Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WoW Down to 6.8 Million Subscribers

pattisliborek

Öne çıkan mesajlar

Onu bunu geçin de bana bu hafta 14 boss'tan 8 tane titan runestone düşer mi ona cevap verin :(

MoP, Cataclysm'den 10 kat daha doyurucu WotLK'dan da temiz 5 kat daha dolu dolu; oyuncu sayısının düşme nedeni ismin eskimesi ve moba çılgınlığı. MMO ve RTS oyuncularının büyük çoğunluğu moba'lara kaydı son dönemde. Zaten HoS falan da o yüzden çıkıyor; o pastanın da en az yarısına sahip olmak istiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

3 ay önce kız arkadaşımla oynamak için swtor çektim. oyunun ana questline'ı olan story questlerini beraber yaparsan sadece tek bir taraf ödül alıyor. mmo olarak oynamak istiyorsan side questlerle oyunu oynamak zorundasın yoksa biri level atlıyor diğeri level atlamıyor.

o kadar iyi bir mmo ki birlikte oynayamıyorsun. yanyana oturup, farklı questleri yapıyorsun, aynı partyde. öyle iyi.

o işte oyunun çekirdeğindeki problem, oyun MMORPG ama esasen zihniyet KOTOR3

bir nevi tek takılırken oyun senin için single player storyline oluyor. raiddi, pvp'ydi girince işte mmorpg özellikleri açılıyor.

Benim de hiç haz etmediğim bir olay, kasma süreci özellikle çok rezil oluyor. Kasarken bu kadar çok sıkıldığım oyun azdır yani doğruya doğru, Knight kasmıştım ben şimdi yeni karakter kasayım diyorum ranged ama sırf bu yüzden üşeniyorum asdfsd

Onun dışında end game gayet iyidir swtor'un, yapmayın etmeyin. Daha iyi olabilir miydi? fazlasıyla evet ama çıkışıyla kıyaslandığında gayet yol kat edildi.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Onu bunu geçin de bana bu hafta 14 boss'tan 8 tane titan runestone düşer mi ona cevap verin :(

MoP, Cataclysm'den 10 kat daha doyurucu WotLK'dan da temiz 5 kat daha dolu dolu; oyuncu sayısının düşme nedeni ismin eskimesi ve moba çılgınlığı. MMO ve RTS oyuncularının büyük çoğunluğu moba'lara kaydı son dönemde. Zaten HoS falan da o yüzden çıkıyor; o pastanın da en az yarısına sahip olmak istiyorlar.

MOP'un en sıkıcı yani dungeon-raid kalitesizliği ve kasma, lore bittikten sonra insanı oyuna bağlayan hiçbir bokun olmamasıydı.

İçerik olarak çok doyurucu ama bağlayıcı değildi. Üstüne üstlük çin kültürü wow lore'una harika bir şekilde enjekte edilmiş olsa da adı üstünde, buram buram çin kültürü insanları bayağı soğuttu.

Cata'daki dungeon ve raidler mesela güzeldi. Raidlerden zevk alıyorduk ama Orgrimmar gelene kadar MOP'ta hiçbir raidden gerçek anlamda zevk almadım. Belki TOT'un birkaç kısmı o kadar, tamamı kesinlikle değil...

Oyunu oynatmak basit bir şey, ama oyuncuları tutmak çok daha zor. MOP'ta bunu yapamadılar.
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben son 14 yıldır çıkmış hemen her mmo'yu satın aldım ve denedim, saçma sapan oyunları bile oynadım, paticikte çok vardır oyunlar üzerine reviewlerim falan. swtor o kadar kötüydü ki satın bile almadım. denemek için bile. a'dan z'ye belliydi oyunun kötü olduğu. o kadar çok indicator vardı ki insanlar star wars setting'i diye göz ardı etti. kombat mekanikleri olsun, oyun motoru olsun, ability delayler olsun, singleplayer çakma tasarımı olsun, end-game boşluğu olsun, liste uzar gider...

swtor'a mmo demek mmo'ya hakarettir.

