Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

yani paçaya doğru tayt olan değilde, düz döküm eşofman amele style mı oluyor şimdi salonlarda? Adabı nedir bunun.

bu tarz bişe kötü mü karşılanıyor :D

https://st-reebok.mncdn.com/reebok/mnresize/1500/1500/Content/media/ProductImg/original/AJ3058-elements-woven-esofman-alti-636516075775028915.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

Densiz said:

Benim kollar vucuda gore zayif. Spora gitmedigim gunler 5 kg lik dambıl ile birlikte vde calismanin bir zarari olur mu?

compound hareketler yaparsan zaten o dengelenecek..

ben ilk bench presse basladigimda gogsum degil tricepsim yaniyordu sonradan sonraya gogsumde hissetmeye basladim.

biceps icin hangi compound var bilmiyorum simdi tam, o 2 hareketi yaparsan ara gunlerde kolu yormanin anlami yok bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Kollarımda şöyle bir dandiklik var:
dediğim gibi vücuda göre zayıf.
Çalışırken belli bir noktadan sonra biceps hissizleşiyor ve kontrolüm gidiyor.
Buda kalan kol hareketlerini yarım yamalak yapmama neden oluyor.

herkesde böyle mi bilmiyorum ama sinirimi bozuyor :P.

En azından eksik hareket yapmayacak şekilde geliştireyim diye düşünerek, boş günlerde (2şer setden 2 hareket yapmayı düşünmüştüm)

dinlenmesi gereken günler, bunun bir zararı olur mu anlamaya çalışıyorum.

NOT: şuan yeni bir yere geçtiğim için genel vücut çalışıyorum (zaten önceden gittiğim yere hafta bir anca gidiyordum. Yarım yamalak yapıp dönüyordum. Son 2 ayda tamamen asmıştım)
Sosyal ağlarda paylaş

Bana da güçsüzlükten gibi geliyor.

Mesela, 3 setden 12 tekrar çevirerek dambıl kaldırdım.
sonraki hareket çevirmeden bir tane.. fakat onun 2 inci setin sonunda kalkmıyor :P
3 üncü set yalan yanlış 8 tane çıkıyor.

işin kötü tarafı sorun ağırlıktada değil gibi.. ağırlığı düşürsem bile güç yok.

kısaca: kaldıramıyorum ve performans sorunum var gibi.
asdfasdf
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Yok abi güçlü adam anlamaz onun dediği şeyi

Bi kere 2. Seti çıkaramıyosan ağırlık fazla demektir. İlk set çok kolay gelse bile 3. Seti zorlayabileceğin ağırlıkla başla.

Dediği şey setin bitimine 2 tekrar kalır zorluyum tüm gücümle dersin ama imkanı yok o kas sanki artık orda yokmuş gibi olur. Ikındığı noktada takılır kalır. İşte orda curl yapıyosun mesela geriye at kendini omuz sırt kullan bitir hareketi. %10 bicepsinle yapsan bile iyidir bi dahakine %20 olur çok değil 4 antreman sonra sadece biceps kullanarak zorlamaya başlarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...