Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Sicak-Kafa.jpg

bu her yere reklamlarını asmışlar ya Sıcak Kafa diye. Geçen arkadaşla izledik. Zar zor bitirdik yani hani görsel kısmını takdir ediyorum, "deneme" olarak düşünüldüğünde de yine okey en azından ülke için farklı bi şey denenmiş diyebiliyorum ama izlemeden önceki önyargılarım tamamen doğru çıktı. "BELE DEYİŞİK BİŞİ YABALIM NE YABALIM NOLSUN, BELE Bİ VÜRÜS OLSUN MESELA AMA KULAKTAN GİRSİN SES DALGASIYLA GİRSİN:d:d" demişlercesine boş, aklınıza gelebilecek BÜTÜN post apocalyptic ve distopik klişelerin hepsine ev sahipliği yapan orjinallikten çoook uzak bir iş olmuş. Ha bu ülke sınırları için orjinal mi, evet lakin 1980'lerde yaşamıyoruz, ülkenin sınırları internetin kadardır. Yüzlerce distopya, Post-apo işi görmüş insanlara çok sıkıcı gelecektir. Ve yani tuhaf kaçan kısmı, sebepsiz bi post apo'luk var dizide. Tamam bi salgın var falan da öyle bi I Am Legend - Walking Dead - Half Life Alyx kırması atmosfer oluşturmayı gerektirecek bi durum yok ortada ama herkes öyle takılıyor. Başarılı bi Artwork var ama yanlış yerde.

Karakterlerin neredeyse tamamı daha önce bi dizide, filmde, oyunda gördüğüm başka bi karakterin belki biraz yerelleştirilmiş hali. 1-2 tane orjinal tip var o kadar. Gerisi tamamen daha önce yapılmış, kalıplaşmış bi karakterin çakması.

Lüzumsuz duygusal yükselmeler - alçalmalar desen var, bommboş edebiyat desen var, Metafora giriş dersi tadında ortaokul seviyesi metaforlar desen var (adem ve elma metaforunun daha ne kadar ekmeğini yemeyi düşünüyosunuz abi yeter da) ve en önemlisi; TERKEDİLMİŞ FUTBOL SAHASINDA BULUŞAN GİZEMLİ ADAMLAR var. 

Yani izlenecekse sadece ve sadece istanbul post apo filtresiyle nasıl görünür'ü görmek için izlenir. herhangi bi konu bütünlüğü, hikaye akıcılığı falan beklemeyin. 

5.5/10 puanın yarısı sanat ekibine, kalan yarısı da Haluk Bilginer'in her zamanki enfes oyunculuğu ki adamın rolü gereği toplamda 6-7 kelimelik repliği var gözüktüğü 3-4 bölüm içinde. Lakin herifin duruşu bile otomatik kalite artırıyor. Respect o7

Sosyal ağlarda paylaş

öyle de olacak zaten. şu sıralar tam yazmanın vakti. bir şey olacağından değil. havuzda bir yerlerde dursun ileride içerik kalmayacak. yazmak fikri varsa kafanızda, yazdığınız da şey bir şeye benziyorsa geri dönüşü illa ki olur. cidden piyasa gerizekalı dolu ulan bunları bunlar mı yazıyor dersiniz.

kafa da tam bir yerlere yaranma işi olmuş başka bir şey değil. birbiriyle uyumsuz bir sürü distopik karenin hikayeye yamama çalışması olmuş. salgın fikir olarak değil anlatı olarak çok yetersiz. karakterin gülüp geçilecek kadar önemsiz hikayesine neo vari anlamlar yüklenmesi klişesi... sadece sektörel anlamda biraz ilerleme var denilebilecek iş. 

sanssizsansli tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

haha bütün şüphelerimi doğruladınız ama ben yine ibret olsun diye hızlıca izleyeceğim, olay örgüsü ve diyalogları tartmak için. kitabı daha önceden duymuştum ama sinopsisi dandikti, yani diziden önce kaynak materyalden sorunlu muhtemelen. şimdi bizim milletin beyaz yakası bile oluksuz mukavva olduğu için buradaki kötü işlenmiş trope'ları ilk kez görecekler. o yüzden en azından "değişikti" seviyesinde beğenecekler. ben bizim iyi yerli dizi bir tane olsun üretemeyeceğimizi sanmıyorum, platformların aktif olarak karışıp genel kitleye uygun hale getirip dilute etmesi aptallaştırması durumu var. ama "akıllısı da sonuna kadar bir umut izlesin" çıtasını hassas bir şekilde yakalıyorlar hep. ilk bölümü izledim diyaloglar ne türk ne yabancı abi kötü bir kopya yani. metaforlar alegoriler hele xenosüdün dediği gibi çok kötü. axedis ve hanımı kesin beğenir ama tam onların kalemi... into the night, yakamoz falan izleyip oradaki kız bilimkurgusuna razı olanlar işte...

