Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Superonline Fiber kullanan var mı?

sabonis

Öne çıkan mesajlar

memnun musunuz, düzgün hizmet sağlıyorlar mı?

bende ttnet 8mbit adsl var AKK'sız tamamen, 120 mi ne galiba ayda.
300 gb ile 550 gb arası download'um oluyor.

şimdi bu superonline'da 100gb akk'lı 50mbit paket var gece kuşu diye. 00:00-06:00 arasında akk'dan yemiyor: 59 Tl

bir de 20 liraya 100gb kota satın alabiliyorsun. ben bundan 3 tane alırım her ay, ayda 120 tl'ye gelir yine, 300gb kotalı 50mbit hızında internetim olur. downloadlarımın çoğunu da gece 12-06 arası yaparım temiz temiz.

mantıklı mıdır gençler?
Sosyal ağlarda paylaş

bende 100 mbit 250gb akk var. yeni eve taşındım bin beddua ile bıraktığım süperonline ı sitede hayvani hizmet verdikleri için kabul ettim. ayda 100 lira falan ödüyorum. bazen gecenin bi yarısı durup dururken internet gidip geliyo ama onuda türkiye'ye verip geçmek lazım. geri kalanından memnunum
Sosyal ağlarda paylaş

geçen arkadaşa o gece kuşu tarifesi kalktı demişler galiba.

ben kullanıyorum memnunum. geçen internet kesildi , aradım yarım saate geldiler. meğer tüm binanın bağlı olduğu bodrumdaki kutunun şalteri atmış, boşa çağırmışız adamı :)

tek sorun youtube çok yavaş. videoları 144p ile açmaya çalışıyor , kendim 720pye getiriyorum donarak ilerliyor takılıyor. yutuptan mıdır netten mi anlayamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

gece kuşuna geçecem gibi duruyordu ama şimdi yeni bişi öğrendim, bilmiyorum..

gece kuşunda 50gb upload limiti varmış ve upload için joker kota almak diye bir şey yokmuş. hay sokiim. ne cimriler anasını satiim 100gb upload yapsak nolacak...

mahoolmez said:

geçen arkadaşa o gece kuşu tarifesi kalktı demişler galiba.

valla 2 tane ayrı herif söyledi telefonda, bi de web sitesinde de var. bana da onu satacaklar şimdi. sanmıyorum kalktığını :D
Sosyal ağlarda paylaş

Fransuxa said:

bende 100 mbit 250gb akk var. yeni eve taşındım bin beddua ile bıraktığım süperonline ı sitede hayvani hizmet verdikleri için kabul ettim. ayda 100 lira falan ödüyorum. bazen gecenin bi yarısı durup dururken internet gidip geliyo ama onuda türkiye'ye verip geçmek lazım. geri kalanından memnunum

Esnaf said:

ben kullanıyorum evde.bazen sıkıntı oluyor hız falan düşüyor durduk yere ama onun dışında çok memnunum

hangi modemi veriyor bunlar bu arada? arkasında birkaç ethernet çıkışı var herhalde değil mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Şuan daha iyi ISS yok zaten. Sıfır sorun olma ihtimali TR sınırları içerisinde mümkün değil. Hafta sonu, bayram-kelam da tabiki sorunlar oluyor her ISS de

Fiyatı TTnete göre uygun
DL hızları çok iyi
Kota ttnete göre daha fazla
en önemlisi 5mbit upload hızı veriyor (spastik ttnet adsl için 1mbit, fiber için 2mbit veriyor. şaka gibi. 720p stream yapamazsın)
Sabit hat alır veya geçiş yaptırırsan tlf için aylık sabit ödeme almıyorlar ve fiber internet için indirim yapıyorlar.
Turbo tuş ucuz
Turkcell var arkasında falan filan
Sosyal ağlarda paylaş

stormeagle said:

Fiyatı TTnete göre uygun
DL hızları çok iyi
Kota ttnete göre daha fazla
en önemlisi 5mbit upload hızı veriyor (spastik ttnet adsl için 1mbit, fiber için 2mbit veriyor. şaka gibi. 720p stream yapamazsın)
Sabit hat alır veya geçiş yaptırırsan tlf için aylık sabit ödeme almıyorlar ve fiber internet için indirim yapıyorlar.
Turbo tuş ucuz
Turkcell var arkasında falan filan

aynen bu nedenlerden dolayı geçicem

ama 720p stream yapamazsın derken, superonline'da da yapamıyorsun, onu söyliim. 50gb upload veriyor. 3 kere stream yapsan bitirirsin. üstelik joker kota'yı upload için vermiyorlar, sadece download için veriyorlar. yani upload kotanı bitirirsen, ay sonuna kadar 3mbit/1mbit takılmak zorundasın.

şu an tek aklımdaki soru işareti de bu zaten....
Sosyal ağlarda paylaş

upload kotası hepsinde var ya. 720p stream yapabilecek hız sadece SOL da var zaten de kota işi ayrı tabi. hafif ses-görüntü bitrate den kısarak makul şekilde yapılıyor. Her gün 8-10 saat kaldırmaz tabi günde 2-3 saat ile 1 ay yeter muhtemelen.

zaten upload kotası olmalı gerçekten. 50gb biraz az tabi ama anormal rakamlara çıkarsa hardcore uploaderlar sağolsun tüm TR nin neti yerle bir edebilir. upload kadar hızı sömüren bir şey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

stormeagle said:

upload kotası hepsinde var ya. 720p stream yapabilecek hız sadece SOL da var zaten de kota işi ayrı tabi. hafif ses-görüntü bitrate den kısarak makul şekilde yapılıyor. Her gün 8-10 saat kaldırmaz tabi günde 2-3 saat ile 1 ay yeter muhtemelen.

zaten upload kotası olmalı gerçekten. 50gb biraz az tabi ama anormal rakamlara çıkarsa hardcore uploaderlar sağolsun tüm TR nin neti yerle bir edebilir. upload kadar hızı sömüren bir şey yok.

gece kuşunun 50gb upload kotası var. peki şunların kaçar upload kotası var biliyo musun, yazmıyo sitede, bulamadım. mesela seninki hangisi ve kotası kaç?

Sosyal ağlarda paylaş

stormeagle said:

uydunette yok?
Sosyal ağlarda paylaş

Uydunetin abone sayısı nedir neye kota koysun :)

benim 50mbit 100gb dl akk 49tl. 50gb upload kota var.
bundan önceki tarifem 25mbit 100gb akk idi onda da 50gb upload kotası vardı.

DL için geçerli olan AKK'nin %50 si kadar upload kotası veriyor olabilir. 250gb akk li bir tarife alırsan 125gb upload kotası gibi. bilmiyorum tabi sormak lazım
Sosyal ağlarda paylaş

oyunlarda ping ne civarlarda bu arada?

PrudenT said:

stormeagle said:

uydunette yok?

e oha bu iyiymiş. şuna da yarın bi bakiim de son kararımı veriim. bunda nasıl oyunlarda ping?
Sosyal ağlarda paylaş

bağlattım ben de, 1 haftadır kullanıyorum
memnunum şimdilik
ama download'la pek aram yok benim, yutup mutup arada siteden dizi, film izlemece.
bağlantım varken gerçi kasayı bu eve getirip server kurayım diyorum, git'i kurarım üstüne, bi tane de jboss çakarım mis.
oyanalınırm öyle

gerçi onun için de statik ip gerekecek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...