Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Turkish Lira is coming to Steam!

Silphatos

Öne çıkan mesajlar

Cevaplardan anlaşılacağı üzere en azından şimdilik fiyatlar böyle devam edecek. İleride satışlar bir anda düşerse veya millet sağdan soldan GoG'dan falan ucuza aldığı oyunları Steam'e eklemeye başlarsa "ne halt ettik biz" diye tekrar gözden geçirirler heralde.

Kalıcı olarak ABD'de yaşayan arkadaşlar var, onlara para yollayıp giftlettiririm artık pahalı oyunları.

Öte yandan TL fiyatı ABD ile aynı veya daha düşük oyunlar da bol miktarda var, onlar açısından güzel oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

Ticket açmıştım 75 liralık oyun 170 oldu publishera düzdürüyorsunuz bizi ne ayak diye, c/p cevap gelmiş:

said:
Hello,

Thank you for contacting Steam Support.

We apologize for the delay.

We appreciate your feedback regarding the pricing in Steam.

Prices in the Steam Store are set on a region by region basis. The price and currency displayed are the set prices for those games based on your location.

We are always working with publishers to adjust prices to be in line with what can be found at local retailers and online shops.

If you have any further questions, please let us know - we will be happy to assist you.

Tickettan, supporttan cacık olmayacak yani. Sesimizi duyurabileceksek ancak discussions forumda duyururuz.

bence burada bir detay var local retailers and online shops diyor. Tamam, dükkan fiyatıyla steam fiyatı aynı oldu ama aral'ın kendi sitesi daha ucuza satıyor dükkandan da, steam'den de. Çünkü dükkan fiyatında adamlar kazık atıyor. Rusya'da dükkan fiyatıyla online fiyatlar benzer mesela.

Her şeyi geçtim steam'den almak isteyenler için zaten ruslar oyun giftlerini, item karşılığında steam üzerinden takas yapıyor. Ben bu olaylardan önce de alabildiğimi öyle alıyordum.
Sosyal ağlarda paylaş

bana da supportdan aynı cevabı kopyalayıp yapıştırmışlar

Thank you for contacting Steam Support.

We apologize for the delay.

The information on the Steam Storefront is the only available information at this time.

Prices in the Steam Store are set on a region by region basis. The price and currency displayed are the set prices for those games and items based on your location.

Please refer to the Steam News section for the latest news and updates on upcoming Steam titles and content.

Sosyal ağlarda paylaş

küfür etseler daha açıklayıcı olurmuş asd

neyse farkmaz zaten gmr için, dolar üstünden ve indirimli fiyattan oyun alabilecek yüzlerce site var steam key sağlayan, hepsinin kendi indirimleri de oluyor,

direk steamden de işte mevsimlik indirimde anca bakılır bi artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya şöyle söyleyeyim, ben alacağım oyunun Steam-ABD fiyatına google'dan bakıyorum artık.

İndirime de girse ABD fiyatının üstüne oyun almam Steam'den. Kazıklanmış hissederim. Bir kere CoD aldım öyle, sonra TR'ye daha yüksek sattıklarını gördüm (ABD 50 iken TR 70 dolardı) bi daha CoD serisi oyun almadım mesela. İlla çok istersem arkadaştan isterim giftler ABD'den, ben ona parasını yollarım. Tutup da bu region muhabbeti yüzünden daha pahalıya oyun alacaksam aptal gibi hissederim kendimi.

Ama sen tutup da bölge bölge ayırıp sonra maddi geliri daha düşük ülkede daha yüksek fiyata satmaya çalışırsan tepki çekersin, çekmelisin.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Ama sen tutup da bölge bölge ayırıp sonra maddi geliri daha düşük ülkede daha yüksek fiyata satmaya çalışırsan tepki çekersin, çekmelisin.

Aynen.

Yani direk "hmm bu ülkede retailde kaça gidiosa oradan koyayım" çok basit bir mantık ve oyuncu kaybettirir sadece. Koca şirketsin. Ülkeler içerisinde gelir dağılımı konusunda fikrin var elbet. Minimum gelir/oyun fiyatı dengesi kurmak da zor değil isteyince.

Sen böyle yaptığında, retail yerine senden alan adam senden de değil başka aracıdan alır gider.
Sosyal ağlarda paylaş

bir de dediginiz gibi artik fiyatlandirma politikalarini gozden gecirmeliler..insanlarin icerigi 3 dakikada tukettigi bu donemde bir seyin ne kadar edebilecegini bulmak en fazla 10 saniye..ve denildigi gibi kendi ulkende fahis fiyatla almak ancak cok cok buyuk artilari varsa dusunulebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Ya şöyle söyleyeyim, ben alacağım oyunun Steam-ABD fiyatına google'dan bakıyorum artık.

İndirime de girse ABD fiyatının üstüne oyun almam Steam'den. Kazıklanmış hissederim. Bir kere CoD aldım öyle, sonra TR'ye daha yüksek sattıklarını gördüm (ABD 50 iken TR 70 dolardı) bi daha CoD serisi oyun almadım mesela. İlla çok istersem arkadaştan isterim giftler ABD'den, ben ona parasını yollarım. Tutup da bu region muhabbeti yüzünden daha pahalıya oyun alacaksam aptal gibi hissederim kendimi.

Dün gece forumlara bakarken bir meksikalının post unu gördüm, heriflerde aynı durumdaydı bizde oyun çok pahalı region olayı olunca ne hale gelecek diye çok korktuk ama süper fiyatlar çıktı diyor. Onların Aral ı salak o zaman?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...