Sosyal ağlarda paylaş

45 dakika önce, sanssizsansli dedi ki:

öyle de olacak zaten. şu sıralar tam yazmanın vakti. bir şey olacağından değil. havuzda bir yerlerde dursun ileride içerik kalmayacak. yazmak fikri varsa kafanızda, yazdığınız da şey bir şeye benziyorsa geri dönüşü illa ki olur. cidden piyasa gerizekalı dolu ulan bunları bunlar mı yazıyor dersiniz.

kafa da tam bir yerlere yaranma işi olmuş başka bir şey değil. birbiriyle uyumsuz bir sürü distopik karenin hikayeye yamama çalışması olmuş. salgın fikir olarak değil anlatı olarak çok yetersiz. karakterin gülüp geçilecek kadar önemsiz hikayesine neo vari anlamlar yüklenmesi klişesi... sadece sektörel anlamda biraz ilerleme var denilebilecek iş. 

en kitabı okuduğumu sonradan hatırladım ? biz 6. bölümdeyiz, kitaptan sapmalar var tabi ki ve sapmış şekilde gitmeye başladı. sezon olarak devam edecek şekilde ayarlamış olabilirler. 

Spoiler

ama misal kitapta ana karakterin düşünceleri daha komikti, burada ne olduğu belli değil, alık bir tip. 

Sosyal ağlarda paylaş

Sıcak Kafa'yı dün bitirdik. 4. bölümden sonra filan kitaptan tamamen kopuyor, başka bir boyuta geçiyor. Kitapta konu bu kadar uzamıyor normalde. Belki de o yüzden Afsin Kum ismi görünür bir yerde yazmıyor. Kendi de istememiş olabilir yani ? Ama 2. sezon muhabbetine destek veren bir twit de attı. Devamı güzel olur. Yeter ki gereksiz duygusallık basmasınlar...

Sosyal ağlarda paylaş

d6265wu-68743a95-239d-4302-a6bb-8abdeb7e

Gods of the Arena > Blood and Sand > War of the Damned > Vengeance

Bitirdim şimdi son sezonu. Çok güzeldi finalde. Duygulandırdı yine. Liam'da 2.sezonun başında bir yadırganıyor  ama gayet iyi taşıdı bence Spartacusü. Dizinin en zayıf sezonu 2. sezon zaten. Spartacus çok fazla konuşma yapıyor 2. sezonda. Her bölüm bi kalabalığa hitap ediyor. Baiatustan sonra sırf Glaber da zayıf kalıyor ama Ashur taşıdı roma tarafını. Sonra 3. sezonda Marcus Crasus'la toparlıyorlar yine romalılar. 3. sezonda bide Crixus'un her şeye karşı çıkması fazla olmuş. Gods of the Arena en iyi sezonu genel olarak. 6 bölüm olunca uzatmadan romalı entrikası, arena dövüşleri tam tadında veriyorlar hem de Gannicus introsu burda. Zaten en iyi karakter her sezon hep Gannicus sdf. 

tumblr_m6e6e82tu01rz4z1do1_500.gif

sonuçta en sevdiğim dizilerden biriydi zaten, hala da 10/10 muş. İyi ki seyretmişim baştan. Şimdi bunun üstüne bir daha Rome seyredesim geldi. Bide bol bol romalı öldürülen bi oyun bulasım sdf

Sosyal ağlarda paylaş

On 13.12.2022 at 03:55, goldbären dedi ki:

ya millete verdikleri puanlar yüzünden sataşmıyorum pek, salmak lazım adam 8lik eğlendiyse ne mutlu. bak yukarıda da woozy emoji attım geçtim...

ama harbi kötü filmdi e.e.a.a.o. ya, three idiots all is well tadındaydı gerçekten sdfs.

Yargılanacaksın, at fularını  yere çık kapıdan. Yılın filmi,izilediğim en güzel filmlerden biri.  

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...