doğrusu son yıllarda artık mmo'nun da mmo'luğu kalmadı ama neyse yani bin kere konuşuldu, baydı artık bu muhabbetler.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

abi ben son 14 yıldır çıkmış hemen her mmo'yu satın aldım ve denedim, saçma sapan oyunları bile oynadım, paticikte çok vardır oyunlar üzerine reviewlerim falan. swtor o kadar kötüydü ki satın bile almadım. denemek için bile. a'dan z'ye belliydi oyunun kötü olduğu. o kadar çok indicator vardı ki insanlar star wars setting'i diye göz ardı etti. kombat mekanikleri olsun, oyun motoru olsun, ability delayler olsun, singleplayer çakma tasarımı olsun, end-game boşluğu olsun, liste uzar gider...

swtor'a mmo demek mmo'ya hakarettir.

doğrusu son yıllarda artık mmo'nun da mmo'luğu kalmadı ama neyse yani bin kere konuşuldu, baydı artık bu muhabbetler.

yok abi çıkışına lafım yok. Burada en çok ezenlerden biri de bendim. Ama işte çıkışından beri oynayan bir ark var, üye hatta buraya işte ostrich, adam mahalle baskısıyla başlattı beni 7-8 ay önce de sevdim oyunu.

Bayağı toparlamışlar. Hani halen peak yapmış bir mmorpg havası kesinlikle yok ama katedilen yol ve gelecek planlamaları vs. gerçekten umut verici.

Ha hiçbir zaman şuan ki oyuncu sayısının üstüne de çıkmaz ya da ne bileyim çıksa çıksa 500-600k anca getirir ama olsun.

End Game'i vs. şuan bayağı kaliteli mesela oyunun.
Sosyal ağlarda paylaş

subs sayısını bilemiyorum da swtor'un şuan 2.2 milyon civarı aktif oyuncusu varmış. Subli desen maks 500-600k falandır ama, o kadar bile çıkmayabilir.

Full sublı oyun kalmadı cidden, onun dışında 11 milyon civarı oyuncu World of Tanks da var diye biliyorum. LOL'un keza çok çok daha fazlaydı. 15'i falan geçmişti yanılmıyorsam.

ESO'nun bir de 900k mı neydi son baktığımda, o da düşüşlerde beklenildiği üzere asdf
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

subs sayısını bilemiyorum da swtor'un şuan 2.2 milyon civarı aktif oyuncusu varmış. Subli desen maks 500-600k falandır ama, o kadar bile çıkmayabilir.

Full sublı oyun kalmadı cidden, onun dışında 11 milyon civarı oyuncu World of Tanks da var diye biliyorum. LOL'un keza çok çok daha fazlaydı. 15'i falan geçmişti yanılmıyorsam.

ESO'nun bir de 900k mı neydi son baktığımda, o da düşüşlerde beklenildiği üzere asdf

şu olay baya yalan
swtorda toplasan 10k oyuncu yok sffsdfsf
Sosyal ağlarda paylaş

pandada bu kadar düşüşün sebebi sıkıcı olması bi süre sonra
content bitti yapcak bişi yok. maksimum legendary cloak olayına giriyodun 2 ay. 2 ay sonunda legendary questleri bitirince alıyosun backi 2 hafta sonra sıkılıyodun.
bütün boss fightlar o kadar sıkıcıki bazen wipe yesekte grup dağılsa dediğin bile oluyo.
panda kendini max 5 6 ay oynattırıyodu. yeni exp çıksın 10 milyonu görür yine
Sosyal ağlarda paylaş

abi güzel şeyler olsun, switchler olsun falan ne bileyim efor sarf edip sıkılmazsın.

Pandaria raidlerindeki bosslar vs. nasıl desem, yani guildsizlikten hiç hardcore giremedim herhangi bir tanesine ama normallerde bile inanılmaz sıkıcı, kötü ve her şeyden önce basitti.

Biz Cata döneminde bile normal yapamazdık kolay kolay pub takımla girip, birkaç boss keser çıkardık. Guildsiz takılan casualler için basit oyuna çevirdiler iyice...

MOP'un kaybetmesinin tek sebebi de budur. Yoksa lore, hikaye kurgusu, dünya işleyişi ve nasıl desem, dünyanın kendisi direkt hatta ciddi anlamda olağanüstü ve harikaydı. Ama kurtarmaz işte kurtarmaz...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...