Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Superonline Fiber kullanan var mı?

sabonis

Öne çıkan mesajlar

serjuhan said:

SOL zaten telefon hattını normal şebekeden çekmiyor. Kendi kablosu üzerinden modeme bağlanan telefon ile hizmeti veriyor diye biliyorum.

ttnet adslde telefon hattından internet hizmeti alıyordum, yani telefon kablosuyla.SOL fiberde telefon hattı tarifesini kullanıyorum, telefon kablosunu modeme bağlıyorsun. Hani adsl acizlikmiş öyle diim. 1mm tel ile avrupaya açılmaya çalışıyosun falan gg
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...
senko said:

LathspeLL said:

Cevaplayında başvurayım adamlara.

Birde bu adamların taktığı modem iyi midir? Yoksa gidip kendim mi alayım. Fiber için en iyi modem hangisi?

baska modem ile calismiyor
adamlarinkini kullanmak zorundasin.

Çözümünü buldum. Daha iyi bir modem alıp OpenWRT falan kuruyorsun modeme, superonline modemin MAC'ini clone'luyorsun çalışıyor. Üstelik superonline network'üne bakamıyormuş bu yolla :D
Sosyal ağlarda paylaş

Bana verdikleri modem gayet güzel, Huawei HG255s, henüz bir sıkıntı yaşamadım.

Ping, hız vs konusunda da çok iyi (Zeytinburnu). Araştırırken baya korkunç şeyler yazıyorlar ama bölgeden bölgeye farkediyo olabilir.

2 hafta falan oldu henüz kesilme, yavaşlama yaşamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:

senko said:

LathspeLL said:

Cevaplayında başvurayım adamlara.

Birde bu adamların taktığı modem iyi midir? Yoksa gidip kendim mi alayım. Fiber için en iyi modem hangisi?

baska modem ile calismiyor
adamlarinkini kullanmak zorundasin.

Çözümünü buldum. Daha iyi bir modem alıp OpenWRT falan kuruyorsun modeme, superonline modemin MAC'ini clone'luyorsun çalışıyor. Üstelik superonline network'üne bakamıyormuş bu yolla :D

ahaha ne kasmışsın :)
ne gerek var abi, çok lazımsa turkcell'in modeminin çıkışına başka bir router bağlarsın istediğin numaraları yaptırırsın alete.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:

O zaten oluyor da birincisi bir şekilde fiber bağlantının şifresini edinmen gerekiyor ve genelde vermiyorlar telefondan, modemden extract etmen gerekiyor, ikincisi de destek için aradığında direk modemine falan bağlanıyorlar, o şekilde aradığında "noluyo lan" diyebilirler.

Huawei'den ben de memnunum aslında, eşşek kadar antenli modemlerden daha iyi kapsıyor evi ama eski Pirelli'lerde olan QoS ayarlarını ya da dengini bulamadım. "Wireless 10 MBit'ten fazla alamasın" diye ayar yapıyordum millet benim LAN'ı sömüremesin diye, bunda yok mu? (Pirelli'de admin kullanıcısı aslında admin değildi, root şifresini bulmak gerekiyordu advanced menüler için, bunda da mı öyle acaba?)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...