürece miss atma olasılığın yok, adam kitelamak falan da çocuk oyuncağı oluyor. aksiyon combatta sen skilli atana kadar adam ordan oraya dodge roll yapıyor, skilli kaçırabiliyorsun. target olmayınca karambolde adamı kaybediyorsun mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

değil işte öyle. auto attack chain target rangeinde çalışıyor mesela doğru, ama bütün combo skillerin, tüm güçlü skiller aoe mantığında çalışıyor gw2de. adam dodgelarsa gg yiyorsun, adamın movementını ve skillerini düşünüp ona göre "oturtman" lazım skilleri. target'a vuran wow misali skill çok az gw2de. veya atıyorum thiefin bir buildi ona odaklı, diğer bulti tamamen aoe targeting üstüne kurulu.
Sosyal ağlarda paylaş

omersem said:

Sanırım benim bakış açım farklı. Iş dünyasıyla fazla yüz gözüm ondan herhalde.

Bu yapımlar iyi mi % 50 sini oynamışımdır az ya da çok evet iyi. Bu yapımlara KS den toplanan bağışların toplamı güçlü bir kadro ile büyük bir yapımcı tarafından harcansa evet bu oyunların % 50 si çıkar piyasaya ama sadece şahsi düşüncem olarak belirtiyorum pillars of eternity yi oynamaya başladığımda hey gidi baulders gate ya da ya bunu ice wind dale deki gibi landan oynamak lazım demezdikte .
Aha aga bu ne ya iy olmus hakkaten derdik.
2 seçenek var;
Ya türevlerden çok sıkıldım artık ilk diabloyu kurduğumda aldığım heyecanı arıyorum. POE diablo kıyaslamalarını okumaktan yoruldum.

ya da diiceksiniz ki abi snein yaş 37 büyüdün bırak bu işleri.

Özgün oyun yapıp bombayı patlatan adamların hepsi 1975 doğumlu ve bu sektörden çıktılar mı merak ediyorum.

Herkese selamlar

sorduğun soru başarılı sonuç veren bir proje olup olmadığıylaydı.

bu oyunları beğenmiyorsan o senin bileceğin iş. ben de futbol oyunlarını hiç sevmiyorum ama yıllardır deli gibi tutuyor, başarılı işler çıkıyor.

bunun yaşla, iş dünyasıyla felan alakası yok.

baldur's gate, o yıllarda yeni sayılacak bir grafik tarzıyla çıkan ilk oyunlardan olmuştu. hayallerimizde canlandırdığımız dünyaları, elle tutulabilecekmiş gibi sunmuştu.
hatta türkiye'de çoook geniş bir kitlenin ilk oyunlarından biridir bu.
ancak herkes "ah baldur's gate, oh baldur's gate, seni seviyorum, sen neydin baldur's gate" diye konuşsa da, aslında çok kötü bir oyundur. özellikle ilki.
torment ve fallout gibi oyunlara kıyasladığında, narrative olarak, gameplay olarak ve karakterler olarak çok zayıf bir oyundu. ikinci çıkan oyun, birçok şeyde kendini geliştirmişse de yine de kısmen kuru bir oyun olarak kaldı.

eğer pillars of eternity gibi oyunları "bg1'in bana verdiği hissi versin" diyerek oynuyorsan, zaten boşa zaman kaybı. bu oyunların amacı piyasada yeni bir soluk yaratmak değil, bg1 ve bg2'i halen oynayan kişilere yeni bir hikaye sunabilmek.

Path of Exile konusunda da öyle. yorumları okumaktan sıkıldıysan okuma? aç oyunu oyna. yorumlardan sana ne? sonuçta o yorumlar olmasa da oyundan alacağın zevk değişmeyecek.

kickstarter için yazdığım diğer oyunların bu tartışmayla da alakası yok sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

yılın sonuna doğru live serverlar launch olacakmış.

https://twitter.com/CrowfallGame/status/869613177792843776

character customization hakkında bilgi.

https://crowfall.com/en/news/character-customization-race-and-class-design/
https://community.crowfall.com/index.php?/topic/17196-race-and-class-design-official-discussion-thread/#comment-345213
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
campaign system test

https://www.crowfall.com/en/news/founders-update-campaign-system-test/

Great news! We’re about ready to roll out our first trial Campaigns to the playtest environment. Let’s talk about how that is going to work.

This weekend (7-22 & 7-23) we’re going to run our first…

su koyuldu mu bilmiyorum, arka sayfalarda goremedim;

[video]https://www.youtube.com/watch?v=rQmCG33uMTo?feature=oembed" width="459">

Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

https://www.youtube.com/watch?v=bpDAxBCz_sg

bu oyun oynanmaz. CC duration'ı gördüm kapattım direkt. Adam 4 5 saniye yerde durdu Archeage de daha kısa lan cc duration. Ayrıca spell effectten başka hiçbir şey yok çok kımıl kımıl göz yorucu.

Bu oyun da GG. Eğer bu kadar yüksek cc duration olcaksa CC break spelleri çok fazla olmalı ciddiyim oynanmaz bu oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

yıl olmus 2017 hala keybord spam oyunlar yapıyo adamlar hadş onu yapıyosun lan bari grafikleri costur hadi onuda yapmadın bir hikaye koy ortaya . aldım 12 M $ çayır çimen veriyorum sizde hadi vurun birbirinize büyük bütceli oyun firmalarıda uyandı artık harry potter sanayisinin ne kadar büyük olduguna adamlar ne kasıcam lan yüzüüklerin efendisini yazıp cekip 100 M $ kazancam diye cekerim 1 tane zırttırı zıt leviosa 99 M $ kazanırım hemde 1/10 bütceyler diyor. Anlaşıldı Micheal Jackson nı dinledğimiz Warcraftı oynadığımız altın cag bitti baska sektöre yönelme vakti .

GG
